Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz azokról az...

Mit gondolsz azokról az emberekről, akik öngyilkosságot követnek el? Hogy lehetne ezt megakadályozni? Hogyan lehet egy ilyet felismerni, ha valaki ezen gondolkozik?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Engem nem érdekelnek, az ő döntésük, ha így jó nekik akkor csinálják, csak másokban ne okozzanak kárt.
2020. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Bátrak, irigylem őket.
2020. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Sajnálom, hogy kilátástalannak találták helyzetüket és hogy nem volt segítségük.
2020. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Óriási lelkierő kell hozzá, tisztelem őket. DE! Csak ha olyan ok áll mögötte, amit el tudok fogadni.
2020. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Nehezen, de meg lehet akadályozni. Leginkább azzal lehetne, ha normalizálnánk az országban a mentális betegségeket. Ezt úgy értem, hogy mindenki félelem nélkül tudjon beszélni mentális egészségéről. Sajnos, itt nem veszik ezeket annyira komolyan, mint amennyire kellene. A nőknél ezt sokszor figyelemfelhívásnak nevezik, és nem hiszik el, ha baj van a férfiaknál pedig sokan elintézik annyival, hogy "férfi vagy, neked ilyen nem lehet." és ehhez hasonló dolgokkal. Fontos lenne iskolákban tanítani ezekről, hogy felhívjuk ezekre a betegségekre a figyelmet. Ha valaki bajban van azt sokszor nehéz észrevenni, ugyanis nem mindenkinek ugyan olyanok a tünetek. De a leggyakoribb tünetek talán, amikor az egyén eltaszítja családját barátait, de beszél sokat, elzárkozik a világtól vagy nem mosolyog igazán. Ezt a legkönnyebben a szem környékén lehet észrevenni, mert amikor valaki tényleg szívből, boldogan mosolyog az a szeménél is látszik az izmok miatt. De amikor hamis mosolyt vesz fel valaki, akkor annak csak a szája változik. Nem vagyok pszichológus, tévedhettem dolgokban, amiket felsoroltam, ezért nyugodtan javítsatok ki, ha valami nem volt jó. :)
2020. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdésed második felére: sajnos jópár embert imertem akik azok lettek. Egy se mutatta jelét. Legalábbis mi nem láttunk ilyet, talán szakember észrevette volna.
2020. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelem őket. Sehogy nem lehet megakadályozni. Felismerni is nehéz. Valakin észre sem veszed, hogy ilyen komoly a probléma. Én is lehet, hogy kívülről kiegyensúlyozott életvidám embernek tűnök, de pl engem is napi szinten foglalkoztat ez és bármikor kerülhetek olyan mélyre, hogy meg is lépjem.
2020. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Én csak azért nem tettem meg, mert nem ismerek biztos és fájdalommentes megoldást.



Ami tény, hogy amikor igazán mélyen vagyok, pont akkor nem segítenek.

Messengeren nem írnak vissza, élőben szavamba vágnak, ha Facebookra írok segélykiáltást, semmi reakció.


Minél mélyebben vagyok, annál inkább tojnak rám és sokszor pont akkor nem tojnak rám, amikor kisebb a gond.

2020. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
nálam sajnos eszrevettek, hogy arra keszulok es bevittek elmegyogyintezetbe. igy akadalyoztak meg. L
2020. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen sajnálatot érzek. Megvetést vagy hibáztatást nem, én a saját helyzetemet tudom megítélni teljesen, másokét csak felületesen. Azt sem gondolom, hogy mindenképpen meg kell akadályozni, körülményektől függetlenül. Hidd el, elképzelhető olyan helyzet, amikor ez az egyetlen kiút. Nyilván ezt valakinek kívülről, úgy, hogy hasonló pokolnak a közelében nem járt még, nehéz megértenie.
2020. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!