Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen munkatárssal?

Figyelt kérdés

Élelmiszeripari laborról van szó, ahol 10 lány van, minőségellenőrök + ketten vagyunk vezetők. Az egyik lánnyal sok probléma van, mert 1 ember kivételével senkivel sem jön ki. Mindenkinek beszólogat, úgy csinál, mintha ő lenne a főnök, kérdőre vonja a másikat. Mondtuk már neki, hogy nem az ő dolga, szóljon nekünk, megoldjuk. De nem, általában ilyenkor csapkod, kiabál, felmondással fenyegetőzik. A váltótársára van főleg rászállva, aki valóban szétszórt, sok hibát ejt ebből kifolyólag, de azért a többiek is szoktak hibázni. Minden egyes hibájával kapcoslatban cetliket írkál a főnöknek (aki az én főnököm is, a helyettese vagyok és a többieknek vagyunk így ketten felettesük), árulkodik vagy épp a másik kollégának panasszolja ezt el (amit nem értek, mivel mindenki más utálja, ezért ezt egyből el is mondják pl. nekem).


Legutóbb már engem becsmérelt a hátam mögött. Tudni kell, hogy konfliktus kerülő vagyok és elég nyugodt természetű, nem akadok fent, ha beszólnak. Kérdeztem tőle, hogy mikor lesz x terméknek meg az eredménye, révén, hogy ő adta le ezt vizsgálatra, ő tudja pontosan mikor adta le, erre flegmán mondta, hogy 4-ig vannak kérdezzem meg. Erre vállat vontam, hogy oké, igaz, hogy telefonon várták volna sürgősen a választ, nem szóltam vissza. Felesleges köröket futva megkérdeztem én magam.

Na másnak mesélte, mikor munkaidő után elmentem, elkezdte mondogatni, hogy én milyen trehány vagyok, hogy csak úgy vonogatom a vállam, vele ő senki se viselkedjen, hogy lehet én vezető, miközben én jobban rá vagyok utalva, mint ő én rám, meg h én nem csinálok semmit.


Ez a mániája, mert hogy mi 99%-ban gépen dolgozunk a főnökkel, menedszelni kell a labor mködését, reklamációkat kezelni, statisztikákat csinálni és még 1000 dolgot, amit ő nem tud, csak azt látja, hogy gépezünk.


Kirúgni nem lehet, nem mi döntjük el, hanem a felsővezetés, de kirőgni nálunk a cégnél nagyon nagy okkal szoktak pl. lopásért és ivásért, másért nem.

De iszonyúan bomlasztja a közösséget. 1 ember van, akit be lehet mellé osztani, mert csak ő hajlandó vele dolgozni. Ha beszélni akarunk vele, puffog, dühöng, csapkod. A munkáját úgy ahogy jól elvégzi, arra nincs panasz.


Ilyen emberrel mit lehet kezdeni?


2020. márc. 11. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért csinálja ezt, mert tudja, hogy megteheti. Esetleg kapjon figyelmeztetést vagy szólj a feletessednek. Vagy egyszer ordítsd le a hülye pitsát, már csak azért is mert a főnöke vagy és hogy tudja hol a helye. Van aki sajnos nem ért a szép szóból.
2020. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Előbb-utóbb ez lesz, mert pont ezért nem szoktam visszaszólni, mert ha visszaszólok általában túl bunkó vagyok és inkább moderálom magam. De érdekes, mert a főnököm nem szokta, ő már leosztotta egyébként, de még így sem tudja hol a helye. Őt is szokta szidni a háta mögött, de legalábbis amíg én hallom 4-ig, addig kultúráltabban, aztán kitudja ha elmegyek mennyire folytatja. Volt, hogy számonkérte a főnököt, h miért nem képes visszaírni a cetlijével kapcsolatban, még a vállalatirányi rendszerünkben is küldözgeti neki az üzeneteket, mert ott is van ilyen opció, igaz nem ilyen üzenetekre.

Azt észrevettük, hogy zavarja, hogy ő nincs bevonva a dolgokba, de nagyon egyszerű okból, mivel nem rá tartozik, nincs végzettsége, nem ért hozzá és mert az a mi dolgunk. Sokszor átmegy a szemközti szobába és megnézni a műszakvezetők e-mailjét. Azt is nézi, hogy miket nyomtatunk. Rá is szóltam múltkor, h mi olyan érdekes, erre röhögcsélve mondja, hogy jaaa azt hitte már elmentem.

Valószínűleg fáj neki, hogy nem ő került be a helyemre 1,5 éve, mikor felvettek, de hát könyörgöm, semmi végzettsége. De valószínűéleg ha lenne se vették volna fel, mert kettyós, meg akkor a többi lány azonnal felmondott volna, ezt mondták is nekem.

2020. márc. 11. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyet elvböl sem tesz egy normalis fönök "megkérdeztem én magam"


Te nem vagy fönök max papiron.

Normalis fönök iranyitasa alatt müködökepesek az emberek, nincs bomlasztas hanem együttmüködes van etc nem tudsz csapatot vezetni.

De gondolom senkinek nem is érdeke. Hagy furjàk marjàk egymast.

2020. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan dolgokat nézeget, amihez semmi köze azért akár azonnali hatállyal el is lehet küldeni, megfejelve egy kis rágalmazással. Ha már a főnöködet és a többieket is zavarja, akkor jobb megválni tőle. Persze előtte figyelmeztetni kell írásban vagy adni egy fegyelmit, szóban meg küldd el nyugodtan melegebb éghajlatra és azt is mondd el neki, hogy mivel a kedves munkatársak se szeretik jobb, ha meghúzza magát, mert minden amit ugat az visszaút, szóval a következőnél kezdhet új munkahelyet keresni.
2020. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felesleges ilyenkor tovább faggatni, mondom, bedurcizik, mint egy tini és akkor nem lehet hozzászólni, csak mert vmi nem a kénye kedve szerint van. Én nem szóltam bele eddig a "nevelésébe", ez az 1 év egyébként erről szólt, hogy a főnök próbálta megoldani, nem sikerült, állandósították azt a kollégát, akit ő annyira ki akart fúrni, de nem sikerült, akkor tetézett ez a hisztimánia, de úgy látom kezd visszatérni. Nekem egyszerűbb volna felcsörögni, hogy mikor kaptak utoljára mintát, de egyszerűbb lett volna ha válaszol a kérdésemre. Ezért nem vagyok ráutalva, szimplán az egyszerűség kedvéért mi a többi kollégával szoktunk egymással beszélgetni, hogy haladjunk is a munkával. A többi lánnyal amúgy semmi probléma, együtt lehet velük működni, velünk is, csak ezzel az egyel nem tudnak ők sem kijönni, de annyira, hogy a többiek hozzá sem szólnak
2020. márc. 11. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!