Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy történik manapság a...

Hogy történik manapság a szemészeti vizsgálat távollátásra?

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok, de mivel az utóbbi időben nagyon sokszor homloktájt fáj a fejem, illetve szédülök is, több orvos is ajánlotta, hogy vizsgáltassam meg magam szemészeten, nem-e ilyen eredetű a problémám. A szemüvegemet ritkán hordom, de nem figyeltem meg, hogy ettől függne a fejfájásom. Van értelme így elmennem szemészetre? Ezenkívül hogy folyik ott mostanában a vizsgálat (10 éve voltam utoljára - azóta csak optikában voltam, de akkor még cseppentgettek, amitől nem láttam rendesen), van már valami kíméletesebb megoldás a szem vizsgálatára vagy számoljak kísérővel?
2016. jan. 27. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs szemfenék-vizsgálat, ha nem kéred. Egyébként szerintem ugyanúgy, pár éve voltam, cserélgetik a szemed előtt a dioptriákat, és betűket kell leolvasnod egy tábláról. Cseppenteni csak a szemnyomás-mérésre szoktak, de én rendesen láttam már közvetlenül utána, reggel volt a vizsgálat, délelőtt már dolgoztam.
2016. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A dioptriát manuális meg gépes módszerrel végzik...de gondolom te arra vagy kíváncsi, hogy tágítják-é a pupilládat...fogják....mert ha alapból belevilágítanak az ember szemébe, az még manapság is össze fog szűkülni érdekesmód...ha érdekel a kivizsgálás, akkor javallom vigyél kisérőt
2016. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Beleülsz egy székbe, kérdeznek pár dolgot.

Aztán vetítenek betűket, fokozatosan egyre kisebbeket. Próbálgatnak rád különböző erősségű lencséket. Eldöntös hogy melyikkel látsz a legjobban. Kb ennyi.

2016. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rövidlátó vagyok, ezzel tisztában vagyok, de én arra lennék kiváncsi, hogy mi okozza a fejfájásom, lehetséges-e, hogy távollátó vagyok egyben (pontosabban sehova sem látok jól), csak a szemem korrigál és nem venni észre. Mert rövidlátástól állítólag ritkán fáj az ember feje.
2016. jan. 27. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki kiváncsi, hamar megöregszik.

Azonban megtippelném, hogy a nyakcsigolyáid okozzák a problémát.

2016. jan. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már voltam nyaki ultrahangon, semmi elváltozást nem mutatott ki.
2016. jan. 28. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!