Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért a szőke gyerekeket...

Miért a szőke gyerekeket szokás jobban dicsérni, büszkélkedni velük és szépnek nevezni a sötétebb hajú gyerekekkel szemben?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallom ezt ismeretségi körömben, munkahelyen is, hogy vagy a saját gyerekeik, ismerősük, sőt saját maguk gyerekkori szőke hajáról áradoznak emberek. Ma is két kolléganőm ezeket ecsetelte órákig. Múltkor anyósom sóhajtozott, hogy neki milyen szép hosszú SZŐKE (ezt erősen kihangsúlyozta) haja volt.

Ez a szőke haj valami kiváltság? Esetleg angyali megjelentést tulajdonítanak neki?


Én személy szerint a félvér, göndör és sötét hajú gyerekeket tartom a legszebbnek. Az egzotikus kinézetet. (nem, nem a romákat) Anyukám gyönyörű dús,hollófekete haját pedig mindig irigyeltem. Remélem az én gyerekem az ő hajszínét örökli majd és nem lesz szőke.

Nem hallottam még hogy valaki azt mondta volna egy gyerekről, hogy de szép barna haja van. Aztán lehet csak nekem nem tűnt fel.



2018. máj. 10. 17:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Az élet nagy problémái....
2018. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt eddig nem hallottam így a környezetemben.

Viszont te is bevallottan preferálod az egyik hajszínt, miért várod, hogy más ne tegye?

2018. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Mert ritkább, mint a barna.

Nem véletlen, hogy felnőttként is szőkére festik a legtöbben a hajukat, legyen bármilyen ronda is a festett szőke.

2018. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg azért, mert a természetes szőke haj a legritkább hajszín. Gyakorlatilag a föld lakosságának a 98%-nak barna haja van. Ez nem azt jelenti, hogy egy barna hajú gyerek kevésbé lenne szép, mint egy szőke, csak vannak olyanok, akiknek a szőke haj tetszik. Mindenkinek más az ízlése. Téged az zavar, hogy másnak nem olyan az ízlése, mint a tied? Tehát nem a barna hajú gyerekekért van oda?
2018. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, de mivel nem vagyunk egyformák, ezért mindenkinek más tetszik. Én szőke vagyok, zöld szemmel, hófehér bőrrel. Nekem a fekete haj és a kreolos bőr tetszik, mindig megjegyeztem tini koromban, hogy sajnos nem Apukámra hasonlítok. Viszont a gyerekem szürkéskék szemmel, kreol bőrrel, sötét barna hajjal született, soha nem láttam szebbet. Egy éves korára égszínkék szeme, szőke haja, hófehér bőre lett. Mintha egy teljesen másik gyerek lenne, de nekem így is tökéletes. Azt gondolom, hogy nekünk az a5szép, akit szeretünk valmint amilyenek nem voltunk soha vagy voltunk, de régen.
2018. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én sem értem. Sőt felnőtteknél is a csúnyácska arcú, vagy csúnya vonásokkal rendelkező, de szőke nőt jobban preferálják a férfiak, mint a szép arcú, de sötét hajú nőt. Ez van a gyerekeknél is.


Amúgy szerintem a szőke egyáltalán nem ritka (max. Mo-on), főleg gyerekeknél, akik közül sokaknak még kiskorban valamennyire besötétedik. A legritkább szerintem a vörös haj (nem a barnás vörös, meg a vöröses szőke, hanem a rendes vörös).

2018. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
57%
Szerintem a vörös/fekete göndör haj a legszebb
2018. máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem a szőke hajú gyerekek kifejezetten rondák, bocsánat mindenkitől. A többségük sokáig kopasz is és furcsa fejük van a nagy világos szemükkel és a kopasz fejükkel. Személy szerint mindig is a sötét hajat tartottam szépnek és nem dicsekszem vele soha hogy babaként fehér hajam volt ill. most is festem sötétebbre.

A férjemnek csodaszép ébenfekete haja van és őszintén remélem hogy a gyerekeink is ezt kapják. Az ő hazájában (spanyol) csodaszépek a gyerekek (is): nagy fekete hajuk van már egészen kicsi koruktól és óriási fekete szemük meg szempillájuk hozzá.

Nekem ezerszer szebbek egy hófehér, kopasz vagy szőke hajú, kék szemű gyereknél.


Senkit nem szeretnék megbántani, mindenkinek a sajátja a legszebb egyébként!

2018. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

"Szerintem a szőke hajú gyerekek kifejezetten rondák, bocsánat mindenkitől."


Szerintem is. Bár én inkább a szemszínnel együtt vettem ezt észre. Nem emlékszem, hogy láttam volna kifejezetten ronda barna hajú, barna szemű babát, kisgyereket. Azok kis gombszeműek, manónak néznek ki.


Viszont láttam elég ronda, vámpír-kobold kinézetű gyereket, az mind félelmetes kék szemű és világos hajú volt. Úgy néztek ki, mint Gollum.

2018. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A vörös a legritkább hajszín egyébként, nem a szőke. Szőke haj bizonyos népcsoportoknál, Skandináviában meg domináns. Ugyanúgy, mint a zöld szem is. Szerintem nem azért hozzák fel, mert ritka. Nem olyan ritka az a kaukázusi emberek között.

Azért írtam le példának a barnát és feketét, meg hogy ez a hajszínt nem szokták felhozni ha szépségről beszélünk.

2018. máj. 10. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!