Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Küzdéssel el lehet érni...

Küzdéssel el lehet érni tényleg akármit? Mik a vélemények erről?

Figyelt kérdés
Tudom. Hülyén és feleslegesen hangzik a kérdés. De már teljesen magam alatt vagyok és reménytelennek érzem magam sok dologgal kapcsolatban pedig még fiatal vagyok. Eddig akárhogy küzdöttem valamiért, sosem értem el amit szerettem volna. Nem próbálom eléggé? Szerintetek tényleg a sok akaraterőn és kitartáson múlik? Kezdek sok mindent feladni az életemben, mert úgy érzem feleslegesen küzdök.

#siker #reménytelenség #remény #akarat #cél #kitartás #akaraterő #elveszettség #esélytelenségi érzés #sikerélmény hiány
2020. febr. 18. 21:11
1 2
 11/17 Blade Bone ***** válasza:
Ahhoz, hogy a csapat jobb legyen már ne is haragudj, de te kevés vagy, meg az a rajtad kívüli pár ember is... Vagy kűzdötök mindent beleadva Csapatként egyre jobbá és jobbá vállva, vagy nem és akkor marad minden így.
2020. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem akármit, de a lehetetlen határa sokkal magasabban van, mint azt az emberek általában hiszik. Sokszor lehetetlennek nyilvánítanak olyasmit, amiért közel sem voltak készek bármit feláldozni.

Sokszor a "bármit megtennék" is csak egy üres frázis. A napod 24 órából áll. Bármit megtenni azt jelenti, hogy ebből képes vagy minden másra szánt időt kiiktatni, ami nem segíti a célod elérését. Márpedig ami nem segít, az akadályoz. Bármit megtenni annyit jelent, hogy ha kell, nem eszel, nem alszol, nem kommunikálsz, nem adsz a kényelemre, csak a célod lebeg a szemed előtt és azok a dolgok, amik közelebb visznek hozzá.

Persze ez elég szélsőséges példa volt, hosszú távon jobb, ha figyelsz az egészségedre, hiszen ha azt elveszted, elveszett a célod is. De érdemes elgondolkodni, mennyivel többet elérnénk az életünkben, ha megtagadnánk magunktól, hogy az aktuális hangulatunk alapján töltsük az időnket. Szerintem legtöbbünket már ez is sokkal sokkal elöbbre vinne.

2020. febr. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

# 12



Szerintem az emberek 99,999%-a már most alapból úgy él, hogy megtagadja magától, hogy az aktuális hangulata szerint cselekedjen.

2020. febr. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13, az én tapasztalataim mást mutatnak, de ez persze nem jelenti, hogy kétségbe vonnám a tieid.

Amit én látok, az a pillanatnyi élvezetnek és kényelemnek élés mind anyagi, családi, baráti, párkapcsolati szempontból egyaránt. Kevés embert ismerek, aki igazán áldozatkész a hosszútávú céljait illetően, inkább megnéz még egy részt a sorozatából, vagy elmegy inni a haverokkal, mint hogy tegyen a jövőjéért. Ami persze nem baj, mindenki szabadon dönt a saját életéről, ellenben így nehéz együttérezni, amikor arról beszélnek, hogy nekik soha nem sikerül semmi, bárhogy próbálkoznak.

Én ezt látom, de örülök, ha másoknak jobb tapasztalatai vannak!

2020. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira nem vagyok megszállott, hogy ténylegesen roncsoljam a saját egészségem. Én viszont nem járok iszogatni, bulizgatni soha. De nyílván töltöm az időm pihenéssel is, mint például most is, míg válaszolok.
2020. febr. 20. 14:18
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem. Az alap képességeidtől, adottságaidtól is függ. Én pl. hiába akarnék pilóta lenni, mert egy örökletes betegség miatt még a b-s jogsit sem kapom meg... :D
2020. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!