Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan aki szerint csonkítá...

Van olyan aki szerint csonkításnak számit az ívartalanítás, és elitéli?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
igen,van sok ilyen buta ember.
2016. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám szerint. Miatta több alomnyi besikerült kiscicának kellett szerető gazdit keresnem, mire végre megértette, hogy ez így nagyon nem lesz jó.
2016. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok a tévhit ezzel kapcsolatban. Az emberek nem értik meg, hogy ez nem rossz a macskának. A macska nem élvezetből kufircol, hanem azért, mert hajtja az ösztön. Aki már látott macskákat párosodni, az megállapíthatta, hogy nem élvezetből vonyítanak torkuk szakadtából, hanem a fájdalomtól. Szóval nekik csak egy gonddal kevesebb, ha megszabadulnak a késztetéstől, ami miatt se lát se hall módon rohannak egymáshoz, nem véve észre a közeledő autót, vagy az ellenséges kutyát.
2016. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is csonkításnak számít, de ez a szükséges rossz. Azért írom, hogy rossz, mert az ivartalanított macskák és kutyák jobban elhíznak és hajlamosabbak a betegségekre, így olvastam. De inkább ivartalanítom, mintsem valami kutya szétszedje.
2016. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mások meg legyilkolják a macskakölyköket, vagy olyant is hallottam, igaz eléggé régen, hogy élve eltemetik. Ezeknél ezerszer jobb az ivartalanítás.
2016. nov. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem tudom, hol olvastad ezt, de nem így van. Nem hinném, hogy bárhol ilyet írnak, ezt inkább csak beszélik, akik nem értenek hozzá...

Számos betegség elkerülhető az ivartalanítással, nagyon sok nyavalya esélye csökken az ivartalanítással (pl. daganatok).

Az igaz, hogy az ivartalanított állatoknak valamivel csökken a mozgásigénye, hiszen kevésbé lesznek izgágák, nyugtalanok. De ez annyit jelent, hogy ivartalanított cicáknak készült, alacsonyabb kalóriatartalmú kaját kell nekik venni. Tehát nem az ivartalanítástól híznak, hanem attól, ha tömi őket a gazdi, nem véve tudomást az igényeikről.

2016. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Valamelyik oldalon itt az interneten, még anno pár éve. Majd megkeresem, remélem hogy megtalálom. Azért írtam, hogy ezt olvastam, mert azért én se mertem 100-ra mondani.
2016. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Én is azt mondom, hogy csonkítás, de így a cicus legalább helyben marad, nekem van egy aranyos perzsa cicusom, két éve kaptam, én kértem, hogy miskároljuk ki, mert így biztos, hogy nem kódorog el. A negyedik válaszolónak meg igaza van annyiból, hogy hajlamosabbak a hízásra, ezért nekik másabb eledel kell, ezt nekem az állatorvos mondta
2016. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan gondolják így. Nekik javasolni szoktam egy menhely látogatást. Nekem minden állatom ivartalanítva van, mindegyik ugyanazt a kaját kapja, mint ivaros korában, egyik sincs elhízva. (Lány macska, fiú, lány kutya)

Sajnos közeli ismerősöm is van, akinek a cicája évente fial egy csomó kiscicát, akiket aztán "elintéz" :(

2016. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elintézi, vagyis megöli? Az nem szép dolog :(
2016. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!