Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik kifejezetten a lassú...

Akik kifejezetten a lassú élet hívei, azok hogy bírják a rohanást?

Figyelt kérdés

Készítettem egy számítást, ami alapján heti szinten kb. 42 órám van házimunkára + ügyintézésre + sportra + a sok tananyag megtanulására + barátokra + rokonokra + hobbikra, regényre, építő jellegű szabadidős tevékenységekre + erőt feltötő punnyadásra.

Ha nem tanulnék, jobb lenne a helyzet, de még mindig tragikus.

Nekem itt megy el a kedvem a családalapítástól.


Csak az orvosok által is ajánlott mennyiségű alvást, az utazást, a munkahelyen és a suliban töltött időt számítottam bele.

Ráadásul heti szinten számoltam, tehát ebből 2x16 csak a hétvége.


Egyebet direkt nem számoltam bele.

Valaki késő estig nézi a filmet, de reggel gyorsan kapja össze magát, más korábban lefekszik, de reggel korábban kel, hogy magához térjen. Valaki otthon tornázik, valaki útba ejti az edzőtermet, megint más külön utazik, hogy edzen. Valaki 15 percet áll a forró zuhany alatt, más 2 perc alatt intézi el. Valaki extrém gyorsan elvégzi a házimunkát, más halasztja, megint másnak szárítógépe és mosogatógépe van.


Ezek meddő vita tárgyai, mint említettem, direkt nem számítottam bele.


Túlórát se, holott közel mindenhonnan hallok róla és sokszor nem is fizetik.


Aki kifejezetten lassú életet szeret, ezer dolog érdekli stb hogy bírja ezt?


A minap is egy cikket találtam amúgy a hajszolt életvitelről.


2020. febr. 18. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Még szerencse, hogy bármilyen hajszolt és túlzsúfolt az életünk, bármennyire is nincs idő a hobbikra, barátokra vagy a családra, vagy akárcsak eleget aludni, a Gyakorira azért mindig marad. :D
2020. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Honnan tudtad, hogy nem a villamoson írtam? Nem a metrón?

Nem tanulás alatti 5 perces szünetben?

Vagy hazaestem valahknnan és az ágyban fekve?



Hihetetlenül rosszindulatú vagy.

2020. febr. 18. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de bármelyik is volt a fentiek közül, egészen biztos tölthetted volna tartalmasabban!

Amennyi időt emberek eltöltenek ezen az oldalon (nemcsak te), abból már 5x helyrehozhattuk volna az életünk!

2020. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Konkrétan hazaértem valahonnan olyankor, amikor nár aludnom kellene, nyilván nem tudok rögtön.


Miért kellene minden percben "hasznos" dolgokat csinálni?

Ha nem fér bele a villamoson vagy otthon fél órát, vagy akár a munkahelyen néha, hogy nézel ki a fejedből és gondolkozol, vagy akár gyakorizol, akkor az rohanás, pont erről szólt a cikk is. Főleg, hogy az ember agya már zúg és zsibbad a fáradtságtól. Pár órája a krumplipüré szó nem jutott eszembe.


A továbbiakban: aki NEM rohanós, hogy bírja ezt?


Heti 40 órában hogyan lehet gyermeket nevelni, párkapcsolatot ápolni, sportolni és megpihenni?

2020. febr. 18. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Úgy hogy nem rohanok. Nem érdekelnek a társadalom elvárásai, nyilván dolgozni szoktam de oda se sietek. Gyerek nincs és nem is lesz.
2020. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Úgy hogy nem rohanok."

Ott a ponty! :D

Végül is hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni, úgyhogy be kell érned ezzel.

2020. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem, miért oltogatjátok a kérdezőt. Nyilván tudja, hogy nem csak neki vannak nehézségei az időbeosztással és kiírt egy kérdést, mert érdekli, mások hogy csinálják. Ettől még nem veszti hitelét.
2020. febr. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha nem rohansz, akkor is marad heti szinten 40 - 50 órád, amit nem alvással, utazással és munkahelyen rohadással töltesz.

Ez semmire se elég.


Mellesleg valahogy itt a gyakorin senkinek sincs gyereke és nem is akar. :D


Meg munkahelyen lépten-nyomon kialakul egy-egy olyan beszélgetés, hogy sokkal kevesebbet kellene dolgozni. Pl csak az elmúlt 2 napban 2 programozó is (akik a gyakoris mentalitás alapján elvileg imádják a munkájukat xD) közölte, hogy jóval kevesebbet kellene dolgoznunk...



Szóval heti 40-50 óra nem kevés?

2020. febr. 19. 05:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiszámoltam, nekem heti 60 óra "szabadidőm" van (értsd: otthon töltött ébrenlét), igazából teljesen elégnek érzem, jut időm mindenre, amit szeretek. Néha bejön pár dolog, ami miatt kicsit sok (pl javítani kell valami nagyobb dolgot a házban), de az átlag hétköznapjaimra nem a rohanás jellemző. Élvezem az életem.
2020. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Passz. Szarul.

Még nem számoltam ki, hány órám marad a munkán kívül másra. De lássuk..vegyünk egy átlagos hetet, mikor 4 napot dolgozom, ebből 3 napon reggel 9-től este nyolcig, vasárnap pedig 9-től 4-ig ba szom a rezet a melóhelyen. Számold ki, az mennyi.

A "szabad" nap, az csak elméleti, mert akkor nyakamon a háztartás, a munkanapok alatt felhalmozódott, plafonig érő mosogatlannal és egyéb kupival, plusz bevásárlás.. na meg aludni is kell valamikor, így a szabadnapok elmennek a tököléssel, meg konyházással, legjobb esetben 4-re kész vagyok, de nyilván ilyenkor már nagyszabású tervek nem jutnak eszembe, inkább behúzódok egy kényelmes sarokba egy könyvvel vagy a telefonommal és zombulok.

Lassú vagyok, utálok rohanni, mindenhonnan elkések, de lesz arom. Nem érdekel, ha ez nem tetszik valakinek. Majd hozzászokik.

Ja, család, barátok. Nincs rá idő :(( Legalábbis, kevés. Szerencsére gyerekem már felnőtt. A mai világba már nem szülnék!

2020. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!