Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jár az emberek fejében,...

Mi jár az emberek fejében, hogy a wc papírból betáraznak?

Figyelt kérdés
Sok videó illetve mindenhol hallani, hogy nincs vagy kevés wc papírt lehet kapni a boltokban. Miért vesznek sokan hónapokra vagy akár évekre elég mennyiséget?

2020. márc. 17. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Erre én is kíváncsi vagyok
2020. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert a lisztet, cukrot, olajat már betárazták. Utána leültek dumálni, te papa, mi a francot vegyünk még? Hát anyukám slópapír már csak 40 guriga van, há mivel fogom kitörűni, ha beüt a ménkű?
2020. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az agyuk ráállt a vèszhelyzetre. Szeretnèk biztonságban érezni magukat, hogy ezzel a termékkel is otthon fel vannak szerelkezve.
2020. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Engem komolyan érdekel, mikor én havonta 1-2 csomaggal veszek, mások miért rakják tele a sufnit vagy a garázst 20-30 csomag wc papírral? Èlelmiszert lehet kapni és mindent, amit akar az ember. Csak ez hiánycikk.

Szerintem ilyen kérdés még úgy sem volt.

2020. márc. 17. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ürülék.
2020. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azzal (is) akarnak páran takarítani.
2020. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem pszichológiai oka van. Az evés-ivás mellett az egyik természetes szükséglet a pisi-kaki, ezért áll rá az agyuk arra, hogy azt is biztonságban tudják. Amúgy szerintem sokan csak azért vettek, mert sokan felvásároltak 30 csomag per kopf.
2020. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Az jár a fejükben, hogy mi lesz, ha nem lesz!

Én erre tegnap jöttem rá. Eddig nem igazán vásároltam , nem is vezetek itthon nagyobb háztartást, egyedül élek, és nem is eszem otthon komolyabban, meg időm se volt.

De beszélgettük ezt a kollégákkal is, hogy minek vesz valaki 3 zsugor lisztet?

Kenyeret fog sütni? Annyit? De a boltok nem zárnak be, fog tudni venni kenyeret...


Na szóval tegnap mentem vásárolni, és az ottani viselkedésből meg beszédből jöttem rá, hogy ez egy saját magunk által generált ördögi kör.


Szóval azért vásárolják fel az emberek, mert "mi van ha elfogy, és nem lesz!?

Nem 3 zsugor nem lesz, hanem 1 kiló se, hiszen már most sok helyen, nincs 1 kiló se."


De b+, hát azért nincs, mert mindenki más is így gondolkozik! :D Nem annyit vesznek az emberek, amennyi kell, hanem amennyit el tudnak rá költeni!

Az őt nem érdekli, hogy ő maga csinálja a hiányt, ami még azt is őrült vásárlásra készteti, aki amúgy alig venne valamit... csak neki legyen, arra az esetre is, ha mindenki más is ugyanígy csinálja.


Szóval a legtöbb embert már a kiürülő polcok látványa ingerli nagyobb vásárlásra. Pl valaki elmegy 1 liter olajért, és nincs.

Igaz, hogy folyamatosan visszatöltik az árukészletet, szó nincs arról, hogy bármiből hiány lenne, vagy bezárnának az élelmiszerboltok, de következő alkalommal, mikor lesz olaj, akkor 2x15 literes dobozzal fog venni, mert nem akar úgy járni, mint legutóbb, hogy nincs, "mert a sok hülye felvásárolta"... ezért beáll mögéjük a sorba, és ő is elkezd felvásárolni. :D


A másik

Már most sok embert láttam gumikesztyűben, szájmaszkban vásárolni. Sokan félnek, és inkább önkéntes karanténba vonulnak, nem akarnak minden héten nagy tömegbe menni vásárolni.

Szerintem akinek van akkora tároló kapacitása, az megvesz mindent vagy 3 hónapra előre. És az azért egy 4 fős családnál brutális mennyiség.

2020. márc. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Ez most tényleg engem is érdekelne túl azon az ál-felháborodáson is, hogy tényleg, de "miééért?"...? Egy ilyen 16 gurigás pakkot egészséges napi bélműködéssel ketten a feleségemmel 2 hónap alatt használunk el. Gyakorlatilag 2-3 évre előre vesznek az emberek budipapírt. Nem értem tényleg...az már más téma, hogy a konzereveket sem értem, mert nem atomháború lesz összeomló infrastruktúrával. Lehet főzni, lehet venni alapanyagot, legalább el lehet ütni főzőcskével az időt a izoláció alatt. 1kg konzerv maximum 2-3 kajálás, 1kg húsból meg 2 napig eszel. Mondjuk erre az utóbbi pár napban már rájöttek mások is ahogy a húspultokat elnézem.
2020. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!