Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hülye vagyok,...

Szerintetek hülye vagyok, hogy ennyire engedek mások nyomásának, ennyire hallgatok mások véleményére?

Figyelt kérdés

Mindig mások véleménye alapján cselekszek, akkor is, ha én más véleményen vagyok.

Pl. most ezen a héten most hogy van ez a járvány dolog. Már abban is kikértem mások véleményét, hogy járvány ellenére mennyire lenne nagy baj, ha busszal bemennék a közeli városba sétálgatni egyet innen faluból, betartva a szükséges higiéniai dolgokat persze, meg ebben az időszakban a buszon sincsenek túl sokan, csak néhányan. Mindenki lebeszélt róla persze, így nem mentem, engedtem nekik, elmentem csak biciklizni a környéken és ennyi. Erről szóltak az elmúlt napjaim. Pedig a lelkem mélyén mindvégig úgy gondoltam, hogy most az a néhány ember aki van a buszon, nem valószínű hogy megfertőzne. Kezet is mosok, kézfertőtlenítőm is van, nagy baj nem lenne. Mégis engedtem, hogy befolyásoljanak az ismerőseim.

Mindig mások véleménye szerint cselekszek, hagyom magam befolyásolni akkor is, ha én mást akarnék mint amit ők mondanak. Ez nagy hiba, fontos lenne változtatni?


2020. márc. 19. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Amit mások csinálnak (és várják tőled is, hogy csináld), annak lehet értelmes oka, vagy lehet sima tömegjelenség. Kritikus gondolkodás, józan észhasználat, az kéne.
2020. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem csak azon múlik a fertőzés lehetősége, hogy hányan utaznak a buszon (villamoson, vonaton), hanem azon is, hogy az esetleg még tünetmentes vírushordozók mihez értek hozzá (fogantyú, csengőgomb...). Te is ugyanahhoz hozzáérsz, megtapad a kezeden, ásítasz, az infikált kezeddel hozzáérsz a szádhoz... Folytassam?

Ebben a helyzetben az vezéreljen, hogy mit várnak el tőled az informáltabb emberek.


Másrészt - nem jó dolog, ha mindenki kívánságának eleget akarsz tenni!!! Hallgasd meg mások véleményét, de a végső döntés a Te kezedben van.

Kisiskolás korom olvasókönyvéből egy olvasmány, nagyon röviden:

Apa és fia elindultak szamárral a városba. Jön velük szembe egy ember, aki hangosan elcsodálkozik, hogy ők ketten gyalogolnak, amikor a szamáron senki sem ül.

A fiú szólt az apjának, hogy üljön fel a szamárra, hiszen bizonyára elfáradt már a hosszú gyaloglástól. Jön velük szembe egy ember, aki hangosan elcsodálkozik, hogy micsoda lelketlen egy apa az, aki hagyja, hogy szegény fia gyalogoljon, ő pedig kényelmesen ül a szamár hátán.

Az apa elszégyelli magát, felülteti hát a fiút a szamárra, ő maga pedig gyalog megy.

Jön velük szembe egy ember, aki hangosan elcsodálkozik, hogy micsoda hálátlan ez a gyerek, aki fiatal létére kényelmesen ül a szamáron, szegény idős apját pedig hagyja gyalogolni.

Elhatározták, hogy nyakukba veszik a szamarat. Így mentek tovább, amikor jön velük szembe egy ember, aki hangosan elcsodálkozik, hogy ők ketten nyakukban a szamárral, gyalogolnak a városba.

Így jár az, aki mindig eleget akar tenni mások elvárásainak, nézetének. Legyen mindenről önálló véleményed és aszerint cselekedj.

2020. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hiba, mert így kb. nem a saját életedet éled, hanem mások akarata / elképzelése / véleménye / félelmei / vágyai / érdekei stb. szerint cselekszel.


Ez, amit most élsz, a te életed. Miért nem tiszteled magadat annyira, hogy a saját véleményed legyen az irányadó??


Nyilván meghallgathatod mások véleményét és javaslatait, meg is fogadhatod őket, nem kell önfejű tuskóvá válni, de mindenképpen mérlegeld az összeset, és egyeztesd a saját jól felfogott érdekeiddel is, mielőtt bármit cselekszel.


És ne megfelelési vágyból fogadj meg bármit is. Ez egy soha vissza nem fizetett kölcsön, amit mindörökre eltékozolsz. Még hálát sem kapsz cserébe hosszú távon.

2020. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A jelen helyzetre vonatkozóan érdemes megfogadni az óva intő tanácsokat. Maradj otthon, csak létszükségleti dolgok miatt mozdulj ki!


Általában véve pedig meg kell találni az arany középutat. Néha kikérheted mások véleményét, de ne ez legyen a döntő tényező. Tehát ha vacillálsz valamin, akkor a végső döntésedet elsősorban ne az mozgassa, hogy az ismerősöd mit mond, ha megkérdezed. Kivéve, ha valami olyan területről van szó, amiben ő nálad sokszorta jártasabb. Tehát a fő, hogy legyen önálló személyiséged!

2020. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!