Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba vinném a...

Tényleg túlzásba vinném a spórolást?

Figyelt kérdés

Csak akkor veszek ruhát ha már szinte majdnem teljesen elnyüttem. Nem voltam és nem is járok sehova sem utazni, nem veszek részt semmi olyan programba ami pénzbe kerül. Nem szoktam ajándékozni, nem tartok fent autót sőt jogosítványt sem tettem le mert arra jutottam hogy túl sok pénzbe kerül.

Inkább otthon lakom szüleimmel mert így több pénz marad, megeszek bármit csak ne kerüljön nekem pénzbe. Az egyetlen dolog amire költök mint szórakozás az internet havidija, plussz hetente egyszer veszek egy liter diétás kólát.

Születésnapomat azzal ünnepeltem hogy beültem mcdonaldsba, luxus költés.

Másik nagyobb kiadásom 3 havonta fodrász, ami utazással együtt 2 ezer FT.

Egyébként otthon ülök egész nap, csak munkába járok.

Nagyon nagyon nagyon kevés pénzt kapok havonta (151 ezer nettó,néha picikét több)


Teljesen félek mi lesz a jövőben mert hiába spórolok így is kevés lesz jövöre, mikor lesz lakás stb, de addig is okosban túl kell élnem.


2020. ápr. 16. 18:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó a spórolás, csak elfelejtesz élni.
2020. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Lemaradt egyetlen barátom szerint, ez rosszabb élet mint egy koldusnak, és szerinte nem normális hogy nem "élek."


De szerintem ő az ostoba hogy 200 nettóbol csak havi 20 ezret tesz féle, audi a8at tart fent, éttermezik mindennap , évente többször nyaral barátnőjével stb.

2020. ápr. 16. 18:46
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2020. ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész el szerzetesnek?
2020. ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

30.

Nem megyek el szerzetesnek, pénzre van szükségem. Annyira kevés gyűjtenem kell mert sose lesz semmim

2020. ápr. 16. 18:48
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

151 ezer nettó így bőven jó ha szüleidnél laksz.

De mehetsz albérletbe is 1-2 másik emberrel együtt és akkor az is csak olyan 50-70 ezer forint tehát marad neked 80 ezer kb. 1 hónapig abból el tudsz élni és szerintem tudsz is félre rakni belőle.

Ezt én nem nevezném amúgy spórolásnak én is szüleimnél lakok de azért besegítek még 30 ezerrel havi ha már ott maradtam. A jövő miatt ne aggódj szerintem ha most félre raksz az már nagyon szuper is.

Minden pénzt rakj el amit nem muszáj elkölteni de azért ne sajnáld a szeretteidtől ha szülinapjuk van meg ilyesmi és akkor nincs gond.

2020. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
51%
Hány éves vagy, mit dolgozol, mi a végzettséged?
2020. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Nagyon id
2020. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Sosem mennék albérletbe, nekem az nem éri meg, hogy kevesebb pénz maradjon.

Az egyetlen mód hogy elmenjek hogyha lesz elég pénzem saját lakásra, dehát az rendkivül messze van.

Nem adok semmit, segítek házimunka.

Ajándékozni nem szoktam, csak karácsony szülöknek 2000 ftos kerettel

2020. ápr. 16. 18:52
 10/34 anonim ***** válasza:
46%
Mit dolgozol, mi a végzettséged?
2020. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!