Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyszerű kérdés, Te ha kimész...

Egyszerű kérdés, Te ha kimész felveszel szájmaszkot és kesztyüt?

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 08:29
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Ffp2-esem van
2020. márc. 20. 08:53
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok beteg, így felesleges.


4#, én se magamat féltem, hanem azt a maradék pár milliárd embert, akik általam lehetnének fertőzöttek. Te morális fogyatékosság.

2020. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Tőlem nem messze jobbra a Haller Gardens, balra a Ludovika Aréna..Szembe a Szent László. Az utcán, boltban, gyógyszertárban sokan köhögnek. Múltkor maszk nélkül mentem ki, nagyon megbántam. Ebbe a pillanatban is valaki úgy köhög az utcán, hogy majd kiköpi a tüdejét. Úgyhogy én most már felveszem. Bár az is lehet, hogy túl vagyok rajta. Nemrég nagyon fájt a torkom, gyengének éreztem magam. Lázam nem volt. Mondom ezt úgy, hogy kb. 15 éve nem voltam beteg.
2020. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
43%

Igen.

Mondjuk tegyük hozzá, nekem mindig is volt otthon maszk és kesztyű, részben hobbimból adódóan, részben meg azért, mert soha nem lehet tudni, mikor lesz rá szükség, sok helyet nem foglal, és 10-20 forintos cucc (már amikor lehet kapni).


#4 "Én nem félek ettől az egésztől."

Na, az ilyeneket kellene keményen büntetni.

Ez nem félelem, hanem felelősség kérdése. Én sem félek tőle. Eléggé képben vagyok a virológia terén, és jól tudom, hogy gyakorlatilag 1-2 hét pihenés, meg kis láz, amit kaphatok tőle.

De tudom, hogy ha mondjuk én ezt továbbadnám mondjuk azoknak a nyugdíjas néniknek és bácsiknak, akikkel minden reggel találkozok a buszon és a boltban, akkor ők elég valószínű, hogy belehalnának. A kutyát se érdekelné, ha csak a saját egészségeddel játszanál. De aza baj, hogy másokéval is. Na, ezért kéne jól megbüntetni az ilyen kártékony idiótákat.

#6 "Nem, mert a maszkot annak ajánlott hordania, aki már beteg."

Ahogy látom, a maszk megtagadása sem védett meg téged az emberi hülyeségtől.

Tudod, dées aranybogaram, ezzel az érveléssel az az óriási nagy baj, hogy nem tudod, hogy fertőzött vagy-e. 2 hét is lehet a lappangási ideje. Ha tegnap valaki megfertőzött, akkor a következő két hétben szanaszét fertőzöd a környezetedet. Aztán amikor majd édesanyád haldoklik, akkor már késő lesz bánkódni.

Nem mellékesen: az is egy kisarkított baromság, hogy a maszk haszontalan a viselőjére nézve. Való igaz, ez nem fogja megszűrni a vírust. De lecsökkenti a támadási felületet, és azért az sem jelentéktelen dolog, ha 10-20 százalékkal sikerül a fertőzés valószínűségét csökkenteni.

Tudod, mi az emberi butaság? Az, hogy csak binárisan vagytok képesek gondolkozni. Valami vagy 100%-ig véd, vagy 0%-ban. A világ nem fekete-fehér.

2020. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:
100%
Hordanek, de nincs...
2020. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Ja, csak a szövődmények.


Én nem, boltba nem megyek közel senkihez, autóval járok és fertőtlenítem a kezem. Ez mindig így volt, csak akkor kaptam el valami cuccot ha rászóltam osztálytársra, hogy ne legyen túl közel, akkor direkt leköhögött betegen, mivel már nem járok ilyen fogyatékosok közé nem leszek beteg, elvileg Ha változik, írok.

2020. márc. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Honnan a fenéből szereznék maszkot? :D

Kesztyűt nem, szétcseszi a kezem és utálom. Inkább fertőtlenítek + szappanos kézmosás amikor csak lehet.

2020. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

#24-es, ez a lappangási idős érved akkor érne bármit is, hogyha pár nagyságrenddel nagyobb számú fertőzöttről beszélnénk, mint ez a jelenlegi ~50 fertőzött.


A magyarországi maszkot hordók többségének az ég világon semmi baja nincsen.

2020. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Nem. Nincs, meg azt mondják, semmi értelme.

A kesztyűvel vásárlást nem értem, otthon meg megfogja ugyanazokat anélkül.

2020. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!