Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit ronthattam ennyire el...

Mit ronthattam ennyire el ezzel az emberrel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sikeres emberi kapcsolatokban, próbálkozok, próbálkozok kialakítani, de nem nagyon megy. Egyetemre járok, ősszel az egyik elsőévessel úgy kerültem beszélőviszonyba, hogy matekból segítséget kértem tőle. Kedves, segítőkész volt, így aztán írogattam, írogattam még neki, és áthívtam párszor a kollégiumban a szobámba. Ott beszélgettünk főleg egy-egy órákat, előző félévben szívesen át is jött, Messengeren viszont jó ritkán írt vissza. Sok közös témánk nem volt, kicsit lehet hogy faggatózásnak tűnhettek ezek a beszélgetések inkább számára. De belement szívesen, és amikor kérdeztem, nem mondta hogy bármi zavarná, meg állítása szerint jó volt találkozni.

Aztán ebben a mostani félévben már egyre ritkábban ment bele találkozásba, ha bele is ment akkor gyakran késett, vagy közbejött valami. Valahogy egyre nehezebben szánt rám időt, és mintha a társai is egyre inkább rossz szemmel nézték volna, hogy keresem a társaságát, de ez csak egy megérzés. Rajta pedig nem láttam hogy zavarná, amikor véletlenül felbukkantam valahol, ha összefutottunk az utcán, egyetemen.

Aztán múltkor megharagudott egy megjegyzésemen, és azóta mondjuk már ő se nagyon áll velem szóba. Ilyen korábban is előfordult, de akkor csak rövidebb ideig haragudott.


Mit ronthattam így el, és mi lehet a társainak a baja velem?


2020. márc. 13. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonlóak vagyunk kérdező. Én 30 vagyok de soha nem sikerült tartós barátságokat kialakítanom. Pár év és szépen mindenki leépült.

A hiba valószínűleg bennünk van.

Lehet, hogy bunkó a stílusunk amire nem is tudunk. Ironikus/szarkasztikus beszédstílus sem az a fajta amit a legtöbb ember szeret mert nem tudják eldönteni, hogy sértegetsz valakit vagy egyszerűen csak ilyen vagy.


A legegyszerűbb ha beszélsz az illetővel és erre így rákérdezel. Mond el neki, hogy úgy érzed mindenki elkerül egy idő és kérdezz rá szerinte miért.

2020. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, kérj bocsánatot!

Voltam már így én is, egy bocsánatkérésen múlt, hogy most egy szuperjó barátom van.

2020. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ami nem megy, vagy te magad is érzed, hogy nyögvenyelősen megy, azt kár erőltetni.

Ha elfelejted, az csak egyszer sz@r, de ha küzködsz, és közben állandóan elkésik, nem ér rá, nem válaszol, nem keres, stb. az mind-mind egy-egy csalódás, és állandóan sz@r, aminek pedig az lenne az egyetlen lényege, hogy egyformán jó mindkettőtöknek.


Én is ugyanezt végigcsináltam már. Hidd el, van egy pont, ahol már semmi értelme. Szerintem már nálatok is jócskán túl vagytok ezen a ponton.


Vannak "barátságok", amiknél a magány kevésbé fájdalmas.

2020. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!