Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munka gyerekekkel, ha nem...

Munka gyerekekkel, ha nem szeretem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ez egy elég fura kérdésnek tűnhet első látásra, de mindjárt elmagyarázom.


Több nyelvet is tanultam és tanulok, jelenleg is egy nyelvszakot végzek az egyetemen (anglisztikát, emiatt igazából az angol lenne a legfontosabb). Amit eddig sikerült elsajátítanom azt iskolai óráknak, tanfolyamoknak és saját magamnak köszönhetem, próbálom magam is fejleszteni és szinten tartani a nyelvtudásom, gyakorolni, viszont a hétköznapokban nagyon kevés alkalomam nyílik arra, hogy használhassam a tanult nyelvet, anyanyelvi beszélővel nem is nagyon találkoztam, sosem voltam még idegen nyelvi környezetben sem amióta nyelveket beszélek. Emiatt nagy vágyam lenne eljutni külföldre, viszont az anyagi lehetőségeim miatt ez sajnos nem egyszerű. Ugyan vannak ösztöndíjas programok egyetemistáknak (pl. erasmus), viszont ezek is azért elég nagy anyagi ráfordítással járnak, amit nem engedhetek meg magamnak. Elkezdtem jobban utánanézni és találtam pár önkéntes vagy fizetett lehetőséget (pl. workaway, táborok, nyelviskolák, au pair program, house sitting stb.), amik kedvezőbbek. Viszont ezeknek a nagy része gyerekekkel való munkát jelent pl. gyerekfelügyelet, gyerekekkel való mindenféle tevékenység, táboroztatás, nyelvtanítás. Viszont én annyira nem szeretem a gyerekeket. Szó sincsen róla, hogy undorodnék tőlük vagy utálnám őket stb., semmi ilyesmi. Viszont nem is az a típus vagyok, aki felkapja a kisbabát és gügyög neki, a földön fetrengve tologatja a kisautót, aki rögtön lepacsizik és játszik, beszélget a gyerekkel, aki rögtön megtalálja velük a közös hangot... Az én családomban és környezetemben nem nagyon vannak kisgyerekek, emiatt nem vagyok hozzászokva a gyerekek viselkedéséhez, gondolkodásához, igényeihez stb. Nincs is túl sok tapasztalatom gyerekekkel (ami van az onnan származik, hogy anyukám óvónő és én is nagyon sok időt töltöttem vele az oviban, a gyerekekkel is, de azért ez is más szituáció), emiatt annyira nem értek hozzájuk. Azt el tudom képzelni, hogy pl. foglalkozásokat tervezzek és szervezzek, játékokat találjak ki, tanítsak és nyilván képes vagyok segíteni nekik öltözni és miegymás, de azt nem tudom, hogy a személyiségem ezzel mennyire kompatibilis vagy, hogy egyáltalán alkalmazna-e így bárki.


2020. márc. 2. 10:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálok akkor picit idősebb korosztályt keresni.

Nem nem tetszik a válasz, hanem nem értek egyet vele vagy legalábbis úgy érzem, mintha két különböző dologról beszélnénk vagy eltúloznád. Szó nincsen semmilyen hivatásról, szó nincsen évekről, szó nincsen csoportról (legalábbis abban az értelemben, hogy más tanítani egy halom gyereket, mint vigyázni, ellátni és gondoskodni egy halom gyerekről )stb. Arról van szó, hogy az is elegendő-e, ha a gyereket nem csókolgatja körbe az ember, nem tutujgatja stb., hanem szimplán elvégzi a feladatát.

2020. márc. 2. 19:16
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ajánlom figyelmedbe, írd be google-ba, hogy "animátor munka", kapsz egy csomó találatot. Sajnos nincs saját tapasztalatom, de egy haverom több alkalommal is hónapokat töltött Spanyolországban, nagyon élvezte. Különböző pozíciókra lehet jelentkezni, biztos találsz számodra megfelelőt.

-> [link]

( [link]

#2

2020. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
62%

Szerintem is az animátor munka passzolna a leírásodhoz mert pédául fizetik a kiutazásod, 0 pénzzel is elindulhatsz. Ott nem feltétlenül kell gyerekekkel foglalkoznod, lehetsz sportanimátor is.

[link]

2020. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!