Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megbarátkozni az...

Hogyan lehet megbarátkozni az elmúlással?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa, de 30 éves vagyok. Vannak rokonaim, akik túl vannak a 60-on. Volt olyan eset pár éve, hogy valamelyik rokont megláttam ősz hajjal és sírva fakadtam volna. Eszembe jutott az, hogy gyorsan telik az idő. És ez kihat a közeli rokonságommal lévő viszonyomra. Ha anyámra gondolok -aki már 64 éves - az jut eszembe, hogy neki is, a nővéremnek is lepereg az ideje. Aztán eszembe jutnak a nagyszülők is és hiányuk is. Lehet, hogy bennem van a hiba, de nagyon nehéz és ilyenkor mindig bezárkózok, félrevonulok, mert nem akarok mindenki szeme láttára sírva fakadni. Évek óta titkolom ezt. Senkinek sem mondtam el. Meg kell barátkoznom ezzel a jelenséggel. Még én sem tudom, hogy hogyan.

2020. márc. 7. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Hat en könnyen. A 70 eves nagyimnak pörgösebb az elete mint nekem, bulizni meg kirandulni jar a klubbal, nekem meg baratom sincs

Mamàm 60 évesen többet keres mint anya(vàllalkozo es népsz), papàmnak tekintelye van es nagy cègek igazgatoi a spanjai ö is vezetö, a szüleim szinten karrieristak.

Ahhoz kepest hogy en vagyok a fiatal en vagyok a legnyomibb.

2020. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*szoval képben sincs az elmulas nàlunk nem kell baratkozni vele
2020. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Jó barátunk nem lesz az elmúlás, de muszáj elfogadni. Az egyetlen használható tippem, hogy hasznos, értelmes dolgokkal érdemes eltölteni az idöt. Reklámok helyett filmet kell nézni, punnyadás helyett kirandulni, melankólia helyett kutyát nevelni, megölelni akit szeretsz, beszélgetni, szerelmeskedni, nevetni, rajzolni, írni, olvasni, világot látni, minél több embert, dolgot megismerni. Bosszankodást, politikát, marhaságokat a fércbukon hanyagolni. Hogy a halálos ágyadon azt mondhasd: oké, rövid volt, de azért jó és tartalmas.
2020. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok és én is szoktam ilyesmiken gondolkozni...


Eddigi életem tanulásra (és az utóbbi pár évben természetesen munkára is) ment el. Se nem utaztam, se nem sportoltam eleget, se nem foglalkoztam a hobbijaimmal (csak igen minimálisan).

Előreláthatólag még legalább 3 évig tanulok.


A test ilyen korban voltaképp már hanyatlik, ez látszik is rajtam. Bár az én egészségi állapotom megfelel egy hetven évesének. Komolyan amúgy.


Úgy irigylem, aki energikus, egészséges, van ideje sportolni, esténként nem iskolában ül, hétvégente nem tanul (én már 1,5 órája azt csinálom, egy.. mondjuk úgy technikai nehézség miatt/alatt néztem fel ide).


Úgy irigylem, akinek van jövőképe, akinek van pénze, van energiája utazni, programokat szervezni, emberek közé járni.


Az ember él 50-60 éves koráig, nálam ebből 30-31 tanulással telik / fog telni.


Én ilyenkor érzem, hogy telik az idő és múlik a fiatalság, mert egyre kevesebb időnk van vissza, egyre több a hátunk mögött és a kihagyott élményeket már nem lehet visszahozni, ahogy az energiaszint és az egészség se jön vissza sohasem.

2020. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem itt egy kis félreértés van. Nem a saját elmúlásom aggaszt. Hanem másoké. Azoké, akik közel állnak hozzám.
2020. márc. 7. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 30 évesen jöttek ilyen nyugtalanító gondolatok. Ha belegondolok az én vagy más elmúlásába, borzalmas érzés vesz erőt rajtam, gyakran gondolok erre.
2020. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt mondták (nem tudom mennyire igaz), hogy "aki fél az élettől, fél a haláltól is"
2020. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én voltam a 69%-os.


Engem őszintén a saját elmúlásom aggaszt.


Apum áll hozzám közel, természetesen az övé is.

Pocsék egészségi állapotban, láncdohányos, rengeteg sört iszik, sokat idegeskedik.

59 éves.

A COPD-je miatt az orvosok már közölték vele, hogy 4-5 éve van hátra, de én sajnos igyekszem felkészülni lelkileg arra, hogy még ennyi se. :(

Neki sincs semmi energiája az élethez, nem jár szinte sehova. Jó, otthon legalább hobbizik.

Egyébként az egyik egészségügyi problémája miatt akár... Még le is bénulhat...

2020. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Még a jövőre nézve: egy év 365 napból, egy nap 24h-ból áll. Így összesítve még rengeteg dolog belefér az ember életébe, így ne a múlton rágódj, hanem az előtted álló évekkel akiket tartalommal kell feltöltened.
2020. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha vannak/lesznek gyerekeid, feleséged/férjed, akkor valamivel könnyebben el tudod majd fogadni a szüleid elvesztését. Akiknek nincs, ők sajnos sokkal nehezebben élik meg.
2020. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!