Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek akik úgy...

Azok az emberek akik úgy gondolják, hogy a koronavírus csak hiszti, mivel indokoljátok ezt az álláspontot?

Figyelt kérdés

Most elsősorban olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi akik úgy vélekednek a koronavírusról, hogy az egész csak egy média által felfújt butaság vagy, hogy a vírus nem is létezik.

Természetesen minden ember véleményét tiszteletben tartok és kulturált módon válaszolok, ugyanis nem célom egy kommentháború kirobbantása ezzel a kérdéssel.

Kíváncsian várom válaszaitokat amit előre köszönök szépen :)



2020. ápr. 9. 19:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván van alapja, de iszonyatos mértékben túl van reklámozva. Konkrétan az egyéb dolgok, az általános leállás és a mindennapi pszichoterror sokszorosan veszélyesebbek, mint maga a vírus.
2020. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

- Már várható volt a gazdasági válság (de így nem a kormányokat fogják hibáztatni az emberek,hanem a vírust.

Majd rá lehet fogni a vírusra hogy ez miatt történt ami történi fog az elkövetkezendő időben.


-A mai világban nagyon gyorsan terjednek a hírek a világ bármely pontjáról pillanatok alatt értesülhetsz bármiről.

A média sokszor nagyon megtévesztő lehet és nagyon sokszor hazugságokat találnak ki csak,hogy a néző/olvasóm szám nőjön(mert az ugye nekik több bevétel)sajnos sok ember amit a tv-ben vagy akár az interneten lát akkor neki az szent és sérthetetlen és az csak úgy lehet!


Viszont én azért kételkedem ebben az egészben,mert elméletileg nagyon sok a halott (Én az egészből annyit láttam eddig hogy a tv-ben és az interneten mutatták a képeket/videókat hogy van egy csomó koporsó és betegeket akik lélegeztető gépen vannak./ Most gondolj bele,ha a virus helyet ez influenza lenne csak eddig azt a rengeteg embert aki bele halt az influenzába /hozzáteszem abban is sok idős ember halt bele/most egyszer csak így kezelnék.Persze csak amit mi láttunk a médián keresztül.

-De ami a legnagyobb furcsaság nekem az az,hogy a mai világban ugye sok ember megoszt mindent a közösségi oldalakon DE még egyetlen egy embert nem láttam hogy bármelyik hozzátartozója meghalt volna(és nekem ne mondja senki hogy akár melyik országban lenne ilyen személy, akkor nem érne ide ennek a híre most ,hogy az emberek 80% korona vírusos posztokat osztogat.

Azért 90 057 elhunytnak nem hiszem el hogy senki nem osztott meg semmit(még ha csak azért is,hogy figyelmeztesse az embereket)

2020. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1 Végülis ezt nem fogom tudni megcáfolni, mivel teljes mértékben igazad van. Valóban ma már minden tv csatornán, internetes felületen ezt reklámozzák, lassan már álmainkban is bekopogtat "Győrfi" barátunk. Valóban van mindennek hátulütője amit nehéz kontroll alatt tartani. Konkrétan a valamit valamiért elv fogalmazódik itt meg. Lassítsuk a járványt, legyen kijárási tilalom, de számolni kell a depressziós, illetve azon emberekre akik igénylik a napfényt, kintlétet, szociális életet. Ugyanakkor ha nem hozunk semmi döntést, hagyjuk terjedni, számtalan ember halálával kell számolnunk amely ismét nem a legjobb megoldás. Egyelőre úgy tűnik, hogy a kormány az arany-középutat próbálja előtérbe helyezni, sajnos saját tapasztalataim alapján kevés sikerrel, de szerintem ez településenként változó, hogy ki mennyire veszi komolyan és tartja be.

#1 Köszönöm szépen a válaszodat:)

Szívesen várok további válaszokat!

2020. ápr. 9. 20:10
 4/29 A kérdező kommentje:

#2 Hát igen, sajnos a médián keresztül ma már bárki bármit bárhonnan ki tud szivárogtatni. Egyébként ezt a kérdést én is feltettem már magamban, hogy ha valóban annyi fertőzött van, ahányat jósolnak, hogyan lehet, hogy a nagyjából 40 fős ismeretségi körömből senkinek nem volt személyes tapasztalata a vírussal. Ettől függetlenül én nem merném bekockáztatni azt, hogy bizonyára ez csak egy világgazdaságot romokba döntő céllal elterjedt kamu médium. Inkább megfogadom a járványvédelmi tanácsokat és meglátom mit hoz a jövő. Sajnos akad családomon belül krónikus megbetegedéssel szenvedő idős tag akikre odafigyelek, mert sose tudni.

Köszönöm szépen neked is a válaszod :)

2020. ápr. 9. 20:19
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Válasz:

Nekem is rengeteg ismerősöm van és senki nem beteg illetve ismerek 1 olyan személyt akit karanténba raktak 1 hónapja (Házi) mert olyan külföldi országból jött ahol góc pont volt ,de semmi baja nem lett végül pedig már 45 éves és magas vérnyomással is küzd. Na mindegy a végén úgyis meglátjuk mi lesz ebből. :)

2020. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#5 Egészség legyen, ez a fontos! Remélem a 45 éves ismerősöddel is minden rendben lesz :)


Igen, majd kiderül hova és meddig fajul, szerintem sajnos a végétől még messze tartunk

2020. ápr. 9. 20:40
 7/29 anonim ***** válasza:

Nézd meg a következő videót és megérted:

https://www.youtube.com/watch?v=VzUyMsK02Pc&feature=youtu.be..

2020. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 spectator ***** válasza:
92%

Szerintem a vírus nem tagadhatóan: van. De a hisztit én sem értem. Pontosan nem tudom, de a lakosság kb. 1,5%-a az éves természetes halálozás. Ezzel tehát pl. egy 80 milliós Németországban évente 80.000.000*0,015/365= kb. 3300 lakos hal meg naponta. Ezt levonták a napi halálozásból, vagy "megfeledkeztek" róla?

Más: A vírus általi halálozási % kb. kétszerese a "közönséges" influenza általi halálokból. Ez sem olyan ijesztő. Az egész engem a "berlini blokád"-ra emlékeztet, amikor az US hadsereg szállítóképességét tesztelte a SZU. Itt a WHO és a Migráció közötti tesztről lehet szó.

2020. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

ui.: Még ezt is olvasd el:


* Valami nem stimmel ezzel a kínai vírussal. 😉

🔹 Wuhan Sanghaj = 629 km

🔹 Wuhan Peking = 1052 km

🔹 Wuhan Milánó = 8700 km

🔹 Wuhan New York = 12 000 km

🔹 Wuhan São Pauló = 17,964 km

🔹 Wuhan London = 8880 km

🔹 Wuhan Párizs = 8900 km

🔹 Wuhan Spanyolország = 9830 km

🔹 Wuhan India = 3575 km

🔹 Wuhan Irán = 6560 km


A "kínai vírus" Wuhan városából származik, és a világ minden sarkába megérkezett, ám ez a vírus nem érte el a kínai fővárost Pekinget és a gazdasági fővárost Sanghajt, ami Wuhan közelében található. Sőt nem terjedt a városon kívülre Kína elmondása szerint Miért?

🎈 Peking az a város, ahol minden kínai vezető él, valamint katonai vezetők és azok, akik irányítják a kínai hatalmat, Peking nem volt bezárva és karantén sen volt. Most is nyitva van! A kínai vírusnak ott nincs hatása? Miért?

🎈 Shanghai az város, amely kezeli a kínai gazdaságot, amit úgy említenek Kínának a gazdasági fővárosa, valamint ott él Kína összes gazdag embere! Minden folyamatosan működik és ott a kínai vírusnak nincs hatása !!! * Miért ...? *

A kínai vírus egy pandémiás vírus. Úgy tűnik, hogy a világ minden táján pánikot keltett ám Pekingbe és Sanghajba nem érkezett meg.

🎈 Peking és Sanghaj Wuhan melletti területek! A Wuhan vírus megérkezett a világ minden sarkába, de Pekingbe és Sanghajba nem érkezett meg ...! * Miért ...? *

🎈 Ma Indiában 1,3 milliárd ember van bezárva. Gazdaságunk megbénult, de Kína összes fő városa nyitva van, és Kína április 8-tól kezdve Wuhant is megnyitja! Az egész világot úgy látszik, hogy pusztítja a terror, ezalatt Kínában nincsenek új esetek és nem érkezett vissza Kínába a vírus, annak ellenére, hogy Kína tárva nyitva áll ...! * Miért ...? * *

🎈 Egy másik fontos dolog az, hogy a világ tőzsdéinek árfolyama csaknem felére esett vissza, de a vírusnak nincs semmiféle hatása a kínai piacra ...! * Miért ...? *

2020. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Előre tisztáznám, a vírus létezését nem firtatom, mivel ez egy tény. Az is egyértelmű, hogy nem egy veszélytelen dolog. De az a cirkusz, amit a média és az emberek egy része levág, az már mindenen túltesz. Írhatnék oldalas regényt, de ez a videó lényegében épp azt fejtegeti, amit gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=VzUyMsK02Pc

2020. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!