Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a leghatásosabb és legális...

Mi a leghatásosabb és legális önvédelmi eszköz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában sokan belém kötöttek teljesen ok nélkül, volt amikor majdnem elkezdett egy fickó követni hajnalban amikor tök egyedül voltam, sok drogos csávó szokott a közelembe jönni. Mivel tudnám megvédeni magam ha elfajulnak a dolgok és a támadó nekem akarna esni vagy sötét utcában amikor egyedül lennék követnének? Milyen eszközök alkalmasak erre amit ha használok se büntetnek meg érte, mivel vannak sok helyen térfigyelő kamerák és hát ne biztos, hogy pont úgy vesz fel, hogy én látszok az áldozatnak hanem a támadónak és még engem csuknának le önvédelemért. persze reméljük, hogy ez nem fordul elő. Nektek mi vált be, bár remélem nem sokszor voltatok ilyen helyzetben. Ha igen akkor mit használtatok és bevált? Mennyire féltetek vagy felment bennetek az adrenalin? Én egy vékony 22 éves lány vagyok és ha ilyen történne hát vagy elszaladna az agyam és ütnék ameddig a fickó a földre nem feküdt vagy szaladnék ahogy a lábam bírja.



2020. ápr. 24. 02:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Paprika spray.

De akár meg is ötleted ha utána tudod bizonyítani, hogy önvédelmi céllal tetted.

2020. ápr. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ölheted*
2020. ápr. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Utána néztem és sok helyen láttam, hogy paprikasprayt nem használhatok közterületen, nyílt ucákon stb a gázsprayt sem akkor meg mi értelmük van ha nem használhatjuk vészhelytben? Néha úgy érzem inkább leszek szabálytalan mint halott...Nem tudok eligazodni rajtuk. Más eszközt pl ami nem minősül fegyvernek mik vannak? Amit ha előkapok gyorsan és leállítom a támadot még pár mpre is amig elfutok vmi más helyre?
2020. ápr. 24. 02:43
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként én a helyedben nem is szarakodnék paprika illetve gázspray vel, tartanék magamnál egy kést vagy egy fegyvert aztán ha megtámadnak úgy lepuffantanám mint a szart. Kit érdekel, hogy meg döglik. Az ilyen nem ember, nem társadalomba való. Be se jelentém, begyűjtenék minden tárgyi bizonyítékot aztán el is pucolnék. Max ha van lehetőségem még el is ásnám a testét.
2020. ápr. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
igazad lehet de ilyen helyzetben vagy lefagynék vagy passz..szerencsére komolyabb nem fordult elő csak ezek hogy követtek meg beszólt egy drogos csávó akit egy hangos szóval leráztam beszólt pár csónya szót azt elment ennyi kell nekik ha nem szóltam volna le hogy bzdmg NINCSEN pénzem akkor ott pampogott volna és mutogatta volna a tenyerében azt a pár koszos forintot (tényelg az volt) örüljön annak ami neki volt ha tovább ízélt volna tuti kicsavartam volna a kezéből azt a maradál forintját is és akkor úgy futott volna el a gyáva Xd na de csak felkészülni nem árt azért nem durva környéken lakok de náha beszalad 1 2 ilyen és vagy leszek szabálytalan de inkább az mint haggyam amit akar a támadó...
2020. ápr. 24. 03:05
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Pont ne érdekeljen, hogy mi szabálytalan meg mi nem. Hidd el, a támadód nem fog feljelenteni érte, hogy nem volt engedélyed arra, amivel megvédted magad, pl. gázpisztolyt viselni vagy akármi. Az egyébként nem rossz.
2020. ápr. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos Magyarország egy ilyen hely, itt a bűnözőt védik, az áldozatokat ítélik el.

Szinte minden hétre jut egy eset, mikor az elkövető megússza, sőt az egekig magasztalja valami ombudsman vagy jogvédő szervezet, az áldozat meg tehetetlen.

Ha megpróbálja megvédeni magát, (mert a hatóság úgyse fogja) őt büntetik meg.


A legjobb védekezés ebben az országban, ha mindent megteszel azért, hogy elkerüld az ilyen helyzeteket. Ha bármit teszel ebben az országban önvédelemből, az egész életedet tönkre teheted, mert 99%-ban téged hoznak ki hibásnak.

Itt kizárólag akkor lehetsz áldozat, ha a szart is kitapossák belőled, megerőszakolnak, közben megfojtanak, majd felgyújtanak.

Mindezt békésen tűröd!

Na akkor lehetsz az áldozat szerepében, és majd akkor gyújtanak neked gyertyát, mert azzal utólag nagyon sokra mész...


Egyébként gázpisztoly. Csak kell hozzá olyan fegyverviselési engedély, amivel legálisan ki tudod vinni közterületre.

Felváltva kell megtölteni különböző hatóanyagú lövedékkel, és 2-3-mat rálőni a támadóra. De ha többen vannak, akkor semmi lehetőséged nincs a futáson kívül.


Ja, és a gázpisztolyt is csak viselheted, nem használhatod! Szóval ezt kalkuláld bele, hogy ha használod, azért el fognak ítélni, mert a jogkövető magatartás az az, ha szép csendben hagyod magad megölni.

2020. ápr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Na... akkor leírom ide is hátha valakinek hasznos lesz a jövőben. Eloszlanék pár ostoba tévhitet.

A könnygáz spray tág fogalom. Megkülönböztetünk több féle hatóanyagot.

CS: klasszikus könnygáz, nem KKVE


PV/OC/pepper/paprika : a CS erős irritatív hatásán felül még felületi hatással is bír. Tehát annyit tesz, hogy a légutakon és a nyálkahártya erős ingerlésén kívül még a bőrt is égeti. Magyarországon KKVE tehát szabálysértés.


CR: a magyar szegmensben újdonság, a lehető legerősebb hatóanyag, nem KKVE.


Állag és terítőfej szerint ahhoz kell igazodni hol akarjuk használni. Beltéren pl. lakás, autó, tömegközlekedés - GEL vagy FOAM állagú kell mert nem vagy kevésbé terjed a hatóanyag a levegőben.


Kültéren időjárás függő- FOG (köd) vagy JET (sugár) szórófej kell. Általános esetben a FOG terítést szoktuk javasolni, a JET "messzebbre visz" ugyan, de célozni (is) kell vele.


Gázpisztoly: Rendkívül hatékony önvédelmi eszköz, használatát azonban gyakorolni kell, több fajtája nehezen rejthető, az öntöltők üzembiztossága kérdéses. Relatíve drágák. Közterületen való viseléséhez engedély kell, használni tényleg csak végszükségben mert használata a magyar jogrend szerint garázdaságnak minősül.


Éles lőfegyver: a közhiedelemmel ellentétben még a feketepiacon is nehezen beszerezhető, 2-8 év börtön jár érte kapásból, ha embert ölsz vele 15+ év.

Szóval ezt a "vegyél fegyvert és durrantsd le" baromságot nem is erőltetném tovább.


Kés: önvédelemre teljesen alkalmatlan TÁMADÓFEGYVER. Önvédelemre használatához nagyon komoly felkészültség kell, és biztosan halálos a kimenetele. Szóval 15+ év börtön. Felejtős.


Sokkoló: tipikus magyar agyrém, a használható eszközök baromi drágák, mellesleg KKVE , legnagyobb hátránya hogy a támadóval kontaktusba kell kerülni. Amit ugye elkerülni akarunk. Leginkább kényszerítő eszközként használható. Felejtős.


Vipera: tipikus magyar agyrém, a jobb darabok drágák, közterületen KKVE, használatához képzettség szükséges.

Felejtős.


Amit ajánlanék:

Pepper hatóanyagú spray-egyéni mérlegelést követően közterületen- FOG szórófejjel.

CR hatóanyagú spray FOG szórófejjel.

CS hatóanyagú spray FOG szórófejjel.


Gázpisztoly Pepper-CS TÖLTÉNYEKKEL (nem lövedék,nem lőszer!!!) megfelelő képzettség után engedéllyel viselve közterületen higgadtan kezelve.


Gumilövedékes fegyverekre nem térek ki a magyar jogrend tisztázatlansága miatt. Meg amúgy is GYAKOROLNI KELL velük.


És végül: JÓZAN ÉSZ, HATÁROZOTT FELLÉPÉS, megfelelő helyzetkezelés, higgadtság.

2020. ápr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%

#8,

és mi van az elektromos sokkolóval?

2020. ápr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Szégyen a futás, de hasznos.
2020. ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!