Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A házasság és a gyermekvállalá...

A házasság és a gyermekvállalás automatikus külsőelhanyagolással és elhízással jár?

Figyelt kérdés
Több régi osztálytársam képeit megnéztem kíváncsiságból facebookon, akikkel 7 éve jártam együtt középiskolába. Érdekes, hogy gyakorlatilag kivétel nélkül mindazok, akik megházasodtak, vagy gyerekük is született, durván elhanyagolták magukat, és míg régen szálkásak, sportosak, vékonyak voltak, mostanra kissé, vagy nagyon meghíztak, olyan, mintha 10-15 évnyi stressz ült volna az arcukra is, és meg nem mondaná senki, hogy egykor ezek az emberek egykor jóval előnyösebben néztek ki. Mi ennek az oka?
2020. ápr. 20. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, bár gondolom a családalapítás egy kicsit atrendezi a prioritásait az embernek.
2020. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Gyakran a férj szarik a gyerekre, a nőnek nincs ideje magára

A nő otthon marad, unalomból eszik

A szoptatás miatt fontos bizonyos dolgokat fogyasztani, ezért sokan kötelezőnek érzik a zabálást

Sok nő (tévesen) azt hiszi, hogy terhesen szüksége van sokkal több ételre, mert "kettő helyett eszik", pedig inkább a tápanyagokra kellene figyelni egy kicsivel több étellel

Sokan a hormonok miatt (meg mert azt hiszik, hogy természetes mindent megengedni maguknak, ha a "baba kívánja") összezabálnak minden szart terhesen, mikor kívánósak

Ehhez hozzájön az, hogy gyakran felborul a hormonháztartás szülés után és eleve nehezebben mozognak a kilók le

Ehhez hozzá jön a korral járó anyagcsere-lassulás is

Sokan amint teherbeesnek, abbahagynak minden sportot azonnal. Gyakran a szexet is. Vagy azért, mert félnek, hogy elmegy a baba (szintén alaptalan a megfelelő edzésforma mellett) vagy azért, mert veszélyesnek érzik később nagy hassal mozogni (szintén mozgásformától függ), utána meg a szülés után teljesen jogosan kell idő a szervezetnek regenerálódásra, de összesen talán 2-3 hónapot kellene kihagyni a nagyjából egy éves folyamatból. Persze, mikor ezt mondom, akkor le vagyok ugatva, mert az önérzetes anyák nekem esnek. Majd nézd csak meg, hogy itt a kérdés alatt is milyen nyálverdesés lesz.

És az, hogy automatikusan köpködni kezdi a társadalom azokat a nőket, akik a szoptatás alatt csak sportolni is mernek

2020. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
És csodálkoznak a gyerek nélküliek, ha le vannak nézve:D
2020. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az idő meg a genetika. Bár a gyereknevelés sok álmatlan éjszakával jár, egy anya vagy apa szíve tele van aggodalommal. De szerintem inkább az előbbi. A kor meg az évek. És gyerektől függetlenül így néznének ki. Sokan híznak a korral. Az arc meg olyan, amilyen.
2020. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es elmondta a lényeget.

,,2 helyett esznek",amivel persze nem csak a valag nő hanem a gyereknek se jó.

Minőségi tápanyagokat kellene bevinni.

Nem fagyit meg somlóit amit bezabálnak.

2020. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben igen.
2020. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Nem feltétlenül de az tény, hogy akinek gyereke van, sokkal idősebbnek látszik. Adni adhat magára az is aki házas és gyereke van de a gyerekkel járó évekig tartó kialvatlanság és stressz öregít, ez tény.
2020. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pl. 25 évesen kezdtem hízni. Szerintem genetika is és az életformám is sokat változott. Előtte bármit megehettem, csokit nutellás táskával és egy zsák chipsszel. Semmi nem látszott meg rajtam, szép vékony voltam. Aztán valami történt és a kilók szép lassan kezdtek felkúszni. Mivel korábban nem volt ilyen bajom, nem tudtam mihez kezdjek, fogalmam sem volt az egészséges étrendről, csak tapogatóztam a sötétben. Amikor megismertem a párom, már 15 kilóval volt több a gimis súlyomnál. Ebből 5 azért jót tett. Kitűztem célul, hogy leadok 7 kilót kb. és ez mellette sikerült. Az életmódot tartva azóta sem híztam vissza, de ehhez kell ő is, hiszen ő sem töm előttem hétpofára szemetet. Én kifejezetten jó formában vagyok a házasságomban. A gyerek majd biztosan visszavet egy kicsit, de megoldjuk.
2020. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!