Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme karanténnal védekez...

Mi értelme karanténnal védekezni egy vírus ellen, ha közben éhen halunk, mert elszakítottak a munkától?

Figyelt kérdés
Akkor itt már csak az a kérdés maradt, hogy a vírus, vagy az éhség visz el hamarabb??
2020. márc. 20. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most durva leszek, de a kérdés: hogy melyik okoz több áldozatot.


Nézzük a két esetet!

1. Karantént vezetnek be, ami sokaknak fájó bevételkiesést eredményez, sőt, lesz, aki munkanélkülivé válik. Lesz, aki emiatt éhenhal? Vagy igen, vagy nem. Azért a legtöbb ember át tud vészelni némi bevételkiesést, még akkor is, ha ez nem lesz a legkellemesebb időszak életében. De elképzelhető, hogy lesznek áldozatok. Ha lesznek, akkor mennyi lesz? Nem hinném, hogy eléri a százas nagyságrendet.

2. Hagyjuk szabadon terjedni a vírust. Mindenféle kényszerintézkedés nélkül ez azt jelentené, hogy a lakosságnak jelentős része, valószínűleg több mint a fele elkapná a kórt. Ebben az esetben sokan egyszerűen nem jutnának egészségügyi ellátáshoz, és a halottak száma kb. tízezer körül lenne. Vagy még több is, hiszen rossz körülmények között a halálozási arány 5% fölött van. Számoljunk mondjuk húszerer halottal.

Emellett a tömeges megbetegedések miatt így is a többségnek számolnia kéne bevételkieséssel.


Szóval akkor melyik a kettő között a jobb forgatókönyv?

2020. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Édesistenem, ennyire hülyék nem lehettek.

A karantént nem azt jelenti, hogy éhen halasztanak titeket. Gondolkodjatok már egy picit, legalább néha!!!

2020. márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

T0ba.


Felénk a kaja nem ingyen van.



-------



Nyilván jobb, hogy intézkedéseket tesznek, mert ha minden a megszokott kerékvágásban folyna tovább, akkor a rászorulók egyre kisebb hányada jutna oxigénhez, lélegeztetőgéphez. Sok halott lenne és borzalmas közhangulat.


Viszont így a tömeges elszegényedéstől lesz borzalmas közhangulat.

2020. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Én nem értem akik a fizetésen sírnak csak nemtudnak gondolkodni!!

Inkább eszem csupasz kenyeret mint hogy megfulladjak vagy meghaljak...ne adj isten bármelyik csaladtagom.

Szerkntem mindenkinek van kit féltenie ....!!!


Gondolkozz inkább csóró legyél mint halott!!

2020. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

És ha munkanélküli és szegény leszel van esély később összeszedni magad ,állást találni stb.

Nos ha megfulladnál akkor azon már utólag semmi nem segít.

2020. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az ember semmit nem eszik, akkor is időbe telik, míg éhen hal, nem napok-hetek kérdése. Addigra meg vége lesz, hiszen az emberek száma véges. Ha már mindenki fertőzött vagy átesett rajta, akkor vége, mert nincs kit fertőzni.
2020. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%

#4


Én nem feltétlen, mert vannak olyan élethelyzetek, amikor jobb lenne, ha az ember nem él.


Számomra az, hogy hiába nem volt életem 27 éves koromig a sok tanulástól, mégis az éhezés jön esetleg szalagmunka, az ilyen élethelyzet.


Bár ha ez jön, úgyis öngyilkos leszek, szóval mindegy.

2020. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!