Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti, akik boldogok vagytok!...

Ti, akik boldogok vagytok! Hogy álltok hozzá az élethez? Mi tesz titeket boldoggá?

Figyelt kérdés

Én még pár éve 7 pontba szedtem, hogy az életem mely területeinek kell jól mennie ahhoz, hogy én boldog legyek. Mondanom sem kell, ez évi max 1 hónap, amikor tényleg minden jó ezek közül, így szinte sosem éreztem magam boldognak. De most sokat olvasok a témában és elvileg te döntöd el, hogy hogy állsz hozzá az élethez és meg lehet látni mindenben a jót, továbbá a siker és a boldogság nem az, hogy céged van meg autód.


Titeket mi tesz boldoggá?


2020. máj. 1. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Mai ember legnagyobb problémája a boldogság hajkurászása és meg se tudja fogalmazni a többség, hogy mitől lenne boldog. Mert most lehet azt mondod, hogy egy párkapcsolat, saját lakás, szép autó, több pénz boldoggá tenne.. de csak ezt hiszed.. amikor oda kerülsz abba a helyzetbe, észre sem veszed.


Szerintem a boldogság egy mítosz. Élni kell az életet, felfogni, hogy mire vagy hatással és mire nem. (ez a legnehezebb) és kész.

2020. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ami nem fontos, azzal nem kell törődni, és az apró dolgoknak is tudni kell örülni
2020. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne mindig boldognak lenni? Az nem is lenne valóságos, ha az élet minden területén egyszerre lennénk boldogok és kiegyensúlyozottak.

Nekem pl van egy tök érdektelen munkahelyem, alig keresek valamit, távkapcsolatban vagyok a barátommal, mégse vagyok depreszióba esve néhány pillanatot kivéve.

Mert örülök a mindennapi dolgoknak. Egy jó filmnek, egy jó kajának, egy jó fürdőnek, egy jó kutyasétáltatásnak. Vagy csak hogy kaptam a boltban a kedvenc cukromból. De még egy virágültetás is lehet igazán vérpezsdítő, vagy egy jó könyv. Na, így lehet megtalálni a mindennapi örömöt. De senki nem tökéletes, soha nem leszel te sem örökké és 0-24-ben boldog. De megteremtheted magadnak az azt követő időszakban, mikor szomorú vagy elhagyatott voltál.

2020. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Pozitívan. Észreveszem, ami a jó, és hálát adok mindezért.

Hogy reggel felkel a nap... Hogy csicseregnek a madarak... Ha fúj a szél vagy szellő van... Ha valaki rám mosolyog... Ha valakivel beszélgetek vagy játszom egy jót... Ha sütök valamit, ami ízlik mindenkinek... Ha a pici unokatesóm odarohan hozzám és megölel... Ha csönd van, vagy ha valaki a családból éppen zenél... Ha rágondolok, hogy a nagycsaládból is mindenki egészséges és jól van (nagyszülők, nagybácsik nagynénik, unokatesók)... És ez csak az, ami most hirtelen eszembe jutott:)


Ezek olyanok, amikért hálás lehetek, mert az is lehetne éppen, hogy ezek mind nincsenek.


És ha tudatosítod magadban azt, amid van, ahelyett, hogy azt hajkurászod, ami nincs, akkor sokkal boldogabb életed lehet, melyben adsz és kapsz is egyaránt jószívvel, örömmel:))


Ez az én tapasztalatom, másnál lehet máshogy működik:)

2020. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

A mindennapi apróságoknak kell örülni.

Bizonyos dolgok persze nagyjából legyenek rendben: ne éhezzünk, ne legyen nagyobb betegség a családban, ne legyen nagyon rossz a légkör a párunkkal.

De ezen túlmenően tényleg kizárólag a hozzáállásodon múlik. Én pl. minden nap örülök a két szép kisgyerekemnek. Örülök a kertünknek is, noha rengeteg munkát ad. Örülök annak, hogy virágoznak a fák, bokrok, örülök a napfénynek, de az esőnek is.

2020. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Megosztanád velünk a hét pontodat?

2020. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem idegeskedek semmin. Amin nem tudok változtatni azon felesleges, amin meg tudok azon változtatok. Nekem kb ennyi :D
2020. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Pár éve beszéltem valakivel, aki azt mondta, egész életében még sosem volt boldog, a párkapcsolatait ő maga tönkretette, mert senkit sem tud 3 hétnél tovább szeretni, a gyerekét elüldözte otthonról, mert nem tud uralkodni magán, és veszekedett megállás nélkül oktalanul a gyerekkel. És siralmasnak érezte a sorsát, hogy ő mért nem boldog. A pszichoterápiát elutasítja, mert nem akar saját magáról beszélni. Az ő boldogtalanságát pl. saját maga okozta, mégis a külvilágnak tett szemrehányást.
2020. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szedem pontokba, hogy mi kell a boldogsághoz, mert ezzel a hozzáállással sosem lennék az. Ha csak konkrét dolgokat hajkurásznék, akkor sosem lenne elég, ez egy ördögi kör és felesleges hajsza. Olyan pedig nincs, hogy folyamatos, állandó boldogság, biológialiag is tarthatatlan állapot lenne, hiszen ez igazából az agyat elöntő boldogsághormonok okozzák az érzést :)

Én megtanultam megélni és értékelni a pillanatot. Az emberi kapcsolataimat és a velük eltöltött időt, a napsütést, a finom ételeket, italokat. Megtaláltam azokat a dolgokat, amik boldogságforrásként működnek: a túrázást, természetjárást, utazást, olvasást, zenélést, receptekkel kísérletezgetést. Ezek kikapcsolnak, jólesnek, elédegettséggel vagy boldogsággal töltenek el, persze nem hetekre, de nem is ez a cél.

Persze vannak céljaim, de azokat szépen lebontottam apróbb, könnyebben teljesíthető lépésekre, így sokkal gyakoribbak a sikerélmények, az is boldogságforrás. Igyekszem a jelenben is élni, nem csak a jövőben, a múlttal pedig szinte egyáltalán nem foglalkozom. A stresszhez is úgy állok, ahogy az előző válaszoló, ha valamin tudok változtatni, akkor azért nem stresszelek rajta, ha pedig nem tudok, akkor azért.

2020. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Az elégedettség a boldogság alapja. Az elégedettség alapja pedig az alacsony elvárás. És itt válik szét ki lehet boldog és ki nem. A maximalisták, az örökös célkitűzők, a megfelelő életszínvonalat csak hajtással elérők nem lesznek addig boldogok míg nem ismerik fel törekvésük hasztalanságát. Az emberek többnyire hallani sem akarnak az igényeik leadásáról, hiszen az igényeink mi magunk vagyunk, a létezésünk alapja, hogy elismerjenek és értékeljék az erőfeszítéseinket. Tehát aki mindig összeszedi pontokba, hogy mit kellene rendbe tennie, hogy jól érezze magát, az aligha lehet boldog.
2020. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!