Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azoknak a futároknak, akik...

Azoknak a futároknak, akik boltból hozzák a megvásárolt terméket, szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés

Pl. Media Marktból/Euronicsból rendelt mosógépet/hűtőszekrényt stb. behozzák a lakásba. Szokás adni egy kis pénzt nekik, vagy esetleg el sem fogadhatják?

Természetesen a házhoz-szállításért fizetni kellett már előre.


2019. dec. 23. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem szoktam. Kaja futárnak szoktam csak adni. Pl amikor futárkodtam 4 órás voltam, borravalót el lehetett hozni, mégcsak közösbe se kellett dobni. A legrosszabb 4 órámra kaptam 700Ft borravalót a legjobbra 3500at. Eközött ment a mozgás mindig. Ki is utáltak hamar csak a sok idióta elfelejtette, hogy a borravalóját elcseszte cigire.
2019. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam párszàz Ftot, de futáronként változó. Media marktosok pl olyan gyorsan elhúztak, hogy esélyem se volt adni, ők nem számítottak rá.
2019. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Elvileg nekik addig kell szállítani, amíg a közterület van, a lakásba szivességböl viszik be.

Ezért szerintem jogos a borravaló, de ettöl függetlenül is nem tudm megérteni azokat, akik párszáz Ft-ot sajnálnak azoktól, akik helyettük házhoz viszik a megvásárolt/megrendelet cuccokat.

A házhoz szállítást nem az kapja, aki kiszállítja, hanem az üzlet.

(Azt nem tudom elképzelni, hogy nekik gond lenne ennyit adni, akkor ugyanis nem hozatnák, hanem saját maguk hoznák el, amit vettek.)

2019. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

3as, nagyon el vagy tévedve.

Egyrészt a legtöbb helyen még annak is külön díja van, hogy kapun belülre hozzák, meg annak is, hogy a lakásba behozzák, emelettől függően akár drágább is.


Másrészt meg nekik is van fizetésük, oké, hogy nem az ő zsebükbe megy a házhozszállítás díja, de attól még ki van fizetve.

Fizetek a drága termékért, fizetek a házhozszállításért, és legyen alap, hogy pakoljak a zsebükbe, mert szíveskedett elvégezni a munkáját. :D


Harmadrészt, nincs kocsim, a családban senkinek sincs, áruld el, hogy kéne hazahoznom egy mosógépet vagy egy hűtőt...? Főleg, hogy utóbbit nem mindegy, hogy szállítod, vagyis ha lenne kocsi se lehetne vele hazahozni.

Elég korlátozott gondolkodásra vall, hogy aki házhoz szállíttat, az mind burzsuj...


(És de, amúgy szoktam adni a futároknak borravalót, de ha valamelyik úgy áll hozzá, mint te, hogy neki az jár, na, annak nem adok.)

2019. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem ad, mert kéri, hogy jöjjenek fel a küldeménnyel az 1. emeletre.
2019. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én adni akartam a mediamarktosoknak, mert felhozták a mosógépet a harmadikra de mikor aláírtam olyan gyorsan elhúztak hogy köszönni sem volt időm.
2019. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!