Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha gazdagok a szüleim akkor...

Ha gazdagok a szüleim akkor szégyelljem?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és építem a saját vállalkozásomat. Igen a szüleim gazdagok kaptam lakást, autót és pénzt is tőlük. Adtak pénzt a vállalkozásomra és ők fizették az életemet amíg nem lett jövedelmező a dolog. Nem vertem rá a nyálam soha mit kapok tőlük. viszont ha valaki megtudja, hogy saját lakásom van és az autó amivel járok az is az enyém akkor sokszor hihetetlen rosszmájú lesz. Mindent villogásnak értelmez ha kiteszem az asztalra a telefonom, a laptopom vagy meglátja az órámat akkor már köpköd magában és sutyorog a hátam mögött, hogy minek feszítek más pénzén.

2020. febr. 18. 13:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Ne szégyelld.
2020. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
19%
Kicsit úgy érzem, hogy magadat fényezni jöttél ide. Amikor én jártam egyetemre a szüleim nekem is adtak lakást, autót, és elég bőkezűen finanszírozták az életemet, amíg megtanultam saját lábra állni. És ezzel nagyon nem voltam egyedül. Elég nagy baráti társaságom volt akkoriban és én ezzel átlagosnak számítottam, sőt egy két ismerősöm mellett még el is bújhattam.
2020. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 walk w1th mee ***** válasza:
100%
Hasonló körökben barátkozz. pl úgymond magambol ki indulva,dolgoztam és altalaban jól éltem és élek hál istennek,hasonló emberekkel barátkoztam/barátkozok igy "hordta össze a szemetet a szél":D. és nincs ilyen probléma,nyugodtan "feszithetünk" egymás és mások előtt:D
2020. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Az valoban igaz, hogy ezzel nem leszel egyedul valoszinuleg.

De ne szegyelld, biztos fogsz olyan embereket talalni, akiket ez nem zavar, a tobbit meg le kell xarni. Ez ilyen magyar szokas, hogy akinek tobb van, utalni kell.

2020. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A hasonló körökben való barátkozás egy kicsit felszínesnek tartom olyan értelemben hogy nem biztos hogy ezt látni valakin. Sok ember akar menőnek látszani, miközben nem is teheti meg magának. Sok olyan ember is van aki megtehetné, de nem teszi. Abból a szempontból viszont igaz, hogy nyilván nem fogok oda enni egy hajléktalanhoz panaszkodni hogy nem tengerpartra néző szobát kaptam a Riviérán. Ezeket a dolgokat tényleg nem mindegy kivel beszélned meg mert nagyon hülyén jöhet ki miközben ő a számláit is alig tudja fizetni.

Azóta teljesen máshogy látom a dolgot amióta külföldön élek. Rengeteg embert ismerek akinek irigylésreméltó élete van, de ha szembetalálkozol vele egy egyszerű embernek tűnik. Nem járnak feltűnő ruhákban, nem járnak menő szórakozóhelyekre. Senki nem mondaná meg róluk hogy nem Horvátországba hanem Amerikába járnak nyaralni, és egy gyönyörű házban él. Van aki szereti a szép ruhákat, órát, ezzel sincs semmi baj. Igazából semmi közünk hozzá, az ő élete. Azt csinál vele amit akar.

Magyarországon sajnos sokkal jobban jellemző ez a fajta irigység. Jó példa mikor ismerős elment New York-ba 1 hétre, jópár beszólást kapott. Pedig ő 2 évig erre gyűjtött. Nem kellene hogy a jómód vagy gazdagság ezzel járjon, csak sok ember gondolkozik úgy, hogy ha neki nincs akkor másnak se legyen.

2020. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!