Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek az életetekkel,...

Mit kezdenétek az életetekkel, ha így állnátok jelenleg?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, gyakorlatilag még sehol sem tartok.


Nézzük az életemet:


-Egy olyan OKJ-s végzettségem van, ami gyakorlatilag abszolút semmit sem ér (nincs érettségim, 8 általánossal elvégezhető OKJ volt)

-A szüleimmel élek, nem vagyok önálló, nem tudok elintézni semmit sem kb.

-Nincsenek emberei kapcsolataim: barátaim, barátnőm. Nem is igazán voltak.

-Csak dolgozom, nem járok sehova. A munkahelyemet nem szeretem.

-Van 4,5 millió forint spórolt pénzem.


Nos, ez a jelenlegi helyzet így nagyjából. Nem igazán tudom, hogy mihez kezdjek az életemmel, merre induljak tovább, de a jelenlegi életvitelemet nem szeretném folytatni!


Köszönöm.


2020. márc. 3. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legalább van tőkéd, valakinek még az sem. Alkoss egy tervet, hogy mit szeretnél elérni, lehet ez új tanfolyam, bármi. Fektess be a jövődbe!
2020. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van valami, ami érdekel?

Miért alakult úgy, hogy nincsenek emberi kapcsolataid, zárkózott voltál?

Hasonló helyzetben vagyok, csak kicsit idősebb.

2020. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Érettségi, majd egyetem egy normális szakkal. Vagy külföld. Vagy mindkettő
2020. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esti iskolában érettségizz le. Mit nem akarsz folytatni? A jelenlegi munkád? Vagy az jó? És a magánéleten szeretnél változtatni?

Ami megoldható rögtön az az ügyintézés, önállósodás. Csak kezd el. Ha kell valamit intézni, intézd. Majd belejössz. Gyakorolni kell.

Munkahelyeden nincs jó társaság? Járj el valahova, ahol lehet barátokat is szerezni. Pl. valami hobbi kapcsán, ami érdekel. Vagy sportolni.

Nem mondanám, hogy sehol sem tartasz, mert akkor nem tudnál volna pénzt spórolni.

Szerintem inkább kényelmes neked, hogy semmit sem kell csinálnod a munkán kívül. Ezen te tudsz változtatni, nem más.

2020. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én leérettségiznék a helyedben, és utána keresnék valami gyakorlatban is jól használható szakmát, amit szívesen is tanulnék, ez lehet OKJ, lehet főiskola/egyetem, te tudod, mi érdekel. Esetleg ott vannak még a nagy közlekedési vállalatok, BKK/BKV, MÁV, Volán.
2020. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érettségi nagyon fontos lenne, utána továbbmehetsz téged érdeklő területre. Felsőoktatásban nekem is voltak idősebb csoporttársaim, de ez nem jelentett semmit.
2020. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érettsegi mindenkepp! Ha mellette meg belefér, akkor egy kis nyelvtanulas is,angol vagy nemet.

Valszeg azert sincsenek barataid mert keveset jartal iskolaba, sok barátság ott köttetik.

2020. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Belehúznék nagyon. Indítanám a dolgot egy érettségivel + jogosítvány + egy nyelvvizsga.
2020. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségedről, elméd dolgairól semmit se írtál.

Szóval én a helyedben erősen ráfeküdnék az önismeretre, amíg semmit se látok a valóságból.

2020. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is az érettségi + jogosítvány + nyelvvizsga hármasra szavazok első körben. Amíg ezeket megszerzed, addig az ügyeid intézésébe is belejössz.
2020. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!