Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell ennyit az ajtóban...

Miért kell ennyit az ajtóban állni?

Figyelt kérdés
Sokat tömegközlekedem mostanában. Távolsági buszon sokan de főleg az idősek már 10 perccel a megállás előtt sorban állnak az ajtónál. Nem azért csinálják mert el kellene sürgősen érni a következő busz, stb. Akkor meg mi értelme van ~10 percet ácsorogni az ajtóban? Ami igazán zavar, hogy villamoson is simán megcsinálják. 2-3 megállóval előbb felállnak és állnak az ajtóban ezért sokszor fel se tudok rendesen szállni a villamosra. Tegnap is felszálltam volna ha nem lett volna teli állva 2 ajtó is. Rendesen felfurakodtam mert ugye mikor szóltam, hogy éppenséggel felszállnék rám se néztek. Nem volt tömeg nyomor a villamoson. Akkor minek kell 2-3 megállóval előre az ajtóban álldogálni?

2020. febr. 4. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Sok emberbe az a paranoid szokás idegződött be, hogy majd nem tudnak időben leszállni, fent maradnak, ezért állnak az ajtóba. Sőt, bevallok valamit: én is ajtóban állós vagyok. Ám én figyelek másokra, ha fel vagy le szeretnének szállni és odébb megyek.
2020. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Félnek, hogy fent maradnak. :D

Amúgy nem tudom, de engem is érdekelne, én is minden nap tapasztalom a vonaton meg a metrón is.

Mikor rohanok a vonatomhoz, akkor én is előre odaállok az ajtóba a metrón. Értsd: az előző megálló környékén elkezdek közelíteni, annál a megállónál még nagyon figyelem, hogy nem akar-e valaki ott leszállni-felszállni, mert akkor azt elengedem, utána viszont rátapadok az ajtóra, hogy az én megállómban egyből rohanhassak föl a lépcsőn. :D

Egyetlen másik szituáció van, amikor hosszabb ideig az ajtóban ácsorgok: a vonaton az egyik ajtópár az egyetlen hely az egész szerelvényen, ahol le lehet tenni egy táskát és egy kabátot a kezemből, így ott ácsorgok egész úton, hogy ne kelljen egy óráig kézben fognom a nehéz táskám és a nagykabátom. De ott is, direkt arra az oldalra állok, ahol csak egyszer nyílik az ajtó az út során, ott pedig leszállok és elengedem a többi utast aki le- vagy felszállna...

Szóval nem értem, miért kell ezekhez akadályozni másokat...

2020. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan félnek attól hogy a leszálló előtti megállóban hirtelen annyian szállnak fel hogy tömegnyomor lesz és alig fognak odajutni az ajtóhoz. Én elég sok ilyet láttam már és sajnos én is megtapasztaltam már ezt amikor még kezdő voltam a tömegközlekedés terén. Ez sajnos ilyen beidegződött hülyeség.
2020. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is arról van szó, hogy félnek, hogy nem sikerül majd leszállni. De ez még nem lenne baj, ha figyelnének a felszállókra.
2020. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hmm. Még egy tipp: épp most szívtam meg én is majdnem. Lehel tér után kifele változik a helyzet a metrón és a másik oldalon nyílnak az ajtók. Most én is elbambultam kicsit és majdnem az ajtóban maradtam az út közepén a Dózsa György út megállóban, mert nem figyeltem. :)
2020. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Én is tartok tőle, hogy fentmaradok. 😀 Ezért, amikor az ajtóhoz állok a megállóm előtt, és az ajtóban dekkoló nem száll le, nem ugrik el, nem pazarlom az időt félelmemben "legyen szívesre", hanem gyorsan letolom magam előtt, hogy a mögöttem álló, keszálkni készülőket se tartsa fel. Mert én gondolok a többiekre is.
2020. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A válasz talán az, hogy: a másik idegesítésére, manit osztanak ott, fáj mindenkinek a lába a kevés gyaloglástól. Nem értem ezt én sem, főleg, ha a gép többi részén meg Lambadázni lehet...
2020. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"2-3 megállóval előbb felállnak és állnak az ajtóban"


Oh, micsoda udvarias úrihölgyek és úriemberek utaznak a te környékeden!

Én ui. azt tapasztalom, hogy felszáll a marhája a buszra/villamosra, megáll a lépcsők után közvetlenül a függőleges kapaszkodó rúdnál, és ott marad. Ha 10-15 megállót utazik, akkor végig ennyi megállón keresztül. És nem érdekli, hogy minden megállóban másznak át rajta az emberek.


Én épp ezért csöppet sem vagyok szívbajos: megindulok, mint a tank. Lefelé különösen, mert akkor már ha kiakad, sem tud bántani, hisz ő fönt maradt, én meg leszálltam.

2020. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"megindulok, mint a tank. Lefelé különösen ..." Keblemre, barátom!
2020. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szimplán annyi a válasz erre a kérdésre, hogy bunkók. Vagy ostobák. Ha ostoba akkor nem tudja, hogy bunkó.
2020. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!