Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mihez kezdenetek az eletetekke...

Mihez kezdenetek az eletetekkel, ha olyan betegsegetek lenne, ami miatt alkalmatlanok vagytok parkapcsolatra?

Figyelt kérdés

25 eves lany vagyok es mar 6 eve van egy betegsegem, amit nem szeretnek reszletezni, de nincs ra gyogymod es nem tudok miatta szexualis eletet elni. Egyebkent egeszseges vagyok, ha nincs szex. Lassan tonkremegy a mostani kapcsolatom is emiatt (valoszinuleg ő lenne a nagy ő), ugy mint az osszes tobbi eddig. Ezert ugy dontottem, hogy nem hitegetem magamat tovabb, hogy nekem lesz kapcsolatom/eskuvom/csaladom mint masnak, hanem epp ideje elfogadnom, hogy ez lehetetlen. Ha kapcsolatban vagyok folyamatosan romlik a lelki allapotom es a partnere is aberrgseg miatt (nincs jovokep, allando konfliktusforras) szoval nem csak magam miatt maradok szingli, hanem, hogy ne bantsak mast es ne raboljam mas idejet.

Szoval elkezdtem azon gondolkogni, hogy miben teljesedhetnek ki, ha a hagyomanyos modon nem megy... kivancsi lennek ki mit kezdene ilyen helyzetben ennyi idosen az eletevel.

Koszonom a megerto valaszokat, nem konnyu ez nekem



2018. febr. 1. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

azt amit most is csinálok

dolgozok és a barátaimmal sokat vagyok együtt , játszok stb

2018. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Még a teljesen egészséges emberek közt is rengeteg a magányos, mert a legnagyobb igyekezet ellenére sem találnak megfelelő társat. Nem csak párkapcsolat-házasság-gyerek kombóban lehet kiteljesedni. Lehetsz élsportoló, sikeres író, sikeres vállalkozó, zenész, utazhatsz, alkothatsz, nevelhetsz kutyát, macskát, segíthetsz más embereknek. A lista végtelen. Csak ne a vallásba, vagy az ezotériába menekülj, mert az önámítás.
2018. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Koszonom, de kicsit szemelyesebb valaszokat varok, hogy konkretan TE mihez kezdenel ebben a helyzetben.
2018. febr. 1. 20:04
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Lehet én vagyok hülye de nem gondoltatok nyílt kapcsolatra. Ugyanis ha tőled nem tudja megkapni a szexet, akkor miért ne kaphatná meg mástól? Nem hiszem hogy emiatt tönkre kéne mennie a kapcsolatotoknak.
2018. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Metionin ***** válasza:

Engem igazából nem zavarna, nincs bajom az egyedülléttel és nem is a házasság meg a gyerekszülés az életcélom. Szóval nem hatna meg. Azon aggódnék inkább hogy ezen kívül a saját egészségemmel ne legyen nagyobb baj.

Hogy mit kezdenék az életemmel? Azt amit most. Dolgoznék, mellette tanulék mindig valami újat (most nyelvórára járok de jövő ősszel szeretnék zeneiskolába is), sportolnék, utaznék, fejleszteném magam.

2018. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz nemi életet élni? Túl sejtelmesen tetted fel ezt a kérdést, most már kíváncsi lettem.
2018. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt csinálnám amit most is (nem keresek társat), igyekszek szellemi örökséget hagyni, nyomot a világban (illetve gondolkodom azon, hogy ezt hogy tehetném meg, ha a mostani terveim nem jönnek össze). Bár az én helyzetem ennél másabb (a szexnél sokkal több a probléma), azt nem tudom, hogy neked mi a konkrét helyzeted (pl. hogy a szex minden formája ki van e zárva a betegséged miatt), de azt félretéve is ott van még a lehetőség egy aszexuális kapcsolatra (hátha találsz olyan férfit a közeledben). 24/f
2018. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Kicsit ismerős a helyzet. Próbálj meg tanulni valamit, ami érdekel, és ezáltal profivá válni benne. Így lekötöd magadat, ismeretségeket szerezhetsz, de nem is kötelezed le magadat. Vagy:

a betegségedből adódóan blogolj, vagy építs ki egy csoportot, ahol ezen problémával küzdők egymásnak támogatást tudnak adni, és válj ebben profivá - egyfajta hivatássá.

2018. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A hivatásomnak élnék, életem végéig tanulnék, képezném magam, művelődnék. Olyan szakmám lesz (egészségügy), amiben fontos a folyamatos tanulás, a tudás szinten tartása, és a szakmai sikerek bőven adnak elég lelki erőt a kudarcok és a mindennapi bosszúságok túléléséhez. Én személy szerint nem erőltetném a párkapcsolat keresést, ha a te helyzetedben lennék. Nem várhatom el egy férfitól, hogy belenyugodjon abba, hogy nem tudok vele szexelni, de nem tudnék egy olyan párkapcsolatban sem élni, ahol a barátom/férjem a tudtommal más nőkkel szexel. Önzőség vagy nem, ebben én lelkileg kikészülnék. Egyedül azt sajnálnám, hogy nem lehet családom, de láttam már példát arra, hogy egyedül is lehet boldog, kiegyensúlyozott életet élni a tágabb értelemben vett családod (testvérek, unokatestvérek, barátok) körében, úgyhogy én is igyekeznék ezt a példát követni :)
2018. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Gondoltam a nyilt kapcsolatra, fel is ajanlottam, de egyikunk se lenne valojaban kepes ra..

Nagyon jokat irtatok, en is arra jutottam, hogy tanulni (nyelveket) es tanitani fogok, amilyen jol csak tudok. Raszokok ujra az olvasasra es az allatvedelemmel fogok foglalkozni szabadidomben. Nemsokara keresztanya leszek, ugyhogy azt nagyon komolyan fogom venni. Sajnos nem nagy a rokonsag es sok baratom sincs. A szuleim, a fiutestverem van nekem es ket baratnom van, de toluk is tavol elek. Felek a maganytol, nagyon szeretetehes vagyok es rengeteg szeretetet tudok es kell is adnom, ahhoz, hogy boldog legyek... nem tudom mi lesz igy velem

2018. febr. 1. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!