Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki születésétől fogva süket,...

Aki születésétől fogva süket, és így csak jelnyelven beszél, az hogy gondolkozik?

Figyelt kérdés
Jelnyelven?
2020. ápr. 16. 17:51
 1/6 anonim válasza:
86%
Valószínű,hogy nem magában beszél hanem ilyen képek jelennek meg benne amin mutogat vagy ilyesmi
2020. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyanyelvén, nyilván. Saját magának nem kell jeltolmácsolnia.
2020. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És az anyanyelvét hogyan tanulta meg, ha születésétől süket?

Szerintem képekben. Az autista gyerekem is képekben gondolkodik, lassabban tanult meg beszélni mint a többiek és elég csálén beszél még 10 évese is, igaz, két nyelven.

Az elvont gondolkodás nem az erőssége. A vizuális logikai feladatokban jó, de a verbálisban gyenge. De nem ez a lényeg.


A lényeg, hogy aki születésétől süket, az valószínűleg képekben gondolkodik, azaz vizuálisan.

2020. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"És az anyanyelvét hogyan tanulta meg, ha születésétől süket?"

A hallott/beszélt részt leszámítva ugyanúgy, mint bárki más.

Ha valaki süket, akkor egyedül a hang esik ki nála mint információforrás.

2020. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki gondolkodik úgy, hogy egy hang van a fejében, ami „beszél”, sőt, a gondolkodáshoz egyáltalán nincs szükség hangzó nyelvre. (Másfelől megközelítve a jelnyelv egy ugyanolyan, teljes értékű nyelv, mint bármelyik másik hangzó nyelv, embereknek anyanyelve, vannak dialektusai, van szlengje, stb.)

Pár éve elég nagy visszhangot kapott az afantázia nevű jelenség: amikor valaki nem lát képeket a fejében ‒ pl. én mindig is tudtam, hogy nem vagyok egy „vizuális típus”, és hogy valamiért nekem nem jelennek meg a képek a fejemben, de csak nemrég futottam bele én is a fogalomba, hogy ennek neve is van, és kutatják.

Viszont ezzel párhuzamosan egy olyan thread is kirobbant twitteren, több ezren írtak rá, mindkét tábor ledöbbenve a másikon, hogy vannak, akik úgy gondolkodnak, hogy folyamatosan megy egy narráció a fejükben, és sokaknak egyáltalán nem megy semmilyen hang a fejében, csak képek, elvont gondolatok, absztrakt fogalmak és érzések.

[link]

Valahogy így tudnám elképzelni a született siketek gondolkodását is, plusz aki siket és skizofrén hallucinációi vannak, lebegő szájakat lát tátogni, és testtelen kezeket, ahogy bizonyos dolgokat „mondanak” nekik.

[link]

2020. ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nagyon érdekes, én tipikusan úgy gondolkozom, hogy "megy a hang a fejemben", természetesnek vettem, hogy mindenkinél így van, de ezek szerint nem.

Ha elképzelek valamit, akkor képek jelennek meg a fejemben, de ha csak szimplán gondolkozom valamin, akkor kizárólag hang formájában.

2020. ápr. 28. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!