Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ekkora tabu a pénz?

Miért ekkora tabu a pénz?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert haragot, irigységet szül.
2020. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
89%

Mert akinek sok van, titkolja, akinek kevés, szégyelli.


Egy példát mondok: mi a férjemmel akkor is nagyon jól élnénk, ha soha egy napot se dolgoznánk már. A munkatársaim meg hitelből élnek, de ilyen hónapos providentes dolgokból is a hosszabb futamidejűek mellett.

Soha nem kérkedtem, nem vágtam fel, főleg hogy nagyon a nulláról indultam én magam is. De látni amit látni. Egy munkatársam albit keresett, és felismerte a számomat, hogy én hirdetem az egyik lakásunkat kiadásra. Na ott elkezdődött az áradat és a szóbeszéd mögülem....


Igazából az a vicc, hogy azt látom, akinek kevés zséje van, az nagyon azt akarja mutogatni hogy óhj de jól él, aki meg igazán gazdag, tehát nem csak van egy lakása, meg egy autója azt annyi, hanem sokkal többje, az meg nagyon erősen titkolja hogy mennyi pénze van. Akár sokszor ruhákkal is, meg életmóddal is. Mondjuk nem tudom én is néha mit sóherkedek, de gyerekkoromból belém ivódott dolgok megmaradtak....

2020. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egyre kevésbé tabu, bár a nyugati szinttől még bőven le vagyunk maradva. Nem nőttük még ki a rendszerváltás előtti szellemiséget.
2020. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert a pénz mindig gondot okoz másoknak.

Pl:

Egy munkahelyen belép Géza gépmesternek. Fizetése netto 400 ezer forint. Másnap belép Tomi szintén gépmesternek. Fizetése netto 350 ezer forint. Mindketten szakképzettek, ugyanannyit dolgoznka, túlóráznak. Amíg a fizetés tabu, nincs gond. De amint kiderül, hogy ugyanazért a tudásért, tapasztalatért az egyik 50 ezerrel keres kvesebbet mint a másik, már meg is van a gond. A fizetés/ pénz ezért tabu.

2020. ápr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Mert sajnos egy ilyen mocskos, korrupt kormány az országunk vezetője aki csak lopni, hazudni tud. A FIDESZ 2010 óta 1 millió forintot vett ki minden évben a magyar munkavállalók zsebéből. A befolyt közpénzeket lenyúlják, az úniós támogatásokat elsikkasztják. Szét osztogatják szépen egymás között, fizetésüket duplára emelik, nehogy éhen haljon a sok szerencsétlen Fideszes politikai bűnöző akik életükben nem dolgoztak egy percet sem, a civil emberek pedig magasról le vannak sz*rva. Természetesen megy ezután a mellébeszélés, illetve az ellenzék szidása, meg a Sorosozás, migránsozás. Egyszóval mindig találnak valami kifogást arra, hogy most miért nem jutott pénz erre meg arra. Hát azért mert ellopták. Ha jönne végre egy normális párt az országunk élére akinek sokkal fontosabb a köznép jóléte, a köznép hűségének elnyerése és nem csak abban az esetben szereti a hazáját amikor 100% os áfaemelést vezetett be, hanem akkor is amikor az emberek kézhez kapják a soha nem látott, de JÓL MEGÉRDEMELT fizetésüket.

Na ez az egész ami miatt Magyarországon a pénz kifejezés ennyire "érzékeny".

2020. ápr. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
#5-os, mar a fidesz elott is ugyan olyan tabu volt a fizetesrol beszélni.
2020. ápr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert az emberek irigyek és képesek 5 Ft-ért elárulni a másikat.
2020. ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

ma 02:10

Ne gyere már a fidesszel! 20 éve is tabu volt a pénz, és külföldön is tabu. Emlékszem amikor Angliában beléptem a céghez ( ahol jelenleg is dolgozom) azzal lezdték, hogy a fizetés összege az én privat magánügyem. Nem beszédtéma. Ott fel is hívják a figyelmedet, hogy ne beszélgessenek a kollégák a fizetésről.

2020. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom senkinek semmi köze hozzá, hogy mennyi pénzem van. Magánügy, akár az egészségi állapotom, a szexuális életem, vagy bármim. Bizonyos mértékben látszik persze és lehet is róla szót ejteni, de más zsebébe kotorászni igenis legyen tabu.

Őszintén szólva én hányni tudnék akkor, amikor valamire az az első kérdés, hogy "de jóó, mennyibe került?". Kit érdekel? Téged főleg miért érdekel? Engem sem érdekel a te márkás, vagy márkátlan gatyád mennyibe került, attól még megdicsérhetem, hogy jól néz ki. Vagy a másik ilyen szitu az osztálytalálkozó, ami zömében nyálverésről szól ki mit tett le az asztalra az elmúlt években.

Szóval eszméletlenül anyagias világban élünk és ez engem pl. személy szerint nagyon zavar!

2020. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Azért tabu, mert ha a gyárban Irénke megtudja Máriáról, hogy ugyanazért a munkáért ő 10 ezer Ft-tal többet kap kitörne a balhé.
2020. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!