Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amiért nem gazdagok a szüleim,...

Amiért nem gazdagok a szüleim, hátránnyal indulok az életben?!

Figyelt kérdés

A közvetlen környezetembe került egy tőlem kicsivel fiatalabb, egyébként tök átlag lány. Eleve gyanús volt, hogy ennyi idősen "saját" autója van; de a feltételezésem hamar be is igazolódott: elképesztően gazdagok a szülei. És engem ez annyira idegesít, úgy érzem, hogy leküzdhetetlen előnnyel indul az életben, amit tovább tetőz, hogy úgy kezeli azt a nyavalyás gépjárművet, mintha tényleg ő dolgozott volna meg érte ("autÓM", "neki van autóJA"), miközben mindössze jó családba született, és a feneke alá pakoltak egy többmilliós autót. És akkor hol van még, hogy saját lakást fog kapni, hogy milyen helyekre fogja tudni elvinni a barátját nyaralni, hogy milyen programokra fognak tudni járni a szülei pénzéből.

Oké, hogy felnőttként nekem is adott minden ahhoz (elvileg), hogy megteremtsem magamnak mindazt, amihez neki csak megszületnie kellett... de a realitások talaján maradva az én legmaximálisabb fizummal Ő még mindig egy fokkal tehetősebb lesz mint én, akár úgy, hogy neki még csak dolgoznia kell. És tudom, hogy nem kellene mással foglalkoznom, és nem kellene irigynek lennem, de annyira félek, hogy a barátom számára imponáló lesz, hogy látja, milyen kapcsolatban lenni egy gazdag (szülőkkel rendelkező) lánnyal. Mert a pénz nem boldogít... önmagában. De mekkora mák, ha egy gazdag emberbe szeretsz bele!



2018. máj. 3. 17:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hiába lesz szerelmes egy csóró ember egy gazdag lányba, úgy elhajtják a lányuk mellől az ilyet, hogy na.
2018. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem csoró a párja sem, sőt, de a lány szüleihez képest nem gazdag. Szóval nincs éles különbség kettejük között.
2018. máj. 3. 17:23
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hátránnyal indulsz és ne legyél irigy. Megértem, hogy zavar, magam is csóró családból származom és folyamatosan azt néztem, hogy a gazdagok gyerekei a “semmire” kaptak meg mindent, de el kellett vonatkoztatnom a helyzettől. Csak annyi maradt, hogy küzdeni-küzdeni, dolgozni. Ne máshoz mérd magad.
2018. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Alapból a tárgyi javakban (lásd: autó, lakás), de emellett a minőségibb oktatásban, ételekben, ruhákban, kultúrálódási lehetőségekben, esetleges beavatkozásokban (fogászat, plasztika stb...) is segítenek a szülők. Az ilyenekre mondják, hogy csak megszületni volt nekik nehéz.
2018. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nekem is már az is elég lett volna, ha ezt a 12 millió hitelt nem kellett volna felvennem.

2018. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést: *leküzdhetetlen hátránnyal indulok az életben? Továbbá, szerintetek egy nőben fellelhető olyan erény, ami pótolja a családja pénzét? Melyek ezek? Bocsi, eléggé rápörögtem az anyagias témára. :( Szégyellem is magam, de így lassan felnőtt fejjel rá kellett jönnöm, hogy az élet és az emberek igenis pénzcentrikusak. Úgy érzem, a mai világban tényleg előbbre való az, hogy egy lánynak saját lakása legyen (a szüleinek köszönhetően), mint az, hogy meglegyenek benne az anyai ösztönök.
2018. máj. 3. 17:29
 7/26 anonim válasza:

Ezen én is sokat gondolkodtam...és én is sokszor eljátszadozom a gondolattal, hogy milyen jó lenne, ha gazdag lennék...de attól, hogy még valaki gazdag nem jobb ember, mint a többi, főleg ha csak felvág vele.

A kérdésedre válaszolva , igen...szerintem azért ez egy pici hátrány az életben sajnos.:( nagyon sok dolog megoldható lenne több pénzel..főleg ha nem is kell megdolgozni érte, mivel a szülő gazdag...

2018. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én teniszezek 15 éves vagyok, lehet abba kell hagynom hogy legyen pénz angol külön órákra...már most hátránaból indulok,mi lesz 5-10 év múlva...
2018. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
Imadom az ilyen vergődős irigykedős kérdéseket... imadom...😂
2018. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4%

Úgy kezeli az autót, mintha az övé lenne (autóm, nekem autóm van).


Igen, mert az az autó az ÖVÉ. Az ő autója, neki autója van. Ezt jelenti a tulajdonviszony, függetlenül a beteges irigységedtől.


Nekem a szüleim vettek egy lakást, szerinted hogy kéne hívnom a LAKÁSOMAT?

2018. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!