Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 9-12 órás korlátozás az...

A 9-12 órás korlátozás az csak ajánlás? Nem kötelező?

Figyelt kérdés

Csak mert ma várakoztam 12 előtt a patika előtt, és 2-3 olyan ember is volt benn, aki tuti nincs 65. És ki voltak szolgálva rendesen. Ezzel szemben a közli piacon, és lidlbe őrök vannak, és nézik az embereket. Ma panaszkodtam egy ismerősömnek, hogy nekem is jól esett volna hamarabb a gyógyszer, de kivártam a 12-t, akkor azt mondta ez az idősáv csak ajánlás, de nem kifejezetten muszáj betartani.

Most ez igaz?


2020. ápr. 28. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Kötelező, aki nem tartja be, azt is, meg az üzletet is büntethetik érte, ha épp ellenőrzés van.
2020. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárból nem fognak kirúgni, mert mi van ha éppen kifogyott a létfontosságú gyógyszered, pl inzulin? Senki nem fogja vállalni a kockázatot, hogy miatta valaki korházba kerüljön.
2020. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan, mint 18 alattinak eladni cigit.

Szigorúan tilos, büntethető, de ettől függetlenül nem mindenhol tartják be sajnos.

2020. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mennyivel 12 előtt volt? Mert lehet azért szolgálták ki őket, mert már egy 65 év feletti sem várt és nemsokára 12 lett. Amúgy meg van olyan 65 év feletti, aki fiatalabbnak látszik a koránál, ha szájmaszk is volt rajtuk esetleg, akkor meg még nehezebb megbecsülni valakinek a korát.
2020. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó: Olyan 11:50 körül értem oda, és akik mondtam, hogy 65 alattiak, azok bőven 30-40 alattiak is voltak :) szóval nem mondhatni, hogy fiatalabbnak néztek ki.

Egyébként úgy, hogy bent volt együtt 2 fiatal barátnő (amúgy egyiken se volt maszk) várt kint egy öreg bácsi is. Szóval akadt a bolt előtti sorban idős.

2020. ápr. 28. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!