Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem akar karanténba vonulni?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, mert olvastam több helyen is, hogy vannak emberek, akiket karanténba raktak a koronavírus miatt. Tegyük fel, mi van akkor, ha valaki ezt megtagadja? Egyáltalán ki kényszerítheti erre az embert? Ha valaki nem hajlandó bevonulni, akkor ráhívják a rendőrséget?

2020. febr. 25. 17:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%
2. Tényleg :( Mondjuk szerintem ritka lehet, akinek nincs tényleg egy db ismerőse/rokona/szomszédja sem, aki bevállalná arra a pár hétre, hogy legalább napi 1x átmegy és ad neki enni, inni, meg ránéz...De most tökre elszomorodtam, mert biztos vannak ilyen emberek :( Nem is tudom, mi lenne velem, ha nem lenne senkim, aki bevállalná, hogy ilyen esetben foglalkozik a cicáimmal :'(
2020. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Karantennak altalaban területeket pl egy varost jelölnek meg hogy nem hagyhatod el. Vagy ilyesmi. Nem pedig egy lakast.

Pelda Olaszo.:


"A vesztegzár az északnyugati Lombardia tartományban a Lodi város térségében található tíz önkormányzat lakosait érinti, valamint az északkeleti Veneto tartományban Vo' Euganeo területét. "

2020. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 nemaRendőrség ***** válasza:
7%

Ha karanténba helyeznek téged mint embert hidd el, nem a kiskutyád az első.

Örülj ha nem halsz bele te magad a dologba, illetve emberek tízezrei sokkal többet érnek mint buksi aki ugyamúgy éhenhal miután megette a tetemed

2020. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%

Ha karanténba helyeznének és meghalok, akkor nekem ok, annyi, ha nem lehet már mit tenni, de a kutyáim is élőlények, akik viszont tovább élnek. Az egyik kutyám menhelyről, a másik volt bántalmazott. Utóbbi belehalna a bánatba, ha az első szerető gazdija elhagyná, mint az előzőek.


Értem én, hogy az "ember az első", mindenki más pusztulhat, mert mi vagyunk az uralkodó faj, de ettől még mindenkinek a saját szerettei a fontosak. Ha választani kéne egy ismeretlen ember, akinek sok szerette van és csak az egyik kutyám között, hogy ki haljon meg, a kutyám nyeri az életet. Erről persze nem én döntök, nem rajtam múlna, de ahogy nekem, úgy nekik is megvan a joguk az életre.

2020. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
39%
14, érdekes felvetés. Én imádom a kutyám, de ha választanom kéne, hogy a lakástűzből őt vagy a szomszédot mentsem ki, akkor a szomszéd lenne a nyertes. Ő egy ember, a kutyám meg kutya.
2020. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%

15.

Sok ember elé helyezném a kutyámat és szerintem sokan vagyunk így. Speciel a szomszédom elé is tuti.

2020. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%

19:02: Nem értem, miért kell így reagálni. Nem én vagyok a 16-os, csak ez minden kutyásra sértő.


Nekem fontosabb a kutyám az összes házban lakónál, pedig nem vagyok kutyab*zi, csak az összes többihez nincs közöm, nem tudjuk egymás nevét, némelyik vissza sem fingik annyit sem, hogy 'reggelt, tehát teljesen semlegesen viszonyulok. Ellenben a kutyáim szeretnek, várnak haza, számítanak rám, és amelyik állat hozzánk kerül, onnantól családtag.


Sőt, a kettővel felettünk lakók hangosabbak a két kutyámnál, undorítóbban viselkednek mint egy megvadult kutya, és a gyerekükre sincsenek jó hatással az állandó otthoni cirkusszal, amit szegénynek muszáj hallgatnia.


Fordított helyzetben is gondolkozom, hogyha pl: a szerettemet nem mentenék meg. Biztos átkoznám valamennyire az illetőt, de közben ha én lettem volna az ő helyében, én is a sajátomat mentem.

2020. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
5%

#14: nem mész karanténba, hanem otthon maradsz, és meghalsz? Mi történik? A kutyus jóllakik belőled, amíg kitart a hús. Utána éhen hal.

Az jobb lesz? A kutyus kibírja menhelyen azt a két hetet, ha abszolút nincs senkid.

2020. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, nem ezt írtam. Természetesen megyek karanténba, csak közben az általam vállalt két életről is gondoskodni kell, mindegy hogy éppen majd' megdöglök, akkor is én vállaltam, vírus ide vagy oda. Valakinek gondoskodni kell, és a valaki alatt nem a menhelyet értem.

Szerintem találnék valahogy, ha mást nem ismerősök által, de lenne valaki, aki segítene, de ha mégsem lenne, akkor is kerítenék, de menhelyre biztos nem rakom.

2020. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
81%

Életszerűtlen, hogy rádhívják a rendőrséget? :)

Hol élsz te?

Ezért hívják őket a társadalmi rendszerben "végrehajtásnak".

Erőszakszervezetek, mint rendőrség, katonaság, azért vannak, hogy ha kell, erőszakkal is biztosítsák a rendet, betartassák a törvényeket, szabályozásokat.

Igen, simán elvisznek a rendőrök, és jogilag egy rakás dolgot rádverhetnek, ha ellenállsz.

Kivéve Észak-Koreában. Ott másképp működik.

2020. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!