Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munka gyerekekkel, ha nem...

Munka gyerekekkel, ha nem szeretem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ez egy elég fura kérdésnek tűnhet első látásra, de mindjárt elmagyarázom.


Több nyelvet is tanultam és tanulok, jelenleg is egy nyelvszakot végzek az egyetemen (anglisztikát, emiatt igazából az angol lenne a legfontosabb). Amit eddig sikerült elsajátítanom azt iskolai óráknak, tanfolyamoknak és saját magamnak köszönhetem, próbálom magam is fejleszteni és szinten tartani a nyelvtudásom, gyakorolni, viszont a hétköznapokban nagyon kevés alkalomam nyílik arra, hogy használhassam a tanult nyelvet, anyanyelvi beszélővel nem is nagyon találkoztam, sosem voltam még idegen nyelvi környezetben sem amióta nyelveket beszélek. Emiatt nagy vágyam lenne eljutni külföldre, viszont az anyagi lehetőségeim miatt ez sajnos nem egyszerű. Ugyan vannak ösztöndíjas programok egyetemistáknak (pl. erasmus), viszont ezek is azért elég nagy anyagi ráfordítással járnak, amit nem engedhetek meg magamnak. Elkezdtem jobban utánanézni és találtam pár önkéntes vagy fizetett lehetőséget (pl. workaway, táborok, nyelviskolák, au pair program, house sitting stb.), amik kedvezőbbek. Viszont ezeknek a nagy része gyerekekkel való munkát jelent pl. gyerekfelügyelet, gyerekekkel való mindenféle tevékenység, táboroztatás, nyelvtanítás. Viszont én annyira nem szeretem a gyerekeket. Szó sincsen róla, hogy undorodnék tőlük vagy utálnám őket stb., semmi ilyesmi. Viszont nem is az a típus vagyok, aki felkapja a kisbabát és gügyög neki, a földön fetrengve tologatja a kisautót, aki rögtön lepacsizik és játszik, beszélget a gyerekkel, aki rögtön megtalálja velük a közös hangot... Az én családomban és környezetemben nem nagyon vannak kisgyerekek, emiatt nem vagyok hozzászokva a gyerekek viselkedéséhez, gondolkodásához, igényeihez stb. Nincs is túl sok tapasztalatom gyerekekkel (ami van az onnan származik, hogy anyukám óvónő és én is nagyon sok időt töltöttem vele az oviban, a gyerekekkel is, de azért ez is más szituáció), emiatt annyira nem értek hozzájuk. Azt el tudom képzelni, hogy pl. foglalkozásokat tervezzek és szervezzek, játékokat találjak ki, tanítsak és nyilván képes vagyok segíteni nekik öltözni és miegymás, de azt nem tudom, hogy a személyiségem ezzel mennyire kompatibilis vagy, hogy egyáltalán alkalmazna-e így bárki.


2020. márc. 2. 10:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
43%
Most őszintén! Nem szereted a gyerekeket, de gyerekekkel dolgoznál? Vesd el a gondolatot!
2020. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Az aupair és hasonló munkakör egy kb. házvezetőnő szintű meló. Elég lehangoló és nyomasztó, mellé ha még a gyerekeket sem bírod, garantált depresszió.

Jelentkezz inkább egy SSC-be ha mindenáron nyelveket akarsz használni, máshoz meg nem értesz.

2020. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én teljesen megértelek. De lásd be, ezt nem kéne erőltetni! Inkább animátor melót keress külföldi hotelekbe, ott szervezkedhetsz felnőtteknek.
2020. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
workaway-ben lehet farmon trágyát talicskázni, teheneket almozni...
2020. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es Még nem vetem el a gondolatot, mert ezek jó lehetőségnek tűnnek és nincsen hidegrázásom a gyerekektől, nem utálom őket stb., csak nem is szeretem őket a szokásos értelemben (szóval én nem állok neki ölelgetni meg dobálni egy idegen gyereket, nem futok a babakocsis ismerős után, hogy “ megnézhetem, jajj még nem is láttam” és a többi). Anyukámnál az oviban is leültem velük kirakózni, meghallgattam őket, bekötöttem a cipőjüket stb., csak én nem vagyok oda értük.

2-es Nem munká keresek egyetem mellett vagy után (eleve vidéken élek, itt nincsen minden sarkon SSC, az egyetem mellett sem tudtam eddig semmilyen munkát elvállalni nemhogy olyat, ahol még nyelveket is használhatok), hanem célirányosan olyan lehetőséget, amivel olcsóbban kijuthatok külföldre(!) és ott tölthetek egy kis időt.

3-as Ennek még utánanézek, de eddig ilyennel még sehol sem találkoztam. Köszönöm!

4-es Igen, találtam sok mezőgazdasági munkát is, de a legtöbbhöz hozzácsapják, hogy vigyázz a gyerekre vagy így-úgy foglalkozz vele, segíts gondoskodni róla stb. Meg hát most, ha őszinte akarok lenni nem feltétlenül olyan helyre mennék, ahol a vendéglátó(ko)n kívül nem látok embert és a semmi közepén kell trágyázni meg kapálni. Nekünk is van kertünk, én is vidéki vagyok stb., szóval nem ezzel van a bajom, csak ha a nyelv miatt mennék ki (márpedig ezért mennék ki) akkor nem ez lenne a legjobb választás ebből a szempontból.

2020. márc. 2. 11:01
 6/13 anonim válasza:
57%
Nem nem szereted a gyerekeket, de nem is szereted. Vagyis közömbös vagy irányukban. Épp elég ilyen ember van már most is gyerekek közelében sajnos, ne szaporítsd a létszámukat. A gyerekekhez rohadt sok türelem és empátia kell. Lehet hogy két órát elvagy velük, de ha nem olyan beállítottságú vagy, egy hét után minden bajod lesz. Sajnálom ha nem tetszik a válaszom, én édesanya vagyok, abból indulok ki hogy nem szeretnék a gyerekem közelébe olyan embert aki nem szereti a gyerekeket, hiába "nem kap hidegrázást" tőlük.
2020. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj gügyögni a gyerekekkel. Én is azt hittem, hogy nem szeretem őket és ők sem szeretnek engem, mert sosem voltam hajlandó gügyögni meg tyutyukamutyukázni nekik. Nem utáltam őket vagy ilyesmi, egyszerűen csak sosem voltam az, aki a családi összejöveteleken 3 perc után már a gyerekekkel birkózik. Aztán úgy adódott, hogy megkért egy hozzátartozóm, hogy vigyázzak egy pár napig a 2 éves kislányára és rájöttem, hogy a gyerekek abszolút nem is várják egy felnőttől, hogy lemenjen az ő szintjükre, komolyabb személyiséggel is imádni fognak, ha normális vagy velük. Az elején kellett egy kis idő, ameddig feloldódtunk mindketten, de teljesen természetes, hogy az ember (még a gyerek is) először kicsit bizonytalan idegenekkel szemben. Velük is ugyanúgy lehet beszélgetni, mint bárki mással, lehet tőlük kérdezni, ha elég nagyok, akkor el fogják mondani, hogy mit szeretnének. Játszani is kb ők fognak vinni téged, a kis unokahúgom külön élvezte, hogy nem tudom, hogy hogyan kell játszani a játékaival, mert végre volt valaki, akinek megmutogathatott mindent :D Az igényeikről is nyugodtan meg lehet kérdezni őket. Egyrészt a szülő el fogja mondani, hogy mikor, mit szokott enni, mikor és melyik plüssállatkával alszik, stb, másrészt bármikor megkérdezheted a gyereket, hogy éhes-e, kér-e még kaját, kell-e neki pisilni, szeretne-e kimenni a játszótérre, stb. Nem ragozom tovább, a lényeg, hogy nem kell "külön fajként" kezelni a gyerekeket.
2020. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ne hasonlítsunk össze pár napot több hónappal, vagy évvel. És az egy gyermekre való vigyázást sem egy csoporttal mondjuk. Lehet hogy szereted a melegszendvicset, de ha minden nap minden étkezésre azt kellene enned megutálnád. Nem lenne szabad olyan embernek gyerekekkel foglalkozni,aki ezt nem érzi hivatásának. De nyilván mindenki azt csinál amit akar.
2020. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kell a gyerekeknek gügyögni folyton. Keress olyan helyet, ahol viszonylag nagyobb gyerekekről van szó, olyan nyolc év felett. Velük tök értelmesen lehet beszélgetni és kifejezetten örülnek ha valaki nem négyévesnek nézi őket. A kisbabákat én se szeretem, kerülöm őket ha tehetem, de minden nyáron egy gyerektáborban dolgozom, ahol 10+ éves gyerekek vannak. Tökre élvezem, a gyerekek is imádnak, semmi gond nem volt ezzel.

Szóval attól, hogy a nagyon kicsi gyerekekkel nem jössz ki jól, az idősebbekkel simán tudnál foglalkozni szerintem.

2020. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Felejtős ez a dolog: mind magadat, mind a környezetedet csak büntetnéd ezzel.
2020. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!