Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy hozzam ki legalább...

Hogy hozzam ki legalább 2-esre a matek érettségit? (SOS! )

Figyelt kérdés

Dél óta csak matematikai érettségi feladatsorokat oldogatok meg, de az egész lapon összesen 1 feladat van amit meg tudok oldani. Egy másik feladathoz pedig hozzá tudok kezdeni de elakadok. Egyszerűen képtelen vagyok megoldani őket, elfelejtettem minden képletet, számítási menetrendet, semmire nem emlékszem. Függvénytáblázat csak képletben segít, de pl a geometriai képletek esetén behelyettesíteni se tudok.

Megcsináltam kb 6 db ilyen feladatsort, a legjobb 12%-osra sikeredett. Teljesen kétségbe vagyok esve. Hogyan tudok ezen még változtatni? Az a baj, hogy önszorgalomból képtelen vagyok matekot tanulni. Kb mintha kínai szöveget próbálnék bemagolni.

Valami ötlet? Holnap után már érettségi (középszint)



2020. máj. 3. 16:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
59%
#10:Jaj már, hiszen dél óta tanul!! 😂
2020. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

11, jó jó, vicces, oké, csak mondjuk én szakácsként 5-ösre érettségiztem matekból...

Nem is ez zavar, hanem az, hogy a családban van 1-2 egészségügyis, és mondták hány ilyen van orvosok között.

Papa, mama orvos, ezért a kisfiukat is bedugják valahova, ahol végigbukdácsolja az egyetemet, amíg el nem zavarják egy diplomával.

Te meg bemész egy kórházba, és egy ilyenre bízod az életed! Ha tudnád hány történetet hallottam, hány embert nyírtak már ki ilyenek...

2020. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nem értem mondjuk azt, hogy mi alapján sikerült megállapítonotok, hogy egy lusta, nem törődöm, halogató, semmirekellő személyiség vagyok. Matekon kívül mindenből 4-es 5-ös vagyok. A matematika volt az egyetlen tantárgy amit világ életemben 2-es szintre tudtam csak teljesíteni. Érdekes módon még a kémia is ment 4-esre. Az valóban igaz, hogy rendelkezésemre állt az egész tanév a matematika elsajátítására, de bizonyos oknál fogva az mindig háttérbe szorult. Egyébként biológusnak tanulok tovább, azon belül pedig kifejezetten sejtbiológiára orientálódok. Bizony biológiára általában napi 4-5 óra hosszát tanulok, hétvégenként elfoglalnak az ezzel kapcsolatos könyvek, így örülök ha marad energiám még magyarra, törire meg az idegen nyelvre.

Én tudom, hogy hibáztam, belátom, mert most valóban megvagyok lőve, de ettől függetlenül nem kellene full idiótának elkönyvelni.


Szerencsére elvállalt a tanár, 7-re megyek hozzá, összefoglaljuk, átrendszerezzük a témaköröket és holnap magyar érettségi után pedig megállás nélkül nyomjuk.

2020. máj. 3. 18:23
 14/32 anonim ***** válasza:
73%
Eddig sem ment a matek? Mármint az elmúlt 4 évben?
2020. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Miss Endzsi ***** válasza:
15%
Sok sikert, ügyes vagy.
2020. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
59%
Az írásodból látszik, hogy egyáltalán nem vagy buta, azonban ettől függetlenül lehetnek problémáid a matekkal. Az évek alatt nem merült fel a diszkalkulia gyanúja?
2020. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

#14 Nem, a matek soha!


Köszönöm szépen a további válaszokat :)

2020. máj. 3. 20:59
 18/32 A kérdező kommentje:
#16 Nem, én ezt teljesen kizártnak tartom. Kémiából is mennek a számítások, abszolút nem úgy tűnik, mintha a számokkal lennének komolyabb gondjaim. Inkább általános iskolában nem sikerült megfelelően elsajátítani az alapokat és ennek köszönhető.
2020. máj. 3. 21:01
 19/32 anonim ***** válasza:
8%
Szia! Semmi pánik, szöveggyűjteményt lehet vinni, az nagyon sokat segít, csak kicsit tanulmányozd át, hogy ne élesben kelljen. És írj bele egy-két magyarázó szöveget magadnak amit nem értesz pl képletnél halvány ceruzával bár kétlem, hogy mindenkiét egyesével átnézik, de ha mégis és lebuksz, akkor mondd azt, hogy még év közben írogattad bele őket segítségül. Nyugi emiatt nem lesz bajod, csak fontos, hogy ne stresszelj. Az első rész könnyű, 2-3 pontos feladatokból fognak állni, amik tényleg nagyon egyszerűek. Én is holnap érettségizem és 2esel zárom a évet, szóval elviekben én sem nagyon konyítok a dologhoz, de nálam más is áll a háttérben. De te magadnak adj időt megnyugodni és menni fog. Az első rész 30 pontos, azt olvastam már 25% tól átengednek, szóval ha nem lesz hibátlan az egész akkor sincs gond, és biztos lesz a második részben is valami ami sikerülni fog. Ott is csak az utolsó választható feladatok a nehezek. Sok sikert nekünk :)
2020. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
0%
Nem sok mindent tudok mondani:(szurkolok neked, de egy kicsit tényleg butaság volt tegnapra hagyni...
2020. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!