Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen világ várható, ha...

Milyen világ várható, ha mindenki csak mérnöknek, meg informatikusnak megy?

Figyelt kérdés
Még páran orvosnak, jogásznak, vagy közgazdásznak, de kb ennyi. Nem lesz rossz hatással a kultúrára, ha eltűnnek a művészek és a bölcsészek? Nem lennének zenék, színdarabok, játékfilmek, regények, mindenből csak olyan, ami a munkához kell. Elég sok kikapcsolódási lehetőség eltűnne, mert nem lenne, aki csinálja, csak dolgoznánk, mint a robotok.
2020. ápr. 20. 13:07
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
38%

Mit beszélünk arról, hogy egy 250 nettós bér nem jogos egy IT dolgozónak!

Emberek, nézzetek körül, manapság már bárkinek, aki 40 órát dolgozik, jogos lenne a napi 250 nettó. Én mindenkinek őszintén szurkolok, hogy tisztességes megélhetése legyen, szerintem ez az X, Y nem érdemli meg ez egy elég destruktív gondolkodásmód. Legyen 150 nettója egy rendszergazdának? Szerintem ez egy végzettség és tapasztalat nélküli embernek is méltatlan fizetés a mai árakhoz mérve.

2020. ápr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
49%

„hogy míg a reálosok nagy része kifejezetten jó humán területen is, a humánosoknál ez már nem így van, de legalábbis sokkal ritkább. „


ne haragudj, de ez orbitális baromság.


„A humán területet meg lehet tanulni, seggelni rajta”

megnéznélek mondjuk történelem, régészet vagy nyelv szakon. sztem első félévben kihajítanának a francba.


nem egy reálossal találkoztam (matektanár, híradástechnikus etc.), aki saját bevallása szerint is be volt oltva történelem és idegen nyelv ellen, sőt még nem találkoztam olyan reálossal, akinek normális lett volna az angol kiejtése.

jah, nem beszélve arról, h 0 az empátiájuk és a EQ-juk általában.


# 26/41

„A másik dolog, amit nem értek, hogy ha a műszakisok annyira szuperintelligensek, miért nem örülnek maguknak, miért pazarolják az időt azok ócsárolására, akik szerintük náluk alsóbbrendű létforma.”


azért, mert (tisztelet a kivételnek) borzasztóan frusztráltak. hogy mitől, abban nem vagyok biztos, de ezt csak a magyar reálosoknál tapasztatom.


mérnökök között dolgozom, és egy nincs közöttük, akik normálisan beszélne idegen nyelven, sportos lenne, vagy ne lennének gondjai egy egyszerű levél megfogalmazásával.

2020. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

"mérnökök között dolgozom, és egy nincs közöttük, akik normálisan beszélne idegen nyelven, sportos lenne, vagy ne lennének gondjai egy egyszerű levél megfogalmazásával."


Egy rendszergazda ismerősöm úgy mellesleg ultrafutó is. ;-)

2020. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

"Egy rendszergazda ismerősöm úgy mellesleg ultrafutó is."


mondjuk ez cáfolja azt, amit írtam.

2020. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
*ez nem cáfolja
2020. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbb informatikus ismerősöm sportol kisebb-nagyobb mértékben, köztük én is. Jólesik az egész napos képernyős munka mellett mást is csinálni, mozogni.
2020. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!