Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon is eskethetek?

Magyarországon is eskethetek?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem egy amerikai kervenyt, ez kaptam egy cimet (az elet magy templomatol), mely szerint ordained minister (hivatalos esketo, szertartasvezeto) lettem. Magyarorszagon ez ervenyes? Mert az biztos, hogy Amerikaban igen. Vagy csak kozjegyzo jelenleteben lehet?

2020. ápr. 5. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos nem érvényes Magyarországon
2020. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon csak anyakönyvvezető adhat össze embereket hivatalosan.
2020. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországon csak anyakönyvvezető eskethet. Szertartásvezető nem. De szertartást tarthatsz, ezt a szolgáltatást is sok házasodni készülő pár keresi, akik vmi miatt a polgárit nem tartják a násznéppel, de később mégis szeretnének egy szertartást a násznép előtt a lagzi napján.
2020. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még Amerikában is csak a szektád tagjait esketheted, másokat nem.
2020. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon a hivatalos esküvőt csak az Anyakönyvvezető végezhet. Egyházi esküvőt pedig az egy házak papjai a saját híveiknél. Pl. Katolikus a katolikusoknál, református a reformátusoknál stb. A szektáknál is van, aki esketheti a saját híveit.
2020. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eh, pedig mar teljesen belelkesultem... na de sebaj, sejtettem, hogy ez lesz. Köszönöm a valaszokat!
2020. ápr. 5. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!