Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen világ várható, ha...

Milyen világ várható, ha mindenki csak mérnöknek, meg informatikusnak megy?

Figyelt kérdés
Még páran orvosnak, jogásznak, vagy közgazdásznak, de kb ennyi. Nem lesz rossz hatással a kultúrára, ha eltűnnek a művészek és a bölcsészek? Nem lennének zenék, színdarabok, játékfilmek, regények, mindenből csak olyan, ami a munkához kell. Elég sok kikapcsolódási lehetőség eltűnne, mert nem lenne, aki csinálja, csak dolgoznánk, mint a robotok.
2020. ápr. 20. 13:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
12%

30-as igen a sima mezei rendszergizda aki nem tett bele pluszt az nem fog milliót de 300e sem kapni nettó,a manuális tesztelők se igazán csak akkor ha Dockerbe beletanul mellette Selenium alapú automatateszteket ír.


Tehát lehet kapni IT-ban nálunk de egy mezei windóz rendszergarazda soha nem fog normálisan kapni azonban ha CISCO-ra rámegy letol CNA,CNP,CCIE-t meg mellette teper,képzi magát nyelvekben is minimum 1 tárgyalàsi szinten.


Azok fognak kapni,aki nem teszi bele az max annyit fog kapni amit egy alsószintű szakember.


Tévedés azt hinni itt repülnek a milliók a semmire.

Ha van betonstabil hard meg soft skillek akkor fogsz jól keresnim

2020. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
59%

Kár, hogy itt nem lehet "haha" reaccet tolni, mint Facebookon. :) Korábban leírtam, hogy van diplomám, a szakmámban (is), erre kioktatsz, mert azt hiszed, hogy foglalmam sincs arról, mit tanultok... Pontosan tudom, mit tanultok, jártam az általad említett elitegyetemek egyikén, fél évig gyakvez is voltam. Amit dolgoztok utána, az gyakran egy szép kerek nulla - márpedig azt fizetik meg, az ott alkalmazott, napi szinten tudást (ideális esetben). A papírt magadnak szerzed, ideális esetben neked sem kell érte fizetni. Ideális esetben, khm.


Azt pedig tudhatná, kolléga, hogy ebben a szakmában az is kereshet 700-900-at, akinek nemhogy diplomája, érettségije is alig van.

2020. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
25%

32-es persze nem diplomára gondoltam speciel hanem arra az összetett tudásra ami egy komoly pozihoz kell.

De van benne igazság amit írsz nem mondom.

2020. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
68%
31 Édes vagy, hogy próbálsz meggyőzni a volt kollégáim fizetéséről... Túlértékeled magad valószínűleg te is, sok más IT-ssal együtt. Talán még nem is fejezted be a képzést, utoljára diákoknál láttam ezt a mentalitást ilyen markánsan. Jellemzően az elitképzés része volt az is, hogy belebeszéljék ezt az emberekbe. Mindegy is, nem errw irányult a kérdés, én pedig ezt a témát az általad generált vitával nem óhajtom folytatni. :)
2020. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
69%

Cégtől is függ, mennyit fizetnek.

Az alapkérdésre visszatérve nem fognak eltűnni a művészek, mert az embereknek alapvető igényük van a művészetre, sőt, akiben van művészi véna, az mérnökként is meg fogja találni az utat, hogy megmutassa magát művészeti vonalon is. Csak lehet, hogy a jövőben nem képtárakban fogunk ezekkel a művekkel találkozni, hanem mondjuk játékok grafikájában.

Én részben azért tanultam informatikát, mert látom benne a lehetőséget a kreativitás kibontakoztatására is, de elég komplex terület, hogy más képességeimet is kiaknázzam benne, leköti a rejtvényeket kedvelő énemet 1-1 probléma kibogozása, nyelvtanulásban segít és ösztönöz további fejlődésre, és kielégíti azt az igényemet is, hogy valami olyan eredménye legyen a munkámnak, ami más embereknek hasznos, megkönnyíti a napi munkájukat, vagy segít nekik kikapcsolódni.

Viszont szerintem a legstabilabban azok az emberek tudnak megállni a lábukon, akik nem egy síkban gondolkodnak, hajlandók kimozdulni a komfortzónájukból, és a rosszabb lehetőségekben is meglátják a továbblépés lehetőségét, és nem esnek kétségbe, ha hirtelen nem lesz igény a munkájukra, amit addig csináltak. Ezt pedig nem a szakma, nem az érdeklődési kör, nem a humán-reál beállítottság teszi.

2020. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
82 %-osnak! Végre valaki, aki emberi hangon, normálisan, jó rálátással, nem lekezelően rávilágít a dolgok valódi állására. Így látatlanul is köszönet érte!
2020. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
44%

Na, egy véresszájú BME-s is beszállt a buliba. Kérlek, mondd még, hogy a diplomaszerzés után kapásból a nyugdíj jár neked... :D


Majd akkor lesz jogos a 200-300-as bér egy futottak még kategóriás rendszergazdinak meg az alulképzett, kódgányoló hülyegyereknek, aki kiszabadult valami CodeCool tanfolyamról 2 hónap után, ha az orvosok hárommillióval kezdenek itthon. A rendszertervezők és az AI kutatók megérik a pénzüket, magas és reális a fizetésük, ha már szakmán belül vagyunk. Sok vérpistike meg csak a tökét vakarja egész nap és azt hiszi, hogy ér annyit, amennyit az ipar ajánl érte, holott nem. Még ahhoz képest sem, hogy vannak, akiket ténylegesen alacsonyan béreznek. Az a fizetés akkor sem reális.

2020. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
35%

“ rendszergazdinak meg az alulképzett, kódgányoló hülyegyereknek, aki kiszabadult valami CodeCool tanfolyamról 2 hónap után”

- A CodeCool programozó képzés tudtommal 1,5 év és nem 2 hónap.

2020. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
49%

25 éves vagyok, van egy mérnöki diplomám, most programtervező informatikust csinálom, és mellette filozófiát tanulok, és még kertészkedem is, ami számomra szintén művészet, illetve a képszerkesztés/képmanipuláció, fotózás tudományát is művészetnek tartom és művelem is. Nagyon szeretem a bölcsész habitusú embereket hallgatni, akikkel meg lehet fejteni az "élet értelmét" és mindig kiálltam a bölcsészettudományok fontossága mellett, szeretek szépirodalmat olvasni. Kedvencem Örkény, Márai Sándor, Tóth Árpád, Szerb Antal, Hamvas Béla és Csáth Géza(ő is orvos volt nem mellesleg). Az emberek nem fekete-fehérek, hogy van az echte reálos és echte humános, nagyon egybitesnek kell lenni, hogy valaki ilyen átmenetek nélküli sémákban képzelje el a világot. Nem önfényezésképp írom a fentieket, csak első kézből akartam hozni szemléltető példát.


U.i.: Lehet filozófiából is leteszek majd egy diplomát. :)

Mondok valamit, ami lehet új dimenziókat nyit fel számodra: szerintem a mérnöki munka és a szoftverfejlesztés is bizonyos értelemben művészi szinten művelhető.

2020. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
33%
#39 vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a filozófia órán rengeteg mérnök és informatikus van. Még én is meglepődtem, hogy milyen sok szakmai kapcsolatot tudtam ott kötni.
2020. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!