Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el valakinek,...

Hogy mondjam el valakinek, hogy meg akarok halni?

Figyelt kérdés

Alapvetően mindig is igyekeztem fenntartani egy összeszedett, bohókás, vidám ember látszatát, nem akartam másokat terhelni. Évekkel ezelőtt nagyon erős öngyilkossági hajlamaim voltak, ezt úgy ahogy, sikerült leküzdenem, de a mai napi valahogy bennem van ez az érzés, hogy meg akarok halni és ha tehetném, megölném magam. Nincs rá esély, hogy megtegyem, ne értsetek félre, ez már elmúlt. Csak az érzés és a gondolatok maradtak. Már nem tervezem. Viszont ígyis meg tud bénítani rendesen a mindennapi életben, amikor olykor-olykor feltör. Azt hiszem az évek során eljutottam oda, hogy talán beszélni tudjak róla egy baráttal.

Viszont nem akarom megijeszteni, nem akarom, hogy aggódjon értem. Ráadásul valahol kínos is, mert én vagyok az, akiről ezt soha nem gondolná, mert annyira vidámnak és alapvetően kiegyensúlyozottnak ismernek az emberek. Mindig én próbáltam segíteni másoknak, ha gondokkal küzdöttek, vagy épp meg akartak halni. Nagyon a szívemen viseltem ezt. Viszont, most elég rossz nekem, szeretnék a barátaimmal beszélni róla, csak ötletem sincs hogyan. Meg valahogy így hitelét vesztené mindaz, amit én valaha mondtam nekik. Ettől félek.

Hogy kezdjek neki? Vagy ne mondjam el?



2020. ápr. 22. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
19%

Nem akarsz meghalni, akkor már meghaltál volna. Na így fogalmazz, hanem hogy sokszor nem látod meg az életed értelmét.

Tök más a kettő.

2020. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz meghalni? Inkább egy pszichológussal beszélgess szerintem. Egy barát ezzel nem tud mit kezdeni.
2020. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!