Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik az idősebbek,...

Miért hiszik az idősebbek, hogy ők annyival jobbak?

Figyelt kérdés

Az interneten terjed egy blogbejegyzés ( [link] ami nyilván rengeteg általálánosító baromságot tartalmaz, és azért sem akarok sok szót vesztegetni rá, mert a szerző a blogbejegyzései alapján egy megkereresett, mai világot alig értő ember – pl. olyat arról panaszkodok, hogy nem ismerek a fiatalok a dölyfös szó jelentését – , és több helyen már kijavították.


Viszont a hozzászólások eléggé viccesek.


A fiatalok, akik nem értenek egyet az írással, zömében elég jól érvelnek, vagy legalább próbálnak, a velük vitatkozó (írással egyetértő) idősek viszont jobbára olyan dolgokba kötne bele, hogy vki rövidíti a ’szerintem’ szót, érdemben alig írnak valamit, a legjobb viszont az, amikor leírják, hogy szerintük csak a „tagoltan írt vélemény” számít, meg hasonlókat, meg utasítgatják a fiatalabb hozzászólókat, hogy hogyan írjanak :D


Egyszerűen nem tudom megérteni, honnan van ez a marha nagy beképzeltség (és önkritika teljes hiánya) az idősek részéről.

Már eleve az vicces, hogy ezt az oldalt egy kb. 100 kg-os nő oldalán láttam megosztva, de beleolvastam az idős válaszolók (más témához írt) hozzászólásaiba: egy olyan idősebb tanár is nagy pofával utasítgatja a fiatalokat, beleköt az írásukba, aki tanár létére egy egyszerűbb informatika problémához kért segítséget, és komoly gondjai vannak a helyesírással.


Tényleg nem rosszindulatból írom, de nagyképűsködésen kívül miben annyival jobbak a mai idősebbek? Mert belekötni abba, hogy valaki rövidít az interneten, meg mai fiatalok szidása azért édeskevés, ha közben érvelni sem tudnak, vagy egy rövidebb hozzászólást értelmezni, nem beszélve arról, hogy úgy látom, egy egyszerűbb informatikai problémánál lefagynak, képtelen normálisan beszélni angolul stb.



2020. jan. 14. 05:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Változik a világ, az idősebbek és a fiatalabbak tudásanyaga nem teljesen fedi egymást. Aki meg tud olyat, amit a másik nem, az többet tudónak képzeli magát. Csak az a kérdéses, hogy mekkora a jelentősége ennek a tudásanyagnak adott időben és adott helyzetben .
2020. jan. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Ez egy pszichológiai alapvetésük (tkp. önbizalom), hogy mivel ők már elértek valamit, - ház, gyerek, pozíció - akkor ők már többet tudnak, mint a mai generáció. Az ismereteik jelentős része a múltra érvényes, de ők örökérvényűnek hiszik, közben félnek is tudat alatt a haszontalanná válástól. Plusz mivel ők a régiek, szeretnék azt fentartani, mert "az a jó" (nem jó, csak a nekik megszokott). Ez eredményezi a leírt viselkedést.

Alapvetően udvariasnak kell lenni, de nem kell velük sokat törődni. Nagyon kevesen képesek az ún. mai fiatalsággal jó kapcsolatot tartani. Alapvetően zárt közösségeket alkotnak, és ki is fognak halni.

2020. jan. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

"érvelni sem tudnak, vagy egy rövidebb hozzászólást értelmezni, nem beszélve arról, hogy úgy látom, egy egyszerűbb informatikai problémánál lefagynak"

Ezek nem az életkorból adódó dolgok. A fiatalok meg az idősebbek között ugyanúgy vannak olyanok szép számmal, akik ezek közül egyiket sem tudják - meg olyanok is, akik jók bennük. Több köze van a dolognak a műveltséghez, a széles látókörhöz, az intelligenciához, mint az életkorhoz.

"képtelen normálisan beszélni angolul"

Ennek meg végképp semmi köze az életkorhoz. Ha te emiatt lenézel bárkit, az a saját szegénységi bizonyítványod.

2020. jan. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

"az oldal nem található"


Sajnos az a tapasztalatom a közlekedéstől kezdve egy beszélgetésig, hogy a korombeliek s fiatalabbak fejében vannak globàlis gondok, amit mondhatunk korunk betegségének is.

Tisztelet a kivételnek, de belőlük egyre kevesebb van.


Az idősebbek... Ők se szentek, ők se olyan jók, ahogy elképzelik.


Napi szinten az alig 15perces bicikli utam alatt a 40, de leginkàbb 50felettiek/nyuggerek, akik pofátlanul és veszélyesen vezetik az autókat!

Átmennek simán a piroson! Holott 10-15másodperce már piros...


S ez csak 1 példa.


Ritka a rendes ember (mentalitás, viselkedés, személyiség típus, IQ,EQ...stb helyén van)


Kortól és nemtől függetlenül, gondok vannak sok emberben!!!


Csak egyszerűbb ujjal mutogatni másra.


Fülészeten, hogy sorra kerüljek 2 napig ott ültem.

Volt egy idős házaspár (70+), akikkel nagyon jót elbeszélgettem annak ellenére, hogy akkor 25 voltam.


Egyik ismerősöm lànyának magán óràkat tartottam s nagyon kellemesen csalódtam a személyiségében/mentalitásàban.

Picit kibújt, hogy bàntja őt milyenek a korabeliek. (12-13 évesek)


Mondtam neki, nem baj ha másnak érzed magad, jómagam is ilyen voltam.

Sokszor inkább eljön velem biciklizni, alkotni, forrócsokizni .


Anyujának mondtam is, nagyon szerencsés, hogy ilyen személyiség típusú leányzója született. Mert nem lesz gond vele, maximum a határidők betartása .


INTP személyiség.



Mamámmal értek egyet sokmindenben, ő az aki hozzám közelebb áll s rengeteg mindenben egyet értünk.


Sajnos ez csak 3 olyan példa, ahol rendes emberbe futottam + kifejezetten jól érzem/éreztem magamat is.


Számos ponton hibás "termékek" az emberek ...


Gyerekként is már megmondtam, hogy nekem nem tetszik, hova kerül az emberiség s sok esetben szürke, fekete színnel lehetne megfesteni őket.


27/N

2020. jan. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#2


jó megfogalmazás, én is úgy látom, hogy azt hiszik, hogy a mára zömében elavulttá vált tudásukkal sokkal értelmesebbek, mint a fiatalok. sokszor a kommentjeiket olvasva olyan érzésem van, mintha 10-20 évvel ezelőttről repültek volna ide.

alapvetően én sem szokta sokat törődni velük, de tegnap este már sokadig alkalommal futottam bele ebbe az írásba.



#3


[link]

[link]

2020. jan. 14. 06:41
 6/22 A kérdező kommentje:

# 3/5


persze, semmi köze az életkorhoz. nyilván az idősek között pont annyian beszélnek nyelveket, mint a fiatalok közül.


látom, a szövegértés sem megy. nem azokat nézem le, akik nem beszélnek nyelveket, hanem az olyan időseket, akik nem beszélnek, miközben folyamatosan szidják a fiatalokat, hogy buták, semmirekellők, életképtelenek.

nem kicsit ellentmondásos életképtelennek nevezni a fiatalokat, miközben ők (vagy a kortársaik) azok, akik közül a legkevesebben értenek az informatikához, beszélnek nyelvet stb.

2020. jan. 14. 06:51
 7/22 anonim ***** válasza:
32%
Nem Kell foglalkozni ezekkel a boomerekkel.
2020. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Idézetek tőled:

"... ami nyilván rengeteg általálánosító baromságot tartalmaz..."

"... nagy beképzeltség (és önkritika teljes hiánya) az idősek részéről..."


Ez nem általánosítás? Tipikusan a más szemében a szálkát a sajátodban a gerendával...

2020. jan. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Kezdjük ott hogy fiú vagy lány vagy, illetve hány éves?

Csak mert te írsz arról hogy az időseknek mekkora arcuk van. Nos neked is, ahogy látom.


Kezdjük ott hogy a mai fiatalok nagyrésze neveletlen, tiszteletlen. Tisztelet a kivételnek.


Írod hogy egy 100 kg os nő...tudod esetleg miért annyi? Ez mi? Tiszteletlenség.


Ha bárki ír egy cikket, egy kommentet, nem személyeskedünk. Ha érdekel valami megkérdezzük.


Nem tudom neked mi számít öregnek, én 40 éves nő vagyok.

Nem hiszek sokat magamról, de egy biztos, meg lettem nevelve.

Nem fikázok senkit mert kövér, mert sovány, mert idős stb stb stb...


Én ha megyek az utcán és látok ismerőst, aki idősebb előre köszönök.

Bemegyek bárhová, vagy távozom pl boltból szintén köszönök.

Ha elesik valaki, felsegítem, nem röhögök rajta.


Én egy könyvtárban dolgozom.

Tudod kik köszönnek mikor jönnek és mennek? Az idősek és aki velem egykorú.

A fiatalok bejönnek, egy szót nem szól azon kívül hogy megkérdezi lehet gépezni?

Ha többen jönnek vihorásznak, hangoskodnak és bent akarnak enni,inni ami tilos.

Az utcán ha meglát egy időset bárkit gúnyolja.

Na kb ezek a dolgok amik szúrják az idősebb generáció szemét.


A nyelvtudás nem minden.

A helyes írás pedig fontos, hiszen nem tudhatod hova mész dolgozni.


Kellett ösztöndíjhoz motivációs levelet írnia a fiataloknak.

A/4 es lap, fél oldal volt a kérés.

A 90%-a egy kis füzetből tépett ki lapot, írt 3 sort, és ennyi. Na akkor kinek van szöveg értelmezési gondja ha nem az ilyen mai fiataloknak ?

Elmondtuk, és le volt írva.

Neved, hol laksz, hol tanulsz, mit szeretnél később tanulni, mi a hobbid, mi érdekel meg ilyenek. Ezt 3 mondatba le lehet írni? Nem beszélve a netes rövidítésekről amit használtak mert azt gondolták az papíron is jól mutat. V.ok, sztem, és társai. Azért ez elég gáz.


És még egy dolog.

Van pár huszon 1-2 éves ismerősöm, aki dolgozik de már lövése nincs hány helyen megfordult, mert sehol nem volt jó neki.

Összerakva a hallottakat soha nem a munkahellyel voltak bajok, hanem velük.

Mert ugye melóban elvárták a kedvességet, az udvariasságot, a pontosságot, és hogy dolgozni kell nem a telefont nyomkodni. Na az sokuknak nem megy.


És napestig sorolhatnám.

2020. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az X generációhoz tartozok, de én is megkaptam már sokféle kritikát, kellemetleneket is, mert több problémám volt és nem alakult olyan simán minden az életemben, mint másoknak, az én életem is az útkeresésről szól, még mindig. Az én generációmban is sok ilyen van. Ezek miatt megértem a jelenlegi fiatalokat, akik többségének szintén nehéz.


Valakit életképtelen jelzővel és hasonlókkal illetni azt jelenti, hogy már a létezésének a jogosultságát kérdőjelezik meg, ami az egyik legsértőbb dolog, még ha felszínen nem is veszi valaki komolyan, tudat alatt rombolja valakinek az önbecsűlését, nem csak az érzékenyekét.


Vannak olyanok, akik lekezelők és sértők másokkal, ahelyett, hogy legalább megpróbálnák megétreni a másikat, a problémáit, a helyzetét, hogy mit él, mit élt át (idősebbek és fiatalabbak között is vannak sajnos ilyen emberek).


Ne ítélj, hogy ne ítéltess. A bibliából van, de aki nem vallásos, az is megfogadhatja, kortól, nemtől függetlenül. Mert azt fogod kapi amit adsz.

2020. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!