Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan hasonlítanád össze az...

Hogyan hasonlítanád össze az itt zajló kommunikációt a való életben történő kommunikációval?

Figyelt kérdés

Az én meglátásom az, hogy itt sokkal jobban kiemelkednek a szélsőségek. Egyik oldalon az önzetlen, segítőkész emberek, másik oldalon a frusztrált, rosszinulatú emberek. Mindkét oldal gondolkodásába sokkal nagyobb betekintést nyerni itt, mint a valóságban.

Tapasztalatom szerint ha segítséget kérek egy idegentől a valóságban (például azzal, hogy el szeretnék jutni valahova), szinte biztos lehetek benne, hogy amennyiben tud, több vagy kevesebb lelkesedéssel, de segíteni fog annyit, amennyire szükség van.

Egészen más a helyzet, ha itt valaki feltesz egy kérdést. Ritkán esik meg, hogy valaki szűkszavúan csak annyi információt ad, amennyi pont kell a segítséghez. Vannak emberek, akik készségesen megosztják a tudásukat másokkal és jóval nagylelkűbb tájékoztatást adnak az adott kérdésről, mint amennyit szigorúan véve szükséges lenne. Vannak pedig, akik a kérezőre támadnak, hogy ezt hogy nem tudhatja, vagy nem ritkán a halálát is kívánják, pusztán mert feltett egy kérdést.

A felvázolt végletek közül a való életben egyiket sem igazán tapasztalom, az emberek inkább annyira segítőkészek, amennyire az alapvető udvariasság megkívánja. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!



2020. ápr. 2. 11:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Nekem a kedvencem, hogy bizonyos jellegű kérdéseknél mindenki milliomos, tökéletes párkapcsolatban él, tökéletesen néz ki és tökéletesen ért mindenhez. Annyi tökéletes emberrel a világon sehol nem találkozol, mint itt... Ja, és soha, senki sem hibás. Mindig más a hibás! :D


Én azt emelném ki, hogy 2 dolog különbözik a valóságban:

1, Ha a valóságban beszélgetsz emberekkel, akkor kialakul egy ismertségi szint. Utána már nem nagyon lehet összevissza kamuzni, mert az ember szembesíthetővé válik. Nem mondhatja az ember egyik héten azt, hogy volt már kapcsolata, utána meg azt, hogy sosem volt.

2, Az emberek élőben nem annyira tudnak elmenekülni és élőben kell vállalniuk a konfliktust. Sokan, ha szembesítik őket a kamu szöveggel vagy egyszerűen konfrontálódni kell, bestresszelnek és megváltozik a viselkedésük. Pl. könnyeznek, elpirulnak, máshogy beszélnek és ilyesmi. Na, ez szövegben nem annyira játszik.

2020. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet. Nekem a kedvencem, hogy bizonyos jellegű kérdéseknél mindenki kakaóscsigát eszik, tökéletesen van elkészítve, tökéletesen néz ki és tökéletesen omlós. Annyi tökéletes kakaóscsiágval a világon sehol nem találkozol, mint itt... Ja, és mindig, mindenki azt eszi. Minden kérdésnél! :D


Én azt emelném ki, hogy 2 dolog különbözik a valóságban:

1, Ha a valóságban beszélgetsz egy kakaóscsigával, akkor kialakul egy ismertségi szint. Utána már nem nagyon lehet összevissza mindenféle kakaóscsigát enni, mert az ember szembesíthetővé válik. Nem mondhatja az ember egyik héten azt, hogy volt már kakaóscsigája, utána meg azt, hogy sosem volt.

2, A kakaóscsigák élőben nem annyira tudnak elmenekülni és élőben kell vállalniuk az elfogyasztást. Sokan, ha szembesítik őket a ezzel vagy egyszerűen megeszik őket, bestresszelnek és megváltozik az ízük. Pl. kakaót eresztenek, állagot változtatnak és ilyesmi. Na, ez egy jó kakaóscsigánál nem annyira játszik.

2020. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

A kettő dolog nem összehasonlítható. Egyszerű példa:

-közterületen legtöbbször útbaigazítást kérnek az emberek,

-az oldalon pedig megkérdezik, hogy a 20 centis, 4,5 centi vastagságú pénisz megfelelő-e a lányoknak.


Elég sarkallatos, de igaz.


Nem tudod a kettőt összevetni, hiszen más az, mikor adott dolgot egy hús-vér embertől kell kérdezned, aki a szemedbe néz, vagy egyszerűen inkognitóban bepötyögöd ide. Az egyikkel az arcodat, a teljes lényedet vállalod fel azzal a kockázattal, hogy öt perc múlva mindenki rád mutogat; a másikkal meg legfeljebb megutálják a felhasználóneved - na bumm, csinálsz egy másikat, és tiszta lappal indulsz.

2020. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!