Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telekom ellen ilyen esetben...

Telekom ellen ilyen esetben szerintetek lehet feljentést tenni, lenne értelme?

Figyelt kérdés

Ezt lehet egy hivatalos jogi fórumon kéne feltenni, de hátha valaki itt is ért hozzá.

Szóval az édesapám egyre jobban épül lefele, a nyugdíját is én kezelem, mert már nem képes beosztani a pénzét. A gyámságot azért nem intéztem el, mert 700 ezres tartozása van, és ezt nem tudnám kifizetni, és idővel zárolhatnák a számlámat.


Innen indul a történet lényege, folyamat hajtogatta mostanság, hogy okostelefont szeretne. De én nem vettem neki, mert az 5000 ft-s telefont is elveszti. Inkább próbáltam minél több pénzt megspórolni neki, persze úgy hogy ne nélkülözzön.


Erre mit csinál, bemegy a telekomhoz, hogy kér egy okostelefont. Régen szerződésben álltak vele, náluk volt a tv és a telefon előfizetése.

Szóval személyin és lakcímkártyán kívül nem is kértek mást.

Igen ám, csak az ügyfélszolgálatos rásózott egy iphone xs elefont, ami a t-mobilnál 310000ft volt jelenleg. Hozzá 2 év hűséggel 12000ft csomag. Plusz 4000ft biztosítás/hó. Utóbbit sikerül lemondani, így beszélve a hölgyel két éven át havonta 35000ft kellene fizetnem. Ebben benne van az is, hogy valami kötelező szar is van már ne kérdezzétek mi. Semmi se lemondható.


Ez rengeteg pénz, rásózni egy olyan emberre aki látszik hogy teljsen flúgos. De jobban az érdekel, hogy nem kértek jövedelem igazolást, vagy valamilyen számla kivonatot. Azon látszana, hogy 400 ezres hitelbe van az erstenel. Abszolút teljes kizsákmányolás történt, mondanom se kell, ezt nem futja ki a nyugdíjából engem terhel a fiát, aki szintén nincs kimagasló anyagi helyzetbe.


2019. aug. 20. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valakit nem szolgálna ki egy bolt arra hivatkozva hogy az illető látszólag flúgos... Világra szóló botrány lenne.
2019. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az tény, de akkor legalább jövedelem igazolást, biztosítással együtt két éven át havi 40000? Ez most komoly???
2019. aug. 20. 18:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Minek jövedelemigazolás? Gondolkozz már egy kicsit.... Aláírsz egy hűségidőt azzal vállalod, hogy fizeted a csomagdíját, meg a készülékrészletet. Ez nem olyan hitel, mint egy lakáshitel, vagy személyikölcsön. Elhiszem, hogy bosszat, teljesen meg is értem. Az összesszolgáltató egy patkányféreg, mert beetetnek, hogy náluk kedvezményes a telefon ára (a sok birka meg be is veszi oszt fizeti a részletet, meg mellé a túlárazott csomagot:D !!!!!!!NEM AZ APUKÁDRA ÍROM EZT!!!!! ),oszt egy webshopban pl az Iphone XSt már 297ért FÜGGETLENÜL megkapod. :) Ezek meg eladták neki 310ért :D Itt a nagy kedvezmény:D Csürhebanda. :)
2019. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem volt gyámság alatt a szerződés kötés pillanatában, akkor nem sok esélyt látok a per megnyerésére. Esetleg ha orvosi papírokkal tudod bizonyítani, hogy nem beszámítható, úgy esetleg volna esély szerintem.
2019. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Másidik vagyok. A harmadik jól írta... Mondjuk szerintem a perköltség is megközelítené majdnem a rásózott összeget. Vagyha nem is,de nem lenne kis összeg :/ De nem vagyok jogász, tehát tévedhetek. :)
2019. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A perköltség nem nagy az ilyen ügyekben. A perérték egy minimális százaléka szokott lenni, talán 6% ha jól tudom. Illetve ha az anyagi helyzeted indokolja, akkor kérhetsz költségmentességet és úgy neked semmibe se kerülne a per. Kirendelt ügyvédet is kérhetsz, ami megintcsak ingyenes lenne számodra.
2019. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

310.000/100x6 = 18.000.-


Ha jól számoltam kb. ennyi volna a perköltség, de ha költségmentességet kérsz akkor elengedik neked, de ehhez ki kell töltened egy költségmentesség iránti kérelmet igényló nyomtartványt. Ezt a netről is könnyen letudod tölteni. Be kell írni, hogy mennyi ha havi jövedelmed, mik a vagyontárgyaid, stb és elbírálás után, ha megfeleltél a követelményeknek, akkor meg kell hogy adják. A kirendelt párfogó ügyvéd igénylésénél is hasonló lesz a szitu. Mert azt külön kell igényelni!

2019. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Én mindenképpen gondnokság alá helyeztetném vagyoni ügyekben vagy teljesen. Ebben az esetben te kezelnéd a vagyonát, ő nem köthetne többé ilyen ügyleteket, ha meg mégis tovább folytatná a "beruházást", bemész, hogy sorry nem tehette, vissza az egész. Lehet jobban megéri, mint hogy még párszor ilyet csináljon, nagyobb összegekkel, és a végén az a tartozás nem a telefon+700.000 Ft lenne összesen, hanem 7.000.000, vagy több...

Szerintem a pereskedés a Telekommal nem éri meg, mert jelenleg nincs gondnokság alatt, ilyen eljárás se volt folyamatban, a pénzével meg úgy gazdálkodik mindenki, ahogy akar. Inkább a jövőre nézve kellene ezt a vásárolgatást gyorsan most elfojtani. Esetleg elmehetsz a TASZ-hoz egy (azt hiszem ingyenes) jogi tanácsért.

2019. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A TASZ-t én annyira nem ajánlom ebben, mert többnyire csak kisebbségi ügyekkel foglalkoznak.

Viszont a területileg illetékes bírósághoz fordulhatnál. Minden héten van fogadónapjuk, ahol előadhatod a dolgot egy ügyintézőnek aki segíteni fog neked. Eléggé készségesek. A per beadásának a menetéről is mindent elfog mondani, hogyan kell elkezdeni, stb.

2019. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék, hogy azok a bírósági ügyintézők akikről fentebb írtam, ők általában jogot végzett szakemberek, nem csak sima hivatalnokok. A legtöbbnek jogi doktorija is van (legalábbis mifelénk),így ők valóban értenek is hozzá.
2019. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!