Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a leghatásosabb és legális...

Mi a leghatásosabb és legális önvédelmi eszköz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában sokan belém kötöttek teljesen ok nélkül, volt amikor majdnem elkezdett egy fickó követni hajnalban amikor tök egyedül voltam, sok drogos csávó szokott a közelembe jönni. Mivel tudnám megvédeni magam ha elfajulnak a dolgok és a támadó nekem akarna esni vagy sötét utcában amikor egyedül lennék követnének? Milyen eszközök alkalmasak erre amit ha használok se büntetnek meg érte, mivel vannak sok helyen térfigyelő kamerák és hát ne biztos, hogy pont úgy vesz fel, hogy én látszok az áldozatnak hanem a támadónak és még engem csuknának le önvédelemért. persze reméljük, hogy ez nem fordul elő. Nektek mi vált be, bár remélem nem sokszor voltatok ilyen helyzetben. Ha igen akkor mit használtatok és bevált? Mennyire féltetek vagy felment bennetek az adrenalin? Én egy vékony 22 éves lány vagyok és ha ilyen történne hát vagy elszaladna az agyam és ütnék ameddig a fickó a földre nem feküdt vagy szaladnék ahogy a lábam bírja.



2020. ápr. 24. 02:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
Sokkolót meg relatíve könnyen lehet csinálni otthon is akár.
2020. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#9-es, ott van leírtam, de akkor neked még egyszer.

Elektromos sokkoló: önvédelemre alkalmatlan több okból is.

Használatához kontaktusba kell kerülni az elkövetővel. Hogy értsd, hozzá kell nyomni SZABAD BŐRFELÜLETHEZ az elektródát. Ami azt jelenti, hogy közvetlenül kell érintkezni amit éppen ELKERÜLNI akarunk.

Mellesleg egy használható darab baromi drága, egy kínai "sokkoló" nem ér semmit. Kényszerítő eszközként van értelme BV-ben vagy pszichiátrián.

TEASER: ebben az országban nem beszerezhető, ha az is lenne biztosan KKVE és rohadt drága. 1x használható elektródával amivel biztosan nem találsz el semmit stresszhelyzetben.

2020. ápr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Azta köszömöm a sok választ! Hasznosak voltak. Nem tudom melyik lenne ideálisabb, mert csak akkor kéne ha este sötétben jönnék haza és teljesen kihalt az utca és véletlen ott lenne egy veszélyes alak, vagy a lehetséges variánsok. De max a futást tartom előnyösnek. Ha felmegy bennem az adrenalin akkor kilómétereket is képes vagyok futni méterekkel lehagyva a támadót/követőt. De ugye mikor a házhoz érek addigra utolérhet és énmeg ott kapkodva keresem a kulcsot hogy bejussak...
2020. ápr. 24. 08:15
 14/20 A kérdező kommentje:
Hiába szégyen a futás ha más eszközöd nincs és képtelen vagy harcolni ha egy kigyúrt pasas jön szembe...futás meg hasznos is főleg ha felmegy benned a pumpa.
2020. ápr. 24. 08:20
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a futás szuper dolog. Hasznos lehet. Viszont azt garantálom, hogy az első fejre mért ütéstől te már nem szaladsz sehová, vagy ha a bordád közé szalad a kés.

Akkor már nem tudsz futni. Ezt kell ELKERÜLNI.

2020. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen. Elkerülés. De hogyan ha pl. annyira jól csinálta a rejtőzködést a támadó, hogy egyszerűen nem veszem észre? Akkor annyi nekem. HIába nézek szét minden irányba percenként...
2020. ápr. 24. 09:49
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kiegészítést az elektromos sokkolót illetően.

Kedves Kérdező, azt azért tudatosítani kell, hogy nem mindenki akar gyilkolni. Legtöbbje a táskádat, vagy csak a pénzed akarja. Ilyenkor el kell dobni a táskádat messzire (ne tartsd benne a pénztárcát, ha ez megoldható), ő ennek megy utána Te pedig elfutsz. Magassarkúban nehéz!

2020. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Megtévesztő lehet, én 77%-os vagyok, de nem én írtam az elkerülést, viszont egyet értek a 15-össel.

Mint ahogy a 7-es válaszomban is írtam, a legjobb elkerülni ezeket a helyzeteket.


Ez alatt nem azt értem, hogy alaposabban nézz körbe, vagy kerülj ki 10 méteres kerülővel egy gyanús csoportot.


Hanem az élethelyzetet kerüld el.

Ne mászkálj éjszaka. Ne mászkálj egyedül. Válasz más útvonalat. Szervezd úgy az életed, hogy minimálisra csökkentsd a lehetőségét is bármiféle támadásnak.

Nem véletlenül alakultak ki "vegyesebb" területeken tipikus no go zónák.

Mert így a legegyszerűbb védekezni. Hogy izolálod magad ezektől a helyektől, és oda se mész.


Nyilván, ha ott laksz, vagy útközben bármikor lehetnek atrocitások, tudom, hogy Magyarországra annyira nem jellemző ez, csak az elv miatt mondom.

Hogy próbáld úgy alakítani az életed, hogy egy veszélyes helyzet kialakulására se legyen esély, a lehetőségekhez képest.

2020. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mivel lány vagy, én a kést nem javaslom túl közel kell hozzá menni a támadóhoz, én neked a gázsprayt javaslom 3xcs drogos ellen hatásos, illetve folyadéksugár kilövőt. [link] , de ha sokat gyakorolsz akkor gáz pisztoly is hatásos lehet, de azzal gyakorolni kell, nekem már sajnos használnom kellet éles helyzetbe, de szerencsére hatásos volt.
2020. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem van gumigolyós (Revenge, Pitbull), sokkoló (500kV ESP), vipera (ESP), spray.

Szerintem vegyél egy paprikasprayt, Pfeffer KO 40 vagy 50 mL, FOG (terítő) szórófejjel.

2020. ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!