Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is félelmetesnek tartja a...

Más is félelmetesnek tartja a felnőtt életet?

Figyelt kérdés

Egy hatalmas, erőn felüli, vérre menő küzdelem, ahol egy rossz mozdulat, egy rossz döntés elég a halálhoz.


Küzdünk, hogy munkahelyünk legyen. Küzdünk, hogy olyan, ahol fejlődni lehet, hogy kicsit kevésbé szenvedjünk odabent illetve hogy legyen mit felmutatni, ha megszűnik a cég vagy válság lesz, ne évekig legyünk munkanélküliek.

A pénz egyre csak fogy.

A nehézségek csak jönnek.


Állandó küzdelem van, amiben alulmaradunk, ha a testi és lelki adottságaink nem a legjobbak és ha rosszkor vagyunk rossz helyen.


Az ember elveszítheti mindenét akár. A harc azért folyik, hogy ez ne történjen meg.


2020. febr. 15. 21:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, mert felelősséggel jár.
2020. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem kicsit túldramatizálod ezt a "felnőtt élet" dolgot.

Elég sokat voltam már felnőtt, nem egyszerű gyerekkorból kerültem át a felnőtt létbe. Egyszerűen totál felesleges paráznod olyasmin ami mindenképpen megtörténik akár akarod akár nem.

Felnőtt vagy/leszel, ez nem kérdés.

Ha mindenképpen megtörténik akkor minek idegesíted fel magad vele? Mi ez a világvége hanglat? "Egy hatalmas, erőn felüli, vérre menő küzdelem, ahol egy rossz mozdulat, egy rossz döntés elég a halálhoz." Már bocsi, de ezt egy bombaszakértő vagy kommandós mondhatja el, na de egy bolti eladó, mérnök vagy hivatalnok? Mégis mi lenne vérre menő egy szimpla munkahelyben? Nem érsz időben oda a helyedre vagy nem leszel kész a 12547-ik darabbal? ÉS????

"Az ember elveszítheti mindenét akár. A harc azért folyik, hogy ez ne történjen meg."

Ha te anyagi dolgokban keresed a boldogulásod és azokhoz görcsösen ragaszkodsz, az anyagi javak mennyisége jelenti neked az életet - akkor igen, bármikor mindent elveszíthetsz. De valójában nem veszítenél semmit, mert ha csak anyagi dolgaid vannak - akkor nincs is semmid.

Legyenek emberi kapcsolataid, barátaid, társaid, szeretteid. Ápold velük a kapcsolatot, segítsd, támogasd őket és akkor gazdagabb leszel mint valaha is képzelted.

És ezt nem tudod csak úgy elveszíteni.

Ne harcolj, hanem élj! Ne venni akarj magadnak boldogságot hanem tedd magad boldoggá! Vedd észre a szépséget magad körül egy napkelte színeiben, a kopasz fák formáiban, a gyerekek nevetésében, egy közös játékban, beszélgetésben!

Ahogyan menj és nézd meg milyen az amikor valaki tényleg elvesztette mindenét, amikor tényleg harcol az életéért! Menj el segítőnek idősek otthonába, kórházba, és majd szembesülsz azzal hogy milyen nagyon szerencsés is vagy te amiért van kezed, lábad, tudsz beszélni, járni, látsz és hallasz. Mert rengeteg embernek még ezek sem adottak, mégis sokkal boldogabbak és egyáltalán nem érzik rettegésnek a felnőtt életet.

Mert nem is az.

2020. febr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Pelenkáztam, itattam, mostam főzőprogramon összepisilt lepedőt, úgyhogy köszönöm, ez a része megvolt. :(


Sohase értettem, miért "örüljek" hogy van 2 kezem, 2 lábam, mert ha valami éppen szr. Ezek úgyse fognak meghatni.

Másrészt ezek nélkül is lehet boldogan élni.


Bocsábat, nekem számítanak az anyagiak is.

Jelenleg tanulóeszköz számomra a számítógép, de szinte használhatatlanul lassú, az egér érintkezés rossz. A telefonhoz 2 töltőkábel van, mindkettő toldozott-foldozott. Utcára való sportcipőt végre tudok venni, mert kaptam rá pénzt. A nappaliban asztalom nincs. Az ágyam szakadt. A fürdőben se tudok mindent rendeltetésszerűen használni.


Nehéz úgy nem félni, hogy folyamatosan jönnek a nehézségek, egészségileg, anyagilag folyamatosan lejjebb vagyok és ha úgy néz ki, hogy végre valami megoldódik, eddig az ilyen esetekben mindig délibáb volt és utána sokkal rosszabb jött.


A környezetemben körülnézve azt látom, ez az élet.



A harc alatt meg valami olyasmit értek, hogy a suliban egyest kaptál na bumm.

Az életben még két hónap munkanélküliség? Lehet, hogy kilakoltatnak vagy éhenhalsz.

2020. febr. 16. 08:00
 14/16 anonim ***** válasza:
23%

Nem igazán.

Nem hinném, hogy általános tendencia lenne, ami veled történik.

2020. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, nekem van egy olyan gyanúm, hogy te az a típus vagy, aki akkor is mindenben a rosszat látná és nyavajogna, ha hirtelen luxus körülmények közé csöppenne. :D
2020. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%

Nem, nekem például nagyon felszabadító a gyerekkor után.

A magam ura vagyok, nem ordítanak velem minden egyes nap, otthon béke van.

Végre nem nekem kell fizetnem azért, hogy egész nap egy meghatározott helyen üljek és mások által kiadott feladatokat teljesítsek, hanem még én kapok érte pénzt. Amiből utána én magam gazdálkodok, nem másnak kell könyörögnöm, hogy vehessek valamit amire szükségem van.

A küzdelmet sokkal kevésbé érzem, sulifolyosón fellöktek anno, most munkahelyen a folyosón mosolyogva köszönünk egymásnak a kollégákkal.

Milliószor jobb.

2020. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!