Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonévesek, titeket nem...

Huszonévesek, titeket nem frusztrál, vagy szomorít el, hogy lassan már minden kortársatok megházasodik, vagy épp gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Nyilván ez a kérdés csak azoknak szól, akik még nem házasok és nincs is gyerekük.

Én szinte kétnaponta látom a facen, hogy valamelyik régi iskolai ismerősöm vagy eljegyzi a párját/őt jegyzik el, vagy már gyerekvállalásra adják a fejüket és úton van az első baba.

És ilyenkor mindig annyira elfog a szomorúságérzet, amikor fejbekólint a tény, hogy telik az idő, és már nem vagyunk olyan fiatalok, mint régen, és lassan már ez lenne a normális, hogy megállapodjunk valakinél és családot alapítsunk.

Én viszont mindig úgy voltam vele, hogy 28-30 éves korom előtt hallani se akarok se házasságról, se gyerekvállalásról. A húszas éveimet én még a barátokkal, utazgatással, bulikkal, élmények gyűjtésével szerettem volna tölteni, a lehető legkevesebb elköteleződéssel a nyakamon.

De valahányszor ilyen posztot látok a korombeliektől (vagy akár nálam fiatalabbaktól is), sokszor elbizonytalanodom, hogy talán az én gondolkodásmódommal vannak súlyos problémák.


Na, meg az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nagyon régóta nem volt már komoly párkapcsolatom, egyedül vagyok jelenleg, mint az ujjam, és az ilyen szomorú periódusaimnál talán a magányérzet is szerepet játszik, amiért a lelkem mélyén már vágynék én is egy komoly kapcsolatra.


Van még itt valaki, aki hasonlóan szokta megélni ezt a témát?


26/F



2020. febr. 26. 14:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is 26 vagyok, de konkrétan hidegen hagy; gyereket alapból nem akarok, és a házasság sem érdekel különösképpen. (maximum az érdekel, hogy idővel találjak egy szerető társat, de a többi részletkérdés)


Az életem értékét nem ezekhez a dolgokhoz mérem,plusz fel is boritaná az eddigi életemet egy saját család.


Nem nézek rossz szemmel azokra, akik már házasok, vagy gyerekük is van; nem gondolok mindig arra, hogy "jaj majd úgyis szétmennek" meg ilyenek, egész egyszerűen csak nem az én életutam ez. Legalábbis most még semmiképp.


Szóval megvagyok ✌️

2020. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok, szóval még nem igazán jellemző a volt osztálytársakra, csoporttársakra, hogy ennyi idősen gyereket vállaljanak (bár van egy volt osztálytársam, aki 19 évesen szült, de rajta kívül nem tudok senkiről, aki már anyuka/apuka lenne). De amúgy nem hiszem, hogy akár a későbbiekben zavarna, ugyanis nem igazán szeretem a gyerekeket és szerintem ez már nem is fog változni. Még ha valaha szülnék is gyereket, azt 30 felett tenném, és szerintem így 20-on évesen semmi okom nem lenne irigykedni azokra, akik pl. épp csak kirepültek a suliból, még nem is dolgoztak kb. egy percet sem és rögtön jön a gyerek, aztán mikor felcseperedik és mehetnek vissza dolgozni, úgy kell bármiféle tapasztalat nélkül, kisgyerekkel versenyezniük a fiatalabbakkal.
2020. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar, hogy elvileg 30-31 éves koromig nem lesz életem és eddig se volt sok. :(


Jelen állás szerint egyáltalán nem akarok gyereket, bár nem bánnán,ha ez változna, mert egy ilyen döntést meg lehet bánni

2020. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Részben igen, de csak azért, mert olyanoknak lesz gyereke, akik azt mondták előtte fél évvel, hogy ők "nem akarnak gyereket"..


De ez van, rajtam múlna kihalna az emberiség.

2020. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigylem az ilyen életet.
2020. febr. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb 20-on éves ismerősömet nem irigylem, nekem is az jut eszembe, hogy “milyen rossz nekik”.


Néhány példa: szegényen házasodnak a “semmire” nászútból is csak a legolcsóbbra telik, másik ismerősömnek már 2 gyereke van 2 apától, többen házasság nélkül 1-2 év után vállalnak gyereket, többekről tudom, hogy csak becsúszott nekik, közülük kb. a fele már pár év után szétment....


Egyiküknek sincs irigylésre méltó élete, sőt!


Én egyetemre jártam, most dolgozom, építgetem a karrierem.

Van párom, van pénzünk/időnk utazgatni.


N25

2020. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, de igazából nem is olyan sokan vállalnak gyereket a volt iskolatársaim közül (26). Gyereke leginkább azoknak van, akik eleve szerényebb életre rendezkedtek be, és nem képezték magukat tovább, ők korán családot alapítottak. A szép esküvő meg gyerekvállalás meg nekem nem személyes célom.
2020. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nem szomorít el egyáltalán, mivel tudom, hogy egy napon nekem is lesz családom. Jelenleg 4 éve vagyok együtt a párommal, de se házasság se semmi nincs. Csak együtt vagyunk. Majd egyszer a későbbiekben megadatik nekúnk is mint ahogy másoknak is ha akarják.

Az én ismeretségi körömben már minden volt barátnőmnek meg jelenlegi barátnőmnek is, meg egy csomó volt suli-és osztálytársamnak van gyereke több apától, 1 éves kapcsolatból, becsúszásból és még sorolhatnám. Nem irígylem őket 🙂

22/n

2020. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Engem a barátom 2 napja jegyezett el, 2 év együttjárás után. Még nekem van hátra két év az egyetemből, úgyhogy az esküvőt csak 2022-re tervezzük.

Nagyon örülök, hogy megtette és jó érzés, hogy ennyire szeret és ennyire komolyan gondol, hiszen én is őt. Bár azt gondolom lehet jövőre jobb lett volna az egyetem miatt.


De örülök nagyon, hiszen másban nem gondolkozom és jó érzés, hogy megtaláltam a másik felem, akivel passzolunk, akivel mindig jól érzem magamat!


Emlékszem gimiben 17-20 éves korom között mikor nagy pasi kereső lázban voltam sokat szomorkodtam, hogy nincs egy olyan fiú se, aki esetleg el tudna engem képzelni feleségének, akivel leélné az életét és nekem is tetszik.


Aztán egyszer csak rám írt a vőlegényem:)^^


Azt gondolom, hogy türelmesen csak várni kell és egyszer csak jönni fog amikor jönnie kell.


Sokan írtátok, hogy az egyetem mellett nem is férne bele, nekem is nehéz a szak. Nagyon rossz sokszor... :(


De emellett meg nagyon jó, hogy vele kikapcsolódhatok és mindig mellettem van.

2020. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!