Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is félelmetesnek tartja a...

Más is félelmetesnek tartja a felnőtt életet?

Figyelt kérdés

Egy hatalmas, erőn felüli, vérre menő küzdelem, ahol egy rossz mozdulat, egy rossz döntés elég a halálhoz.


Küzdünk, hogy munkahelyünk legyen. Küzdünk, hogy olyan, ahol fejlődni lehet, hogy kicsit kevésbé szenvedjünk odabent illetve hogy legyen mit felmutatni, ha megszűnik a cég vagy válság lesz, ne évekig legyünk munkanélküliek.

A pénz egyre csak fogy.

A nehézségek csak jönnek.


Állandó küzdelem van, amiben alulmaradunk, ha a testi és lelki adottságaink nem a legjobbak és ha rosszkor vagyunk rossz helyen.


Az ember elveszítheti mindenét akár. A harc azért folyik, hogy ez ne történjen meg.


2020. febr. 15. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem mindenki eli a napjait paranoid pszichozisban.
2020. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Benne lenni egyszerűbb azért mint kívülről elkepzelni a felnőtt életet. Általában alig van esély dönteni,szóval nagyon egyszerűek a mindennapok. Persze ott a lehetőség hogy döntesz valahogy és jön az a küzdelem amit írsz, de a napok 99%-a nem ez hanem a napi mókuskerék
2020. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nehéz. Persze mindenkinek máshogy. Aki nagyon szegény annak sokkal komolyabb a pénzügyi probléma igy többet is stresstel emiatt és agóddobb de aki tehetősebb megvan aki támogatja az megint masképp kezeli . Igen vannak akiknek sokkal küzdelmesebb az élet es több emiatt a stressz szenvedés de eztis csak az tudja aki benne van.
2020. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Az a baj, hogy azok a dolgok amiket leírtál csak egy szűk rétegre lesznek igazak. Ha helyesen választasz szakmát, nem fogsz utálni munkába járni. Ha jól választasz, megfelelő fizetést is kapsz. Olyan autót veszel amilyet akarsz, olyan házat veszel amilyenre vágyol. Persze nem akkor ha gyári melós vagy. Sőt, egx tapasztalt szakember utan, ha megszűnik a munkahelye, mimdenhol tárt karokkal várnak.
2020. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Anyám majdnem hajléktalan lett.

Apai nagymamám súlyos asztmával élte le az életét.

Apum sohasem élt igazán jól.

Én jelenleg 1 000 Ft-os dolgokra se adhatok ki jó szívvel pénzt, kivéve, ha az élelmiszer.

2020. febr. 15. 21:47
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Amiket leírtál gyakorlatilag semmi a valódi problémákhoz képest. Ezeket mind meg lehet oldani. A legszarabb dolgokat nem lehet, csak kapod. Ezért várom, hogy peregjen le minél hamarabb az életem. Nem voltam mindíg ilyen, irdatlan szar dolgok ilyenné tettek.
2020. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha nem igazi probléma, ha heti 2-3-szor jön érted a rohammentő vagy nem igazi probléma, hogy elég súlyos mentális problémákkal munkásszállón élsz és kegyelemkenyeret eszel, akkor ... majdnem semmi sem probléma.



Ha az ember párszor rosszul dönt, vagy testileg nem egészséges, vagy mentálisan nem az, akkor úgy járt a felnőtt életben és majdnem ugyanaz lesz a sorsa, mint az állatvilágban.

2020. febr. 15. 21:52
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Amúgy most is kb úgy élek mint gyerekként, nem vagyok gazdag, akkor sem voltam. Akkor is határokat kellett húznom mire költök. Ahogy leírod ti sem éltetek hű de jól kacsalábon forgó palotában, nem értem miért lepnek meg a felnőtt körülmények.
2020. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem anyám nevelt és egyébként olyan nélkülözés sohase volt, mint az elmúlt pár hónapban.
2020. febr. 15. 21:55
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

"egy rossz mozdulat, egy rossz döntés elég a halálhoz"


Igen, egy darabig én is ezt hittem, de aztán rájöttem, hogy ennyire forrón nem eszik a kását. Ez nem a Forma-1. :)


Az a szép benne, hogy majd szépen fokozatos fejlődsz, és túlnősz a problémákon. Ha fejleszted magadat, akkor pedig még gyorsabban emelkedsz ki a közegből.


Akkor már egyáltalán nem lesz félelmetes - egyre inkább a lehetőségek birodalma lesz.


Olyan ez, mint az autóvezetés. Friss jogsival még minden nehéz és félelmetes, rettegsz attól, hogy rosszat csinálsz, hibázol. Aztán lassan átveszi a szorongás helyét a szabadság érzése: oda mész, ahová akarsz, olyan sebességgel, ahogyan akarsz (persze bizonyos határok közt).


Ne a megtartásra, hanem a megszerzésre fókuszálj! Ha állandóan azon töpreng az ember, hogy meghalhat, mivel él, akkor soha nem éri el semmilyen célját, mert nem arra figyelt...

2020. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!