Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mely területeken vagy művelt...

Mely területeken vagy művelt és melyeken kevésbé művelt? Milyen előnyöket, illetve hátrányokat jelent ez a hétköznapokban?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Nem tudom felsorolni a magyar királyokat meg nem emlékszem fejből a gömb térfogatának képletére, és nem is olvastam Shakespeare összes művét. Ami a munkám ahhoz viszont értek annyira hogy szerintem jól csinálom.

Tudok értelmesen társalogni másokkal és tudom hogy az internet pontosa arra való hogy információkat találjak meg vele.

Sem előnye, sem hátránya nincsen annak hogy valamely területen műveltebb vagyok, máson meg kevésbé. Mert pontosan olyan a munkám, a baráti köröm ahol nem azzal kell villognom amihez én nem értek.

Előny talán az hogy könnyen tudok kommunikálni és sokféle területen vannak legalább középszinten ismereteim, de pontosan tudom mennyi mindent nem tudok, mennyi sok dolog van amihez nem értek. Így nem is próbálok mg okosabbnak látszani, nem indulok el műveltségi vetélkedőn.

Hátrány hogy nem indulhatok el műveltségi vetélkedőn. :)

2020. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A műveltség nem kell, hogy villogással járjon együtt, szerintem legalábbis. Csak érdekel, ki mihez ért és miben veszi hasznát az életben, illetve miben hiányzik a hozzáértés.

Pár támpont: szépirodalom, kultúra, művészetek, nyelvtudás, pénzügyek, műszaki dolgok, főzés, barkácsolás, ügyintézés, kommunikáció, emberismeret, jogi dolgok, sport, egészség stb.

2020. febr. 20. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a fontos hogy legalább akkora műveltségem legyen minden területen, amivel megértem, hogy mennyi mindent nem tudok belőle. Így nem esek abba a hibába, hogy okosabbnak hiszem magam másoknál, de nem is leszek olyan ostoba, hogy hülyének nézhessenek mások.

Van aki olyan szerencsés hogy nagyon sok területen magas műveltséggel rendelkezik, de én beérem azzal ami szükséges a munkámhoz és ami engem érdekel.

Ahogy tapasztaltam, az egyoldalú emberek - szakbarbárok vagy olyan "művelt" emberek akik mondjuk kívülről tudják idézni a nagy költőket, stb, de más területeket meg lenéznek és nem is hajlandóak megismerni, azok hátrányban vannak azokkal szemben, akik kicsit mindenben tájékozottak és pár területen meg nagyon. Mert ők mindig meg fogják érteni a problémát, (legalább azt hogy van probléma és hol van) és meg is tudják találni azt aki vagy ami megoldja a problémájukat. Vagy el tudják nála érni azt amit szeretnének.

Egy átlagos műveltség azért szükséges mindenben, hogy bárkivel bármikor képes legyen az ember kommunikálni. Mit csinálsz pl. egy esküvőn, ha olyanokat ültetnek melléd akikkel nincsen semmi közös témád, mert totál tájékozatlan vagy abban ami őket érdekli? vagy hogyan magyarázod el egy mesterembernek hogy mit szeretnél ha semennyit nem is értesz a témához? Ha tudod pl. hogy van különbség a csempe és járólap között, hogy azokat fel kell ragasztani a kötőanyaggal a felületre, akkor nem fogsz olyan dolgot kérni, hogy át tudj látni egy csempézett falon. Vagy ha minimális nyelvtudásod sincsen és semmit nem értesz a pénzügyekhez, akkor hogyan fogsz tájékozódni külföldön vagy külföldiek között? Hogy akadályozod meg hogy átverjenek és lenyúlják a pénzedet mint a karcagi Marcsika?

2020. febr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lényegében semmiben, csak vagyok és sajnáltatom magam.

22/f.

2020. febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 De legalább nem hiszed magad okosabbnak másoknál és van önismereted. Már ezzel is előrébb vagy sokaknál! :)
2020. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos hülyén hangzik, de nem tartom magam kifejezetlen műveletlennek, műveltnek pedig semmiképp sem. Igazából azon kevés dolog, ami érdekel, nem igazán nevezhető művészinek, de amúgy van egy csomó random érdekesség, amiket itt-ott olvastam vagy hallottam, elég sok témával kapcsolatban. Nem érzem, hogy hátrány lenne a hétköznapokban ez, mert ha valakivel jól kijövök, kellemesen el tudok vele beszélgetni és még soha nem mondták, hogy túl hülye és unalmas lennék, legalábbis nem a szemembe. Ha valaki olyasmivel foglalkozik, amiről nem sokat tudok, kérdezgetek róla az adott témáról, ha érdekel, ha nem, nem. Talán egy dolgot emelnék ki, amiben reménytelen vagyok, az pedig a politika. Egész sulis koromban gyűlöltem a történelmet és már akkor megmondták a töritanáraim, hogy "Így hogy fogod érteni pár év múlva a politikát???? Ez AlApMűVeLtSégGgG", hát a válaszom az, hogy sehogy, de nem is érdekel. Valamiért úgy érzem, teljes az életem politizálás nélkül is.

L

2020. febr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!