Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért használ mindenki lelki...

Miért használ mindenki lelki szemetesládának?

Figyelt kérdés
Alapból szeretek segíteni másoknak és könnyen átérzem mi játszodik le a másik félben, ha kedvelem és közel áll hozzám az illető, de már kezd nagyon nyomasztó lenni, hogy mindenki körülöttem nekem panaszkodik. Úgy gondolom ez az én hibám, de nem tudom hogyan változtassak rajta úgy, hogy senkit se bántsak meg. Ami a legjobban zavar, hogy sok olyan "barátom" van, aki kizárólag akkor keres vagy reagál az én keresésemre, ha van valami baja, amit szeretne elpanaszolni. Illetve a munkahelyemen is akármennyire próbálom kerülni a magánéleti témákat valamiért sok munkatársam érzi, hogy velem kell megosztania a gyerekkori traumáit, párkapcsolati gondokat, szüleivel milyen a kapcsolata stb. Egy-egy nap után teljesen készen vagyok lelkileg. Természetesen nekem is vannak gondjaim, de nagyon kevés emberrel osztom ezeket meg, mert mamám mindig azt mondogatta kiskoromban, hogy ne beszéljek ezekről, mert az emberek 20%-át egyáltalán nem érdekli, 80% pedig még örül is neki, hogy vannak problémaim, és szerintem ez így is van. Engem sem érdekel egyik kolléga rossz párkapcsolata sem, csak azért hallgatom meg, mert nem akarok sértő lenni. Hogyan tudnám mégis megállítani, hogy mindenki nekem panaszkodjon?
2020. febr. 27. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert hagyod. Tudni kell nemet mondani is.
2020. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Túlságosan empatikus és kedves vagy, nem állítod le a másikat.
2020. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak meg mondod hogy nem szeretnél róla hallani.Szerintem a kédező inkább empatikusnak és kedvesnek akar tűnni.Én is az az ember vagyok akinek panaszkodni szoktak az emberek,szerintem te tudhatnád a legjobban hogy milyen mikor nem oszthatod meg a bajaidat.Amúgy meg szerintem barátokat kéne szeretned,de Számomra még ígyis idegesítő hogy hogyan beszélsz róluk.Az emberek többségének 1 ember van aki meghallgatja őket,ha ő nincs akkor a problémájuk "nehezebb" lesz nekik.Amúgy se értem hogy bízhatnak meg így benned...
2020. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert "Alapból szeretek segíteni másoknak". Ismerős a helyzet:

nem azt mondom, hogy hagyni kell a másikat, de nem feltétlen kell mindig mindenben segíteni, hanem hagyni, hogy elinduljon a másik a saját útján.

2020. febr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért, mert túl részletesen válaszolsz nekik? Ha csak elintéznéd annyival, hogy “uh sajnálom” vagy “sajnálom, de nem tudok ezen segíteni” akkor lehet hogy legközelebb nem téged traktálnának.
2020. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!