Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 évesen idősnek számít egy...

30 évesen idősnek számít egy ember? És nőként?

Figyelt kérdés
Miért félnek ettől az emberek annyira, ha nem számít annak? Miért társítják ezt a kort a csunyuláshoz, hanyatláshoz?
2020. ápr. 13. 21:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%

“ Ezek esélye exponenciálisan növekszik, ha az anya elmúlt 30.”

Nézz egy kicsit jobban utána....

2020. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ha jobban utána nézek akkor is ez lesz az eredmény.
2020. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
56%

Még nagyon kutatás se kell hozzá hogy 30 éves nők már csak akkor rúgnak labdába egy 20-25 évessel ha genetikailag és életmódban (értsd edzés stb stb ) a toppon van.


Férfiaknál én azt tapasztalom hogy pont fordítva van a 30 évesek viszik el (értsd házasság gyerek stb ) a fiatalabb 20-25 éves nőket mert ők már "beértek" erre a szintre amíg az átlagos fiatal férfiak mint fizikailag mint egzisztenciában alul maradnak.

2020. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A sperma minősége is romlik, cuncus.
2020. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
De azért csak akad egy ép smermasejt, vagy mi.. Apám 50 volt amikor születtem, anyám 40, és semmi baj nem volt.
2020. ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
37%

Látom egyeseknek nehéz elfogadni, hogy telik az idő....



Egy pl 32 éves nőnek már arcán is látszik, hogy öregszik és a bőrén is pl.

30 felett az ember nehezebben tanul, nehezebben erősödik, fájdalmai vannak és krónikus betegségei.


Én már 27 évesen érzem, hogy se szellemileg, se testileg nem vagyok a toppon. Pedig karbantartom magam, főleg szellemileg.

2020. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor elég gáz vagy... én 35 évesen egyáltalán nem érzek ilyet. Sőt.
2020. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A legtöbb ismerősöm érez és látszik is rajta.



Amúgy elég ciki valakire kimondani, hogy ő "gáz".

Gondolkozzál már.

Ja, nincs mivel.

2020. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon egyénfüggő szerintem. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy 30 éves korára mindenkin nyomot hagy az életvitele már. Aki ordenáré módon szétcsapja magát és úgy él, mint egy zombi, az lehet, hogy fiatalon megússza karikás szemekkel egy hosszú este után... Viszont ha rendszeresen ez megy, azt nem fogja tudni letagadni 30 éves kora fölött.


A genetika sok dolgot eldönt, de a szokások adják a másik oldalát a helyzetnek.


Ami alapvetően serkenti az öregedést és a tompulást: UV sugárzás (szolisok és barnítottak előnyben), különféle vegyszerek (akár a munka során, akár a nem megfelelő bőrápolás, sminkeltávolítás), kialvatlanság, alkohol, egészségtelen (egyoldalú, nagyrészt finomított élelmiszereket tartalmazó) táplálkozás, stressz, cigaretta, drogok, bizonyos gyógyszerek alkalmazása, nagyobb traumák (halálesetek, nélkülözés), kevés folyadékfogyasztás, nem megfelelő tápanyagellátás, lelki betegségek (depresszió, alvászavarok, függőségek) és sajnos vagy sem, a gyerekvállalás is. Öreges hatást kelt a hiányos szemöldök, a sérült haj és minden, amit tulajdonképpen azért csinál az ember fiatalon, hogy jól nézzen ki. Az idő múlásával a szövetek lassabban regenerálódnak az anyagcsere lassulás miatt, ezért jobban is meglátszik, hogy ki mit csinál(t) magával.


Amik lassítja a folyamatot (a plasztikai műtétek kivételével nyilván): sport (mentálisan is), egészséges folyadékmennyiség, egyesek szerint a hormonális fogamzásgátlók is, állandó testsúly (a bőr kevésbé nyúlik ki-ereszkedik meg), vitamin, rost és fehérjedús táplálkozás, kollagén pótlása táplálkozással, A-vitamin (retinol és retinoidok), megfelelő alvás, kisebb mennyiségben a koffein is, a test mellett a bőr hidratálása, fényvédelme, megfelelő ápolása, mentalitásan az ingergazdag környezet (utazás, új hobbik például), tanulás, meditáció, olvasás és egyéb aktív, alkotó tevékenységek.


Alapvetően úgy gondolom, hogy a nők többségének klimaxig nem kell nagyon félni, a móka ott kezdődik, mikor az ösztrogénszint megzuhan. Természetesen utána sem csúnya az illető, de kevésbé lesz fiatalos és egyre inkább látszik az egészségén is a kora. A férfiaknál sincs ez másképp, a legtöbb férfinak egyszerűen csak jobban állnak a durvább vonások. Ez nem jelenti azt, hogy előnyükre változnak. Például a testzsír mindkét nemnél elkezd megszaporodni az anyagcsere lassulásával, ez a fajta puhulás a nőkön például jobban mutat. Illetve a nőket jelentősen kisebb arányban fenyegeti a kopaszodás is. A férfiak hajlamosak fittyet hányni a bőrápolásra, ez sem feltétlenül hat előnyösen az öregedési folyamatra. Spermiumok ugyan termelődnek hosszabb ideig, míg a nőknek születésüktől fogva adott a petesejtszám, de ennek mértéke és az egészséges spermiumok mennyisége is változik a korral és egyénenként is.


Mindent összevetve, a kor egy tiszta versenyt eredményez (szerintem) a párkeresésben nem csak megjelenés szempontjából. Huszonévesen még nehéz megmondani, hogy kiben mi lakozik, kiből mi lesz. 40 évesen az ember már megtalálta a helyét a világban, elérte, amit el lehetett, leélte az élete felét egy bizonyos felfogásban és életvitelben és ezeknek az eredményeit egyszerűen nem tudja letagadni. Nem is kell. Előtte kell igyekezni és figyelni magunkra.


Remélem, kielégítő volt a válaszom. :)

2020. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Sok kifejezetten egészségesen élő emberen látszik a kor 30 felett. És panaszkodik, hogy itt fáj, ott fáj és valami krónikus nyavajája is van, minimum valami ételallergia vagy nagyon eltérő érték a vérképben.
2020. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!