Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tusolnak/fürödnek az...

Miért tusolnak/fürödnek az emberek reggel?

Figyelt kérdés
Sosem értettem. Sok emberrel laktam együtt, és bár a többség este tisztálkodott, voltak olyanok, akik az esti zuhanyt kihagyták és reggel tusoltak le. Este izzadt és koszos vagy, és befekszenek úgy az ágyba. Nyáron, kerti munkával, edzéssel nyílván még durvább az ember higiéniai állapota, és befekszik úgy az ágyba.
2020. ápr. 13. 10:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom fontosabb nekik, hogy reggel, amikor másokkal találkoznak, akkor frissek legyenek.

És lehet, hogy naponta váltanak ágyneműt.

2020. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

munka, iskola előtt letusol, ha pl. éjjel megizzad nyáron, vagy szex közben, ne legyen büdös.

pl mikor én délutános vagyok, délben szoktam fürödni, mielőtt elindulok.

2020. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Ezt én sem értettem soha, Angliában éltem, ott lakótárs srác rendszeresen csinálta ezt, 12órás műszakok után haza esett (chef volt) átöltözött és elvolt magának, de voltak női kollégáim, ők szintén ezt a szokást preferálták...

Egyszer megkérdeztem, miért így tisztálkodnak, azt mondták azért mert mikor haza mennek átöltöznek tiszta ruhát húznak, és így fekszenek az ágyba, azért tisztálkodnak reggel, mert elvégzik a nagy dolgukat és utánna mennek fürdeni/ zuhanyozni fogat mosni stb hogy tisztán frissen induljon a napjuk...

Az írek ugyan ilyenek..

Ott egy Magyar és egy Ír volt a lakótársam, csak csodálkoztunk a Magyar sráccal, hogy milyen igénytelen emberek vannak...

2020. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Sokan hiszik azt a reggeli tusolokrol hogy este nem fürdenek. Elöször en nem is tudtam miert hüledeznek rajtam, mikor valamikor felmondatban bevàgtam valahol, hogy csak még tusolok aztan indulok vagy ilyesmi.

Jo sokà esett le, hogy az embereknek az ELSÖ az, hogy azt hiszik, en nem fürdök lefekvés elött eszükbe nem jutna az hogy reggel este fürdök/tusolok.


A reggeli nekem azèrt szokott lenni mert frissit üdit/felébreszt, élénkit, vagy ha elaludtam a nyakam vagy àthültem éjszaka, jol kilazit felmelegit rugalmasabbà tesz.

2020. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is voltam vendégségben íreknél, azok is mindig reggel fürödtek, a gyerekeiket meg nem is hallottam soha, hogy fürdetik.
2020. ápr. 13. 10:43
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítok, a kérdés azokról szól, akik csak reggel fürdenek, este nem.
2020. ápr. 13. 10:44
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Azért ha nem edzel, nincs forróság, vagy végzel valami olyasmi munkát, amiben kiizzadsz, akkor nem leszel koszos, izzadt estére.

Én pl éjjel, alvás közben izzadok, hiába van még az ablak is nyitva.

Ezért zuhanyzom reggel.

2020. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Én azt nem értem, mi ebben a nagy szám...



Este túl fáradt vagyok zuhanyozni, de legalább a zuhanyzás felébreszt, tehát még 2-3 órán át nehezen aludnék el.

Plusz pont akkor, amikor másokkal találkozom, nem érezném magam frissnek, mivel nyilván éjjel is izzadok.

Reggel jól esik a zuhany, felébredek tőle plusz jól esik húzni kicsit az időt, hogy testileg-lelkileg magamhoz térjek.



Hidd el, nekem az esti fürdés fura, hogy akkor minek?


Ha már ennyire borzongtok ettől, remélem, hogy az otthoni ruhára való átöltözés előtt fürödtök.

2020. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt ilyen időszakom, hogy reggel fürödtem este meg nem. 2015-16-ig volt ez. Utána váltottam esti fürdésre. Illetve nyáron/igény szerint reggel és este is, ha úgy volt.

A miertet nem tudnám megmondani. Anyánal láttam ezt. Lehet eltanultam tőle, aztán ez lett a megszokott.

2020. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%
Éjjel jó büdös lesz az ember, az igényes emberek reggel fürdenek.
2020. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!