Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan ered az a nyomás, hogy...

Honnan ered az a nyomás, hogy borravalót kell adni?

Figyelt kérdés
Illik borravalót adni a pincérnek, a ételfutárnak, a csomagküldősnek. Valaki azt mondja nem árt a postásnak, gumisnak, autószerelőnek se hagyni borravalót. Ezeket hallom sok embertől. Soha nem szoktam borravalót hagyni. Főleg nem a csomag küldősnél és a postásnál. Olyan étteremben ahol 10% vagy esetleg több a szervízdíj pedig soha nem adok borravalót. Nem értem miért és honnan fakad ez a nyomás, hogy lassan szinte mindenkinek borravalót kell adni. Értem azt a magyarázatot, hogy hát neki ez egy komoly bevétel de nem érdekel. Ridegen hangzik de fizetést kap a kevesli akkor képezze magát.

2020. febr. 17. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Én leszarom, ha hálapénzt nem lehet adni, nem fogok másban sem adakozni. :)
2020. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

A "borravaló" a bürokrácia, és a közöny oldószere.

Ott alakul ez ki, ahol a papírforma "törvények, és szabályok" a gyakorlatban elbuknak...

2020. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

A mai világban sajnos a fizetéssel a munkaidőt fizetik meg, sokszor még a munkát sem, a "borravalóval" pedig a "lekiismeretességet" értékeled. 2# es válaszoló voltam.

Hiába képzik magukat, mindenhol meg kell mászni még az évekig tartó szamárlétrát is és nem lehet mindenki vezérigazgató nettó 4 millióért.

2020. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Te miféle nyomásról beszélsz? Ahányszor nekem hoznak valamit, meg se várják, hogy adok-e borravalót, már indulnának is tovább. Pedig elég sok futárral találkoztam már. Postásnak, gumisnak nem szokás, legfeljebb annyi, hogy nála hagyod a visszajárót, ha nem nagy összeg.


Étteremmel nincs tapasztalatom, lassan 10 éve hogy nem jártam ilyen helyeken. De ha most mennék és lenne szervizdíj, rákérdeznék halkan, hogy mennyit kapnak meg belőle. Még ha hazudnak is, és azt mondják, hogy semmit, az sem a világ vége, nem az én lelkiismeretem lesz rossz azért mert sutyiban adtam kicsit.

2020. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Minden év elején adunk a postásunknak 2 ezret, sose volt gond a leveleinkkel. A futároknak is, ha nem is mindig, de adunk 1-200 Ft-ot velük sincs sose gond.

Tavaly Valentin napon a kinézetét étteremben nem volt hely, de mégis lett asztalunk, adtunk 1500 borravalót. Idén se foglaltunk asztalt, mert még nem tudtuk hova megyünk, végül ott kötöttünk ki. Teltháznál kaptunk asztalt, mert emlékeztek ránk,természetesen most se voltunk hálátlanok.

Igazából a borravaló al mindig egy kis pluszt fizetünk, ami lehet a jövőben fog kamatozni. Körmösömnek is adok és ha gáz van soron kívül fogad.

2020. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Egyebkent a pizzafutar setal fel 4. Re neked, hogy oda adja amit rendeltel.. nem meger 200 ftot? Mondhatna, hogy gyere le erte.
2020. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Én szoktam adni minden eféle szolgáltatás után. Ezt mindenki maga dönti el, hogy kisegíti-e embertársait, vagy nem, nem kell belekeverni a lelkiismeretet.
2020. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok, az én munkámért se jár borravaló, pedig lefogadom, hogy keményebb és felelősség teljesebb.
2020. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!