Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egészségügyis társaim! Titeket...

Egészségügyis társaim! Titeket is megtalál minden hozzá nem értő ember, hogy kioktasson a munkátokról? Máshol is ez megy, vagy csak az egészségügyben?

Figyelt kérdés

Már a járvány előtt is untam, hogy itt mindenki mindent jobban tud és mindenbe beleköt, hogy az nem úgy van, mert az interneten mást olvasott. Most meg főleg idegesítő, hiába gürizünk, az emberek ontják magukból a bölcsességeiket, bizonygatva, hogy mi, meg a járványügyisek mind hülyék vagyunk, nekik bezzeg mekkora rálátásuk van.

A legfájdalmasabb, amikor a kontár befizeti magát ilyen háromnapos tanfolyamokra és attól kezdve Dr. House-nak képzeli magát.

Én választottam rossz szakmát, vagy mindenhol ez megy?



2020. ápr. 16. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, szerintem mindenhol ez megy, én informatikus vagyok, párom autószerelő, mindketten találkoztunk már nem egy ilyennel, hogy valaki jobban tudta a szakmánkat nálunk...

Gondolom komplexus lehet, hogy nehezen dolgozzák fel hogy valamihez nem értenek annyira mint egy szakember...? Vagy nem tudom. :D

(Kitartást neked/nektek!)

2020. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A focihoz is mindenki ért...
2020. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol ez megy az emberek szeretnek mindent mindenkinél jobban tudni. :)
2020. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Más szakmákban is jellemző, hogy bepróbálkoznak a kívülállók.

[link]

2020. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is egészségügyis vagyok, és először vicces most már kicsit idegesítő, hogy mindenki járványügyi orvosnak képzeli magát, évtizedet tanult orvosoknak/kutatóknak, éveket képzett nővéreknek stb.-nek is simán megmondják a magukét és el is hiszik, hogy igazuk van.
2020. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy sok a beképzelt primitív, nem a szakmád hibája...

Egyébként máshol is ez a helyzet, csak más szakmákban nyilván kisebb a jelentősége.

Én informatikus vagyok, hátam mögött egy diplomával, 2 tisztességesen végigtanult OKJ-vel, meg 10 év tapasztalattal és folyamatos önképzéssel. Erre rendszeresen megtalálnak azok, akik mindent jobban akarnak tudni nálam, úgy, hogy ők még egy érettségit sem tudnának letenni. Csak kicsit kisebb az éle egy hálózatbiztonsági vitának, mint egy egészségügyinek, ahol emberéletekről van szó.

2020. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy is mindig így megy.

Én kőműves vagyok (igaz 2 éve vagyok a szakmában) , múltkor szép nyugodtan zsaluzgattam a saját technikámmal erre jön a félmeztelen, sörhasú f**zkalap szomszédom és egyből elkezdett kioktatni, hogy ezt nem így kell meg nem úgy kell. A faterja kőműves, sokat melózott vele aztán ő jobban tudja (gondolja ő)

Végül adtam neki egy sört aztán egyből elhallgatott :D Nála ez a módszer mindig beválik.

Egyébként azt tanácsolom, hogy csak engedd el a füled mellett, ez a legjobb technika.



Egyébként minden tiszteletem a tiéd/tiétek! :)

2020. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem csak szakmában... mindenben.

Egy 30 évvel idősebb ismerősömnek mutattam egy mémet (érted, csak egy mémet), erre elkezdte magyarázni nekem, hogy mik a szokásai a generációmnak, hogy mit jelent az, hogy "ok boomer", illetve hogy milyen hatásai vannak a tiktoknak... amit nem is használ... mint valami professzor, aki valami külön állatfajról tart előadást...

2020. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kutatóbiológus vagyok. Mindenki számon kért (család, illetve olyan ismerősök, akiknek közük sincs a területhez), hogy MIÉRT nem a vakcinafejlesztéssel foglalkozom én is? Hiába magyarázom, hogy ez nem így működik, hónapokig tartana a betanítás, ráhagyom arra, aki ért hozzá.

Aztán én biológus vagyok, erősítsem meg, hogy szándékosan készítették a vírust, ezért támad meg csak időseket! Ez valójában egy világszintű összefogás, erősítsem meeeeeg!!! Persze nem érdekli őket, hogy nem tettem ilyet, ezentúl úgy mesélik a többieknek, hogy én azt mondtam, hogy ezt fegyverként készítették.

Aztán van az a csoport, akik szerint nincs vírus egyáltalán, csak a kormányok találták ki és én azért nem ezt kutatom, mert nincs mit, csak jól lefizettek.

Minden egyes nap ezt hallgatom, rengeteg ismerősöm tiltva lett konkrétan a közösségi felületeken, csak hagyjanak már békén.

2020. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kilences fogadd együttérzésem! Számon sem tudom tartani, hány fogyatékos jön ezekkel az összeesküvős szövegekkel. Mondanom sem kell, hogy közük nincs sem az egészségügyhöz, sem a biológiához. Idióták...

2020. ápr. 16. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!