Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az idősebbek...

EngedelmesKiskutya kérdése:

Miért van az hogy az idősebbek mondhatják hogy a fiatalok így meg, úgy a fiatalok meg nem?

Figyelt kérdés

Pl az öregek tudják szidni a mostani fiatalokat azaz minket hogy jaj ezek a mostani fiatalok Semmit se tudnak lusták stb stb . Ami rám nem igaz... De szeretnek általánosítani.

akkor ennyi erővel mi is mondhatnánk hogy a régi öregek sokkal dolgosabbak voltak mindig kapáltak még nyugdíj mellett is pl az én mamám is és csirkét is tartott stb

Holott mondtuk neki hogy ne fárassza magát de ő akkor is ment ki és nem panaszkodott hogy jaj fáj a lábam meg a hátam .

Csak panaszkodni tudnak.


2020. ápr. 27. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Vélemény-nyilvánítási szabadság van, bárki szidhat bárkit.
2020. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Mondhatod. Csak te honnan tudnád, milyenek voltak a korábbi idősek?
2020. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne mondhatod? Én például tudom, hogy anyai nagyszüleim felelőtlen kutyatartók voltak, mert hagyták, hogy átszökdössön a kutyájuk a szomszédba, az meg lemérgezte. Nagyanyám elkotyogta, hogy a kutya átszökdösött, és ő ezt nem gondolta problémának. Anyám mai napig emlegeti azt a kutyát, még kicsi gyerek volt, amikor szerencsétlen állat elpusztult.
2020. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

"De szeretnek általánosítani."


Basszus!

Te is általánosítasz, ha nem tűnt volna fel?!!

2020. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%
És te? Hisztizős kisgyerek, aki feljött a Gy.k.-ra panaszkodni az öregekről. Mit mondjak, jól seggberúgtad magad, öcsi.
2020. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Tudjuk... tudjuk.. minden öreg a porból emelte fel az országot a háború után. Soha nem ittak, nem szórakoztak... Mindent kétszer meggondoltak. Amúgy meg a piramisokra is ki lehetett volna írni bezzeg régen.
2020. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a fiatalok is bármit mondhatnak az idősekre, csak sztem bölcsebb dolog egyszerűen rájuk hagyni.

a mai idősek nagy része az előző rendszerben felnőtt műveletlen, egyszerű ember, aki meg van róla győződve, hogy mindent jobban tud és mindenben jobb, mint a mai fiatalok.


a kedvencem az volt, amikor egy nyugdíjas öregasszony (asszem, tanítónő) nagy pofával kioktatott, hogy különbül műveli a nyelvet, mint a mai fiatalok, közben meg alapvető hibákat vétett ( megérni és megélni szavak összekeverése stb.), Most erre mit lehet reagálni mosolygáson és egy „Ok boomer”-en kívül?:)

2020. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!