Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakinek levágom a haját...

Ha valakinek levágom a haját az engedélye nélkül az csonkításnak számít?

Figyelt kérdés
Persze nem akarom senki haját levágni, csak elgondolkoztam,hogy néhány hosszú hajú lánynak ez biztosan fájdalmas lenne. Például néhány éve amikor egy barom felrobbantott egy szép hosszú hajú rendőrnőt és le kellett vágni teljesen a haját ő is szinte belebetegedett, pedig gondolom lettek volna ennél komolyabb gondjai is. Szóval szerintetek, ha mondjuk valakinek álmában levágják a haját az bűncselekmény?
2020. ápr. 19. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem, csak g..ci dolog :)
2020. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Az biztos, hogy én annak venném. Már a gondolat is felforralja a véremet, hogy valaki vágna a hajamból.

Az is biztos, hogy nagyon megbánná. Szerintem bűncselekmény.

2020. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

"becsületsértés:


A tettlegesség olyan becsületcsorbító cselekmény, amely a sértett testének megalázó vagy sértő jellegű célzatos érintésében vagy bántalmazásában jelentkezik, anélkül, hogy testi sértést valósítana meg. Ilyenek az arculütés, a sértett bemocskolása, leöntése, vagy a hajlenyírás, a szakáll levágása, ha az az emberi méltóságot sérti."

2020. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csonkítás, elvégre semmilyen testi sérülést nem okoz, de akkora pofont kapnál érte az illetőtől, hogy a fogaid körmérkőzést játszanának a bennmaradásért.
2020. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!